Blog kategorie
Chętnie wybierane przez naszych Klientów
Zestaw wkladów do filtra Aquaphor ECO Pro
Zestaw wkladów do filtra Aquaphor ECO Pro

376,00 zł

Cena regularna:

397,00 zł

Najniższa cena: 359,00 zł
szt.
CRYSTAL Czarny Mat Blue Water - bateria kuchenna czterodrożna
CRYSTAL Czarny Mat Blue Water - bateria kuchenna czterodrożna

1 609,00 zł

Cena regularna:

1 988,00 zł

Najniższa cena: 1 609,00 zł
szt.
Mineralizator Wody Supreme
Mineralizator Wody Supreme

12,00 zł

szt.
Blog chmura tagów
Kamień w czajniku — jak pozbyć się kamienia z czajnika? 0
Kamień w czajniku — jak pozbyć się kamienia z czajnika?

Często zdarza Ci się przeprowadzać odkamienianie czajnika? Zastanawiasz się, jak odkamienić czajnik i czym to zrobić, aby jak najdłużej był czysty? Domowych sposobów na kamień w czajniku jest co najmniej kilka. Są również metody usuwania kamienia z wody na stałe, tak aby ów problem się nie powtarzał. Chcesz domowe sposoby na odkamienianie? Z artykułu dowiesz się jak odkamieniać czajnik za pomocą sprawdzonych sposobów.

czytaj całość »
Jaki filtr odwróconej osmozy wybrać? Ranking systemów RO 0
Jaki filtr odwróconej osmozy wybrać? Ranking systemów RO

Chcesz poprawić jakoś wody pitnej w swoim domu, ale nie wiesz który filtr wody wybrać? Ten artykuł jest dla Ciebie. Zanim przystąpisz do zakupu filtra, przeczytaj koniecznie ranking systemów odwróconej osmozy, jaki przedstawiamy poniżej. Pomoże Ci on zdobyć rozeznanie w najlepszych filtrach odwróconej osmozy, jakie są obecnie dostępne na rynku. Dzięki temu, że poznasz różnice pomiędzy głównymi typami tych urządzeń i łatwiej wybierzesz filtr wody dla siebie.

czytaj całość »
Bakteria E. Coli w wodzie - jak się jej pozbyć? 0
Bakteria E. Coli w wodzie - jak się jej pozbyć?

Bakterie żyjące w ekosystemach wodnych, pełnią różnorodne funkcje ekologiczne. Większość z nich jest korzystna dla środowiska. Jednak istnieją również bakterie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi. Woda przeznaczona do picia powinna być pozbawiona mikroorganizmów. Jakie są przyczyny występowania w wodzie bakterii E. Coli? Czego najlepiej użyć do dezynfekcji wody? Poznasz odpowiedzi na te pytania zapoznając się z tym artykułem.

czytaj całość »
Jak działa odżelaziacz wody? 0
Jak działa odżelaziacz wody?

Żelazo jest jednym z najczęstszych pierwiastków występujących w glebie. Przenika ono do wód w sposób naturalny. Jego stężenie w wodzie oczywiście różni się w zależności od miejsca wykopana studni. Woda z Twojej studni ma nieprzyjemny zapach, smak i kolor? To sytuacja, w której potrzebujesz odżelaziacza wody. Co to jest odżelaziacz i jak działa? Na czym polega metoda napowietrzania? Czytaj dalej!

czytaj całość »
Na czym polega odżelazianie wody? 1
Na czym polega odżelazianie wody?

Czy rdzawe zacieki i osady na armaturze łazienkowej są Ci znane? Najpewniej masz do czynienia z zażelzioną wodą w swoim domu. Co to oznacza w praktyce? Gdy stężenie żelaza w wodzie jest zbyt duże, w kranie płynie brunatna woda, która pozostawia osady. Taka sytuacja jest niekorzystna nie tylko dla wyposażenia łazienki, ale także sprzętów AGD. Dowiedz się, czym jest odżelazianie wody i jakie są rozwiązania tego problemu!

czytaj całość »
Czy można pić wodę prosto z kranu? 0
Czy można pić wodę prosto z kranu?

Jakość wody kranowej budzi wiele wątpliwości. Z czego to wynika? Zapach czy smak wody, którą mamy w kranach często pozostawia wiele do życzenia. Ty także narzekasz na zapach chloru wody kranowej w Twoim domu? A może woda, jaką masz w kranie ma dziwny posmak? W tym artykule omawiamy kwestie związane z jakością wody w kranach. Poznaj skuteczne sposoby oczyszczania tzw. "kranówki".

czytaj całość »
Kamień w wodzie - skąd się bierze i jak go usunąć? 0
Kamień w wodzie - skąd się bierze i jak go usunąć?

Tak zwany kamień w wodzie to zmora wielu Polaków. Woda dostarczana z wodociągów jest w naszym kraju twarda lub średnio twarda. Objawia się to w postaci białych, trudnych do usunięcia osadów, które pozostawia woda. Ty również zauważasz je w kuchni i łazience? Denerwuje Cię zakamieniony czajnik? Z tego artykułu dowiesz się skąd dokładnie bierze się kamień w wodzie i jakie są skuteczne sposoby, aby się go pozbyć.

czytaj całość »
Jak uzdatniać wodę ze studni? 0
Jak uzdatniać wodę ze studni?

Oczyszczanie wody w studni to stosunkowo złożona kwestia. Woda z sieci jest objęta stałą kontrolą, której wykonywanie leży po stronie lokalnego dostawcy - wodociągów. Inaczej sprawa wygląda z wodą studzienną. Jej weryfikacja pod względem występowania bakterii czy późniejsze uzdatnianie wody w studni leży po stronie właściciela. Jak filtrować wodę ze studni, aby mieć dobre rezultaty? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

czytaj całość »
Jaka woda do podlewania ogrodu jest odpowiednia? 0
Jaka woda do podlewania ogrodu jest odpowiednia?

Letni okres to czas upałów, które nie służą roślinom ogrodowym. Zdecydowanie rusza wtedy sezon na nawadnianie. Jaka powinna być woda do podlewania ogrodu? Czy wodę z własnej studni można używać do nawadniania roślin ogrodowych bez ograniczeń? Woda studzienna może zawierać zanieczyszczenia. Zdarza się to dosyć często. Na które z nich należy uważać szczególnie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule. 

czytaj całość »
Najlepsze uzdatniacze wody RANKING 2022 1
Najlepsze uzdatniacze wody do domu ranking

Zastanawiasz się, ile jest sposobów na oczyszczanie wody? Równie dużo, co samych zanieczyszczeń i ich źródeł. Sposoby filtracji wody dobiera się biorąc pod uwagę przede wszystkim, dwa czynniki. Po pierwsze, należy zweryfikować typ zanieczyszczenia. Drugą kluczową kwestią jest to, do jakich celów potrzebujesz uzdatnić wodę. Poniżej przedstawiamy najlepsze uzdatniacze, w zależności od przeznaczenia. 

czytaj całość »
Zanieczyszczenia wody i sposoby ich usuwania 0
Zanieczyszczenia wody i sposoby ich usuwania

O stanie czystości wód często dyskutuje się w kontekście ochrony środowiska. Potrzeba nagłaśniania tego tematu staje się coraz ważniejsza. Dostęp do czystej wody pitnej nie jest wcale oczywisty. Ponad 2 mld ludzi na świecie nie ma możliwości korzystania z czystej wody do spożycia. Co więcej, ten problem dotyczy obecnie aż 100 mln Europejczyków. Co obecnie powoduje zanieczyszczenia wody i jak im zaradzić? O sposobach radzenia sobie z najczęstszymi zanieczyszczeniami, przeczytasz w tym artykule. 

czytaj całość »
Jaki filtr wody wybrać ? Ranking i opinie 0
jaki-filtr-wody-wybrać

Zastanawia Cię, jakie urządzenie do oczyszczania wody w domu warto wybrać? To zrozumiałe, że wobec szerokiego asortymentu, można poczuć dezorientację. Wybór jest naprawdę spory. Na jaki filtr się zdecydować, gdy chcesz mieć czystą wodę w domu? Od jakich czynników zależy właściwy dobór i co warto wziąć pod uwagę? Dowiesz się z tego artykułu.

czytaj całość »
Czy żelazo w wodzie ma wpływ na zdrowie? 2
Czy żelazo w wodzie ma wpływ na zdrowie?

Czy woda z żelazem jest szkodliwa?

Czy woda w Twoim domu ma rdzawy kolor i nieprzyjemny zapach? Żółte zacieki na umywalce i wannie są trudne do wyczyszczenia? Jeśli tak, to masz problem z nadmiarem żelaza w wodzie. Brunatna woda powinna wzbudzić wątpliwości. Czy zażelaziona woda jest szkodliwa dla naszego organizmu i jak usunąć nadmiar żelaza z wody pitnej? Omówimy to w tym artykule o szkodliwości wody ze związkami żelaza dla ludzkiego zdrowia.

czytaj całość »
Stacja uzdatniania wody do domu - jak działa i czy warto ją zamontować? 2
Stacja uzdatniania wody do domu - jak działa i czy warto ją zamontować?

Zastanawia Cię, jakie urządzenia określa się, stacją do oczyszczania wody? Domowa stacja uzdatniania może składać się z kilku elementów: filtrów służących różnym procesom oczyszczania wody. Jak działa taka stacja i z jakich urządzeń może się składać? Czy warto taką stację uzdatniania wody, założyć w swoim domu? Na te pytania odpowiadamy poniżej. 

czytaj całość »
Jak przebiega regeneracja zmiękczacza wody? 2
Ile trwa regeneracja zmiękczacza wody?

Zastanawia Cię, jak się odbywa regeneracja złoża filtracyjnego? To proces chemiczny, bez którego zmiękczacz nie mógłby działać przez dłuższy czas. Wraz z upływem czasu, złoże jonowymienne absorbuje twardość i zaczyna w nim brakować neutralnych jonów sodu. Sposób regeneracji złoża w stacji uzdatniania wody, przekłada się bezpośrednio na koszty eksploatacji.

czytaj całość »
Jak dobrać lampę UV do wody w domu? 2
Jak dobrać lampę UV do wody w domu?

Lampa UV do wody, to jedyne urządzenie, które z najwyższą skutecznością rozprawia się z chorobotwórczymi mikroorganizmami. Dla użytkowników wody ze studni, czyli własnego ujęcia jest gwarancją bezpiecznego jej spożywania. Kiedy okazuje się, że mamy skażoną studnię głębinową stajemy przed zagwozdką: lampa UV - jaką wybrać? Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

czytaj całość »
Czy warto kupić zmiękczacz wody z WiFi? 0
Czy warto kupić zmiękczacz wody z WiFi?

Jak wygląda obsługa takiego zmiękczacza?

Głównym zadaniem zmiękczacza wody jest usuwanie z niej jonów twardości. Ta podstawowa funkcja, cechuje każdy filtr zmiękczający wodę z tzw. kamieniem, bez względu na model urządzenia. Kiedy pojawia się pytanie o dodatkowe funkcje, odpowiedzią jest właśnie możliwość zdalnego sterowania pracą zmiękczacza. Jak obsługuje się taki zmiękczacz na co dzień? Czy to wariant dla Ciebie? O tym dowiesz się, w artykule.

czytaj całość »
Jak usunąć bakterie z wody pitnej? 0
Jak usunąć bakterie z wody pitnej?

Czyli po co Ci lampa UV do domu?

Na Twojej działce staje nareszcie wymarzony dom. Gdy nie ma dojścia do wodociągu, decydujesz się na wykopanie własnej studni. Rozsądek podpowiada, że warto sprawdzić, czy taka woda nadaje się do picia. Zdarza się, że możliwe problemy widać gołym okiem - mętność lub zapach budzi podejrzenia. Co złego może się kryć w wodzie, kiedy jest przejrzysta i bez zapachu? Odpowiedź brzmi: bakterie. Skąd się biorą i jak je wyeliminować, informujemy w artykule.

czytaj całość »
Jak sprawdzić twardość wody? Skala twardości wody, tabela i mapa 0
Jak sprawdzić twardość wody?

Białe osady pozostające po wodzie na szkle i kafelkach, to bardzo częste zjawisko w polskich domach. Jak bardzo występowanie kamienia w wodzie jest uciążliwe? Wrogiem nr 1. jest wytrącający się osad, który ciężko usunąć z marmuru w łazience czy kranu. Ty także zastanawiasz się jak usunąć twardość wody, przy szklance ulubionej herbaty, z osadem z kamienia? A może myślisz, że problem dotyczy tylko Twojego miasta? Przeczytaj więc o tym, jak zbadać poziom twardości wody i jak poradzić sobie z tym zjawiskiem.

czytaj całość »
Jaki zmiękczacz wody do mieszkania w bloku będzie najlepszy? 3
Jaki zmiękczacz wody do mieszkania w bloku będzie najlepszy?

Szukając zmiękczacza do mieszkania, można odnieść wrażenie, że najwięcej rozwiązań istnieje dla domów jednorodzinnych. Zmiękczacz wody montuje się na głównym doprowadzeniu wody do budynku. Chcąc posiadać zmiękczacz w mieszkaniu w bloku, najlepiej zadbać o to na etapie deweloperskim. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę planując zmiękczacz w mieszkaniu.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl