Producenci
Bestsellery
Wkład sznurkowy 10" Slim
Wkład sznurkowy 10" Slim

4,00 zł

szt.
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad

1 430,00 zł

Cena regularna: 1 650,00 zł

Najniższa cena: 1 430,00 zł
szt.

Oczyszczacze powietrza

Dlaczego warto zainwestować w filtry powietrza do domu? Większość czasu w ciągu dnia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych: biurach, szkołach, galeriach, a wreszcie własnych mieszkaniach. Wszędzie tam występuje ryzyko znacznego zanieczyszczenia powietrza - o jego jakości decyduje najczęściej drożność i sprawność wentylacji. Gdy wymiana powietrza w domu nie działa prawidłowo, jest wskazana dezynfekcja powietrza. Czy to jedyna sytuacja wskazując na konieczność użycia oczyszczaczy powietrza? Jakość gazów, którymi oddychamy obniża dodatkowo dym tytoniowy.

Bakterie i wirusy, które mają dobre warunki do namnażania się w warunkach domowych. Te drobnoustroje również wpływają negatywnie na jakość powietrza. Jesteś alergikiem? Szczególnie pomocne mogą okazać się dla Ciebie właśnie oczyszczacze powietrza. W sezonie zimowym smog dostający się z zewnątrz również wpływa negatywnie na stan zdrowia. Jak pokazała sytuacja epidemiologiczna - priorytet konieczności oczyszczania powietrza z wirusów zdecydowanie wzrósł. Sprawdź ofertę naszego sklepu Filtr do domu i wybierz odpowiedni oczyszczacz powietrza dla siebie.

Sprawdź dodatkowe funkcje domowych filtrów powietrza:

Filtry powietrza

Oczyszczacz powietrza w Twoim domu usunie z pomieszczenia:

  • Wirusy i bakterie - czyli mikroorganizmy chorobotwórcze. Do organizmu człowieka dostają się właśnie z powietrza i drogą kropelkową. Stała praca oczyszczacza powietrza w mieszkaniu, pozwoli z blisko stuprocentową skutecznością usunąć wirusy z powietrza. Oczyszczacz powietrza będzie szczególnie pomocny w sezonach wzmożonych zachorowań na choroby wirusowe.

  • Cząsteczki smogu - są powodem częstych bólów głowy i kaszlu. Niestety intensywny smog przedostaje się do naszych mieszkań wraz z powietrzem z zewnątrz. Z tego powodu warto zastosować oczyszczacz powietrza z filtrem typu HEPA. Takie urządzenia sprawdzą się świetnie do oczyszczania powietrza w miejscu pracy czy zamieszkania - zwłaszcza w mieście. Pyły zawieszone - czyli smog, mozna usunąć tylko specjalistycznymi filtrami powietrza.

  • Zarodniki pleśni - jeśli są stale obecne w powietrzu, mają negatywny wpływ na zdrowie. Mogą na przykład powodować choroby układu oddechowego. Pleśń jest widoczna w formie czarnych wykwitów, ale same zarodniki nie są widoczne gołym okiem. Z tego powodu warto stosować oczyszczacze powietrza. Urządzenia do dezynfekcji powietrza odfiltrują cząsteczki pleśni już na wczesnym etapie ich rozwoju w pomieszczeniu.

  • Kurz domowy - nagromadzony w sporych ilościach alergizuje i utrudnia oddychanie. Dokucza Ci nieżyt nosa czy astma oskrzelowa? To tylko niektóre objawy alergii wywołanej roztoczami kurzu. Podrażnienia układu oddechowego i problemy z oddychaniem mogą pojawić się także u zdrowych osób. Właśnie w skutek nagromadzonego kurzu. Oczyszczacze powietrza do domu skutecznie poprawiają jakość powietrza. Odpowiednie czujniki w tych filtrach wprowadzą urządzenia w tryb pracy, odpowiadający poziomowi zanieczyszczenia powietrza.

  • Alergeny - ich obecność w pomieszczeniu u osób chorych na alergię skutecznie pogarsza jakość życia. Siedliskiem alergenów jest nie tylko kurz, ale także sierść zwierząt czy pyłki roślin. To tak zwane alergeny domowe, czyli najczęściej spotykane w środowisku mieszkalnym człowieka. Zalicza się do nich także alergeny grzybów, mix różnych roztoczy, a nawet pióra ptaków hodowlanych. Co jeszcze może alergizować Cię w mieszkaniu? Alergizować może także obecność domowych insektów. Czy pomimo utrzymywania wysokiego poziomu czystości w mieszkaniu, Ty lub Twoi domownicy macie problem z alergią? Koniecznie zastosuj oczyszczacz powietrza, aby pozbyć się z mieszkania dokuczliwych alergenów.

  • Jony dodatnie - warto je zminimalizować w pomieszczeniu, ponieważ do nich przylegają cząsteczki zanieczyszczeń. Powietrze ma zarówno jony ujemne jak i dodatnie. Co się dzieje, gdy przeważają jony dodatnie? Powietrze najonizowane dodatnio, cechuje większe ogólne stężenie zanieczyszczeń. Uwolnienie elektronów o niskiej energii sprzyja tworzeniu czystych jonów ujemnych, które są dobre dla zdrowia. Do czego porównać to zjawisko? Korzystne jony emitowane przez oczyszczacze powietrza z jonizatorem są porównywalne z naturalnym zjawiskiem. W przyrodzie nagromadzenie jonów ujemnych wystepują przy wodospadach wody i nad morzem.

Co gwarantuje usunięcie tych wszystkich zanieczyszczeń z powietrza? Czy każdy oczyszczacz powietrza potrafi jonizować powietrze? Za usuwanie zanieczyszczeń w pomieszczeniu, odpowiada wyposażenie oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze powietrza do domu z naszego sklepu, posiadają szereg przydatnych funkcji. Wybierając urządzenie do swojego pomieszczenia, wato zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Dobrze, jeśli Twój oczyszczacz powietrza będzie posiadał odpowiednie czujniki wrażliwe na zmiany jakości w pomieszczeniu. Dzięki dodatkowym opcjom takim jak jonizator czy nawilżacz, uzyskasz maksymalnie wysoką jakość powietrza w swoim mieszkaniu.

Filtry do oczyszczania powietrza 

Chcesz aby filtr pracował w różnych trybach o określonych godzinach dnia? Taką możliwość dają różne tryby pracy tych urządzeń. Z jaką wydajnością mogą pracować oczyszczacze powietrza? Najczęściej w urządzeniach typu oczyszczacz powietrza można spotkać trzy podstawowe tryby pracy:

  • Tryb nocny - najcichszy tryb pracy oczyszczacza powietrza. To ustawienie z możliwie niską prędkością wentylatora w urządzeniu.
  • Tryb średni - to zazwyczaj tryb do optymalnej pracy urządzenia do filtracji powietrza w ciągu dnia. 
  • Tryb wysoki - na tym trybie oczyszczacze powietrza pracują najintensywniej. Oznacza to, że w najkrótszym czasie urządzenie przefiltruje daną ilość powietrza w pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o sposób wprowadzania ustawień na urządzeniu na panelu sterowania, oczyszczacze powietrza mają dwa tryby:

  • Tryb manualny - oczyszczacze powietrza działają w trybie wybranym przez Ciebie ręcznie.
  • Tryb automatyczny - urządzenie samo skanuje jakość powietrza w powierzchni. Na tej podstawie filtr powietrza dobiera prędkość i tryb pracy. Na trybie automatycznym urządzenie samodzielnie wybiera, jaki sposób pracy najlepiej odpowiada warunkom panującym w pomieszczeniu.

Wśród dodatkowych trybów pracy oczyszczaczy powietrza, jakie posiadają filtry z naszego sklepu, są:

  • Clean ION Shower - to intensywny wyrzut jonów ujemnych przez około 60 minut. Ten tryb pracy stosowany jest w oczyszczaczach jonizujących SHARP. Tryb intensywnej jonizacji trwa godzinę i przez ten czas urządzenie przeprowadza wysoko wydajną jonizację powietrza.
  • Tryb pyłki - niektóre oczyszczacze powietrza mają specjalny tryb, który ze szczególną dokładnością odfiltrowuje pyłki roślin. Jest on szczególnie przydatny wiosną i latem. W tych porach wietrzymy pomieszczenia, a na zewnątrz intensywnie kwitną trawy i drzewa. Taki tryb w oczyszczaczach powietrza działa także na pyłki roślin domowych, skutecznie usuwając je z powietrza. 

Najwyższy tryb pracy często także przekłada się na poziom wzmożonej głośności urządzenia. Zwłaszcza w najtańszych filtrach powietrza dostępnych na rynku. Jaki oczyszczacz powietrza warto więc kupić? Wybierz oczyszczacz powietrza, którego poziom hałasu nie będzie znacznie wzrastał nawet przy najwyższym trybie pracy.

Urządzenia do filtracji powietrza w domu

Ciekawi Cię, jakie funkcje mogą posiadać oczyszczacze powietrza? Do poprawy poszczególnych parametrów jakości powietrza w domu, używane są różne technologie. Urządzenia do usuwania zanieczyszczeń z powietrza, które mamy w ofercie, wyróżniają niezwykle przydatne funkcje pracy. Co jeszcze potrafią oczyszczacze powietrza z naszego sklepu? Filtry powietrza do domu, które mamy w sprzedaży, posiadają funkcje:

  1. Funkcja nawilżania powietrza - to jedna z częściej poszukiwanych funkcji. Oprócz oczyszczania powierza, bardzo ważna jest także jego wilgotność. Odpowiednio nawilżone powietrze poprawia komfort oddychania. Medycznym wskazaniem jest zachowanie wilgotności powietrza pomiędzy 40 a 60%. Niestety w sezonie zimowym ta wartość drastycznie spada. Ma to oczywiście związek z ogrzewaniem pomieszczeń. 

  2. Funkcja jonizacji powietrza - to druga, bardzo pożądana i popularna funkcja w oczyszczaczach powietrza. Z czego to wynika? Jony ujemne neutralizują dodatnie jony w powietrzu, do których przyczepiają się cząsteczki zanieczyszczeń. Jonizacja powietrza likwiduje elektryczność statyczną.

  3. Funkcja Timer - pozwala na zaplanowanie określonego czasu pracy Twojego oczyszczacza powietrza do domu. Jak to wygląda w praktyce? . Funkcja timer daje możliwość zaprogramowania czasu wyłączenia urządzenia za 4 lub 8 godzin. 

  4. Funkcja wskaźnika czystości powietrza - informuje na bieżąco o jakości powietrza w pomieszczeniu. Taka funkcja w praktyce działa na różne sposoby. W zależności od modelu, wskaźnik jakości powietrza może działać jako dioda zmieniająca kolor. Funkcja wskaźnika czystości powietrza działa również jako informacja cyfrowa na panelu. Obie formy funkcji wskaźnika czystości powietrza, reagują dzięki czujnikom wykrywającym zanieczyszczenia.

  5. Funkcja wskaźnika kurzu - za działanie tej funkcji również odpowiadają odpowiednie czujniki. Gdy sensory wyczują kurz w powietrzu, funkcja informuje o jego obecności. Urządzenie włącza odpowiedni tryb pracy - oczyszczania powietrza z kurzu.

  6. Funkcja wskaźnika konserwacji filtrów - to przydatna opcja w eksploatacji filtrów powietrza do domu. Nie musisz samodzielnie pamiętać o dacie konserwacji. Czas wymiany lub czyszczenia wkładów filtrujących sygnalizuje samo urządzenie.

  7. Funkcje czujnika zapachu - wykrywa natychmiast nieprzyjemne zapachy - filtr powietrza do domu dostosowuje pracę do danego zanieczyszczenia.

  8. Funkcja czujnika natężenia światła - przydatna, gdy urządzenie pracuje w trybie automatycznym. Po zgaszeniu światła urządzenie przechodzi w nocny tryb pracy.

  9. Funkcja czujnika wilgotności - stale monitoruje poziom wilgotności w pomieszczeniu.

  10. Blokada rodzicielska - daje możliwość zablokowania panelu. Tak, aby dziecko nie mogło zmienić przypadkowo ustawień filtra powietrza.

  11. Funkcja Auto-restart - po chwilowej przerwie w dostawie prądu, urządzenie samodzielnie powraca do ustawień sprzed awarii.

Nie masz pewności czy model, który Cię interesuje posiada potrzebne Ci funkcje? Skonsultuj swój wybór z naszymi specjalistami. Napisz jakich funkcji potrzebujesz, a dobierzemy Ci właściwe urządzenie do oczyszczania powietrza. Wyślij swoje zapytanie na adres: sklep@filtrdodomu.pl

Oczyszczacze powietrza do każdego pomieszczenia 

Zastanawiasz się, jak prawidłowo dopasować oczyszczacz powietrza do swojego mieszkania? Jaką powierzchnię ma pomieszczenie, w którym ma pracować oczyszczacz powietrza? Ilość metrów kwadratowych pokoju czy biura ma tu kluczowe znaczenie. Oznaczenia tego parametru filtrów w naszym sklepie pomogą Ci właściwie dopasować oczyszczacze powietrza do swoich potrzeb. Najmniejsze oczyszczacze powietrza przefiltrują je w pomieszczeniu o 22 m². To powierzchnia odpowiadająca mikro-kawalerce czy pokojowi gościnnemu. Szukasz oczyszczacza powietrza do dużego salonu czy całego mieszkania? Wybierz duże modele z naszej oferty oczyszczaczy powietrza. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, porównując poszczególne modele?

Podnieś jakość życia dzięki domowym oczyszczaczom powietrza

Porównując różne oczyszczacze powietrza, spotkasz się z oznaczeniem CADR. Czego ono dotyczy? Ten skrót ma rozwinięcie w języku angielskim: Clean Air Delivery Rate. Co to dokładnie oznacza? W praktyce jest to współczynnik dostarczania powietrza. Jak rozumieć to oznaczenie podane dla danego modelu oczyszczacza powietrza? Wartość CADR wskazuje rzeczywistą objętość powietrza, jakie zostało przefiltrowane przez oczyszczacz w ciągu jednej godziny. Filtr powietrza do pomieszczenia ma CADR równy 396 m3/h? To znaczy, że około 396 metrów sześciennych powietrza przefiltruje urządzenie w ciągu godziny. Jak wygląda więc ogólna zasada obliczania wartości CADR? Im wyższy współczynnik CADR - tym więcej metrów sześciennych powietrza oczyści urządzenie w ciągu godziny. W praktyce CADR oznacza więc wydajność oczyszczacza powietrza. Zazwyczaj współczynnik CADR ma wpływ na cenę. Im wyższy wskaźnik CADR, tym wyższy koszt zakupu oczyszczacza powietrza. Warto jednak brać go pod uwagę przy wyborze filtra powietrza do domu, oprócz szeregu samych funkcji. Powierzchnia pomieszczenia jest pierwszą wartością, którą warto ustalić przed zakupem oczyszczacza powietrza. Wartość CADR dotyczy już objętości i jest drugim istotnym czynnikiem wyboru urządzenia. Zanieczyszczenia w pomieszczeniu są szybciej usuwane dzięki oczyszczaczom powietrza, z odpowiednio wysoką wartością CADR.

Czy koszt pracy filtrów powietrza, to duża cena?

Oczyszczacze powietrza do domu, to wbrew pozorom bardzo oszczędne urządzenia. Koszt pracy oczyszczaczy powietrza mieści się w zakresie: od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych miesięcznie. Oczywiście ostateczny koszt utrzymania takiego oczyszczacza powietrza zależy od danego  modelu. Przykładowo, oczyszczacz powietrza SHARP KC-A40EW generuje koszt miesięczny jedynie na poziomie 5 zł. Filtry powietrza do domu to stosunkowo oszczędne urządzenia AGD, jeśli chodzi o koszt poboru energii elektrycznej. Ostateczna cena zużycia prądu przez oczyszczacz powietrza miesięcznie jest naprawdę niewielka. 

Eksploatacja oczyszczaczy powietrza -  jaki jest koszt wymiany filtrów typu HEPA?

Nie są to więc duże koszty dodatkowe, które należałoby uwzględniać w miesięcznych wydatkach. Oczywiście są to szacunkowe koszty energii, pobierane przez dane urządzenie. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, licząc potencjalne koszty użytkowania oczyszczacza powietrza do domu? To kwestia konieczności wymieniania filtrów, które pracują wewnątrz oczyszczacza powietrza. Koszt wymiany pojedynczego filtra powietrza, to już cena od ponad stu złotych i w górę. Chcesz kupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem? Weź pod uwagę, że cena wymiennego filtra nawilżającego to koszt około 160 zł. Koszt zakupu filtra HEPA do oczyszczaczy powietrza to już cena w okolicy 400 zł. Czy często trzeba ponosić te dodatkowe koszty? Bez obaw. Według informacji podawanych przez producentów, filtry wymienne do oczyszczaczy powietrza powinny działać nawet do 10 lat! Oczywiście zakładając, że regularnie podlegają konserwacji i czyszczeniu. Czy w praktyce koszt filtrów wymienny to duży problem? Cena filtrów wymiennych do oczyszczaczy powietrza to koszt, który trzeba ponieść raz na kilka lat. Oczyszczacz powietrza do domu to wydajne urządzenie, które będzie Ci służyć przez długi czas.

Wydajne filtry powietrza do domu

Co jeszcze zagwarantuje właściwą wydajność filtra powietrza, oprócz dopasowanego metrażu? Na etapie eksploatacji jest to oczywiście, regularna wymiana i czyszczenie filtrów-wkładów wewnątrz oczyszczacza powietrza. W zależności od wybranego modelu, możesz mieć o tym powiadomienie. Wskaźniki zanieczyszczenia filtra powiadamiają o konieczności jego konserwacji. Co w sytuacji, gdy zapylenie i zapachy z filtra utrzymują się? To również jest oznaką, że samodzielne czyszczenie filtra jest wskazane częściej. Jak przeprowadzić taką konserwację filtrów wewnątrz oczyszczacza powietrza do domu? W zależności od filtra-wkładu, należy odpowiednio:

  • Filtry wstępne - możesz odkurzyć. Filtry wstępne to pierwsze "siatki" odpowiadające za zatrzymanie zanieczyszczeń typu kurz czy sierść. Są zazwyczaj elementem obudowy oczyszczacza powietrza do domu.
  • Filtry węglowe - podobnie, należy odkurzyć z nagromadzonych zanieczyszczeń
  • Wkłady typu HEPA - odświeżyć można także za pomocą odkurzacza. Ważna uwaga: filtrów HEPA nie wolno czyścić wodą, gdyż może je to uszkodzić.
  • Filtry nawilżające - można opłukiwać. Również zalecane jest ich okresowe odkamienianie.

Skąd dowiesz się, że dany filtr należy oczyścić? Powiadomi Cię o tym odpowiednia ikona na panelu wyświetlacza Twojego oczyszczacza powietrza. O to, by poszczególne filtry w oczyszczaczach powietrza dobrze sprawowały swoje funkcje, dbają specjalne czujniki. Aby oczyszczacze z nawilżaczem mogły zachować tryb wydajnej pracy, należy uzupełniać zbiorniki z wodą. O konieczności dolania wody do urządzenia również powiadomi specjalny sygnał, np. dźwiękowy. Najlepsze oczyszczacze powietrza do domu są bardzo intuicyjne. Ich obsługa oraz przełączanie funkcji są bardzo proste. Filtry do powietrza z naszej oferty to produkty zaprojektowane dla Twojej wygody.

Bogata oferta filtrów powietrza do domu 

Filtry powietrza do domu, jakie znajdziesz w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości. W naszej ofercie posiadamy urządzenia filtrujące powietrze, przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego. Do swojego mieszkania czy domu kupisz w sklepie oczyszczacze powietrza i nawilżacze. Posiadamy także oczyszczacze powietrza o przeznaczeniu przemysłowym. Jakie to urządzenia? Są to głównie sterylizatory UV do dezynfekcji powietrza. Największą część oferty sklepu Filtr do domu, stanowią oczyszczacze powietrza do domu. Chcesz skutecznie usunąć zanieczyszczenia z powietrza w swoim domu? Wybierz filtr powietrza w atrakcyjnej cenie, z oferty naszego sklepu. Nie wiesz, który model filtra do powietrza będzie dla Ciebie najlepszy? Zapytaj naszych specjalistów. Opisz rodzaj zanieczyszczenia, który chcesz usunąć, a my dobierzemy Ci właściwy filtr powietrza do domu. 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl