Producenci

Lampy UV do wody TMA

TMA to polski producent lamp bakteriobójczych, który zapewnia świetny stosunek jakości do ceny. Wszystkie sterylizatory TMA produkowane są z nierdzewnej stali najwyższej jakości i w całości składane w Polsce. Wyjątkowa precyzja wykonania idzie tutaj w parze z najlepszymi komponentami i wieloletnim doświadczeniem. Produkty TMA to gwarancja skutecznej dezynfekcji wody. Dzięki sterylizatorom UV do wody TMA pozbędziesz się groźnych bakterii z wody studziennej.

Lampy UV do wody TMA są polecane także zapobiegawczo dla wody sieciowej. Właśnie na wypadek awarii na sieci wodociągowej. Lampy UV TMA chronią przed przedostaniem się skażonej wody do kranów w domu. Dlaczego to właśnie bakteriobójcze lampy UV TMA są najczęściej wybieranymi sterylizatorami do dezynfekcji wody? Na ich jakość wpływają także specjalnie dobrane podzespoły. Lampy UV do wody TMA pracują na oryginalnych promiennikach Phillips. Do użytku domowego zwykle wybierane są modele: lampa UV TMA D4 oraz lampa UV TMA D6

Sterylizatory UV do wody TMA

Lampa UV do wody TMA D6 Lampa UV do wody TMA D6
Producent: TMA
Cena: 1 450,00 zł 1 589,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D6-S Lampa UV do wody TMA D6-S
Producent: TMA
Cena: 1 925,00 zł 2 110,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Lampa UV do wody TMA D8 Lampa UV do wody TMA D8
Producent: TMA
Cena: 1 100,00 zł 1 205,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D8-S Lampa UV do wody TMA D8-S
Producent: TMA
Cena: 1 600,00 zł 1 784,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Lampa UV do wody TMA D4 Lampa UV do wody TMA D4
Producent: TMA
Cena: 1 000,00 zł 1 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D2 Lampa UV do wody TMA D2
Producent: TMA
Cena: 800,00 zł 877,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D10 Lampa UV do wody TMA D10
Producent: TMA
Cena: 1 700,00 zł 1 865,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D12 Lampa UV do wody TMA D12
Producent: TMA
Cena: 2 250,00 zł 2 509,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D14 Lampa UV do wody TMA D14
Producent: TMA
Cena: 2 875,00 zł 3 205,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Sterylizatory wody TMA do domu i firmy

TMA to polski producent sterylizatorów UV, który prężnie działa rynku od 1990 roku. Stały rozwój tej marki uczynił ją najlepszym producentem tego typu produktów. Obecnie TMA jest czołowym producentem lamp UV do wody w naszym kraju. Z powodzeniem, lampy UV TMA są także eksportowane na rynki zewnętrzne. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie firmy TMA w wytwarzaniu sterylizatorów to powód, aby zaufać ich produktom. Zakup lampy UV TMA to inwestycja w wysoką jakość i bezpieczeństwo pracy. Po montażu lampy TMA do wody bezpieczne będzie także korzystanie z wody. Szukasz bakteriobójczej lampy UV do wody do domu? A może potrzebujesz urządzeń do dezynfekcji wody w swojej firmie? Lampy UV do dezynfekcji wody od TMA są powszechnie wykorzystywane, zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Jest to kwestia skali, czyli rozmiaru urządzenia. Typ, czyli model lampy UV do wody TMA jest przez nas dobierany ściśle według zapotrzebowania klienta. Jak wybrać lampę UV do domu? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W sklepie Filtr do domu otrzymasz profesjonalne doradztwo. 

Wytrzymałe sterylizatory wody TMA

Dlaczego lampy UV TMA do wody to obowiązkowe urządzenia dla posiadaczy studni głębinowych? Dezynfekcja wody promieniowaniem UV to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się z niej wirusów i bakterii. Ciekawi Cię, jak dokładnie pracują sterylizatory UV? Promieniowanie ultrafioletowe uszkadza strukturę DNA drobnoustrojów takich jak bakterie Coli czy Legionella. Bakterie po kontakcie z ultrafioletem przestają zagrażać zdrowiu. Co ważne, woda po dezynfekcji światłem UV nie zmienia składu i jest bezpieczna do spożycia. Woda dezynfekowana lampą UV nie ma bezpośredniego kontaktu z promiennikiem, który znajduje się w rurze osłonowej. Dzięki wysokiej jakości materiałów, z jakich wykonane są części lamp UV TMA masz pewność właściwej izolacji poszczególnych elementów. 

Bezpieczne bakteriobójcze lampy UV do wody TMA

Co jeszcze zapewnia bezpieczeństwo i higienę pracy lamp UV TMA? Duża wytrzymałość sterylizatorów lampy UV TMA zapewniona jest przez zastosowanie stali kwasoodpornej. Seria D lamp TMA to linia produktów o szerokim zastosowaniu, w celach mikrobiologicznych. W zależności od zapotrzebowania możesz wybrać sterylizator wody o wydajności w zakresie: od 0,5 m3/h do 11 m3/h. Lampy do wody TMA sprawdzą się świetnie nie tylko w domach i firmach. Sterylizatory TMA są powszechnie stosowane także w szpitalach czy laboratoriach. Właśnie dzięki swojemu bezpieczeństwu pracy i dużej rozpiętości wartości przepływu nominalnego. Skuteczność dezynfekcji przy wykorzystaniu lampy UV TMA wynosi aż 99,99%. Tak wysoką skuteczność w usuwaniu bakterii z wody poświadcza zastosowanie tego typu urządzeń w sektorze medycznym i sanitarnym.

Zalety lamp bakteriobójczych polskiego producenta TMA

Lampy UV TMA wykorzystują do swojej pracy promienie ultrafioletowe o długości emitowanej fali wynoszącej 254 nm. Z czego wynika akurat taka wartość długości fali? Dzięki niej każda lampa TMA posiada wysoką skuteczność dezynfekcyjną powodującą uszkodzenie DNA bakterii. Jak dokładnie się to dzieje? Woda, która przepływa przez sterylizator, zostaje naświetlona wiązką światła ultrafioletowego. W tym procesie woda nie ma kontaktu bezpośredniego z ultrafioletem, ponieważ promiennik osłania specjalna rura. W sterylizatorach wody TMA jest ona wykonana z czystego kwarcu. Dzięki takiemu rozwiązaniu sterylizator UV do wody jest bezpieczny w użytkowaniu. Co najważniejsze, również woda po lampie UV jest bezpieczna do spożycia. Co jeszcze cechuje produkty firmy TMA do sterylizacji wody?

Główne zalety stosowania bakteriobójczych lamp do wody TMA:

 • Lampy UV TMA z dokładnością 99,9% usuwają bakterie i wirusy.
 • Sterylizatory UV do wody nie powodują zmian smaku i zapachu wody.
 • Naturalna siła działania promieni UV wyklucza konieczność używania środków chemicznych do dezynfekcji (np. chloru).
 • Woda po dezynfekcji lampą UV jest gotowa i bezpieczna do spożycia. 

Jak poprawnie dobrać model lampy do swoich potrzeb? Warto jeszcze poznać kilka kluczowych cech samej pracy sterylizatorów wody.

Co brać pod uwagę przy zakupie lampy UV TMA?

Na co zwrócić uwagę, zapoznając się z konkretnymi modelami lamp UV TMA? Łatwo zauważyć, że różnią się one nie tylko wielkością, ale przede wszystkim wydajnością. Jest ona wyrażania jako metry sześcienne na godzinę. Wydajność lampy UV TMA to ilość wody, jaką dany model jest w stanie zdezynfekować w ciągu godziny. Dlatego przed doborem lampy, warto zweryfikować rzeczywiste zapotrzebowanie na uzdatnioną wodę w swoim domu. Maksymalna wydajność jest obliczona dla czystej tj. uzdatnionej wstępnie wody. Ważne: woda z dużą twardością czy mętna od innych osadów nie będzie skutecznie zdezynfekowana lampą UV. Z czego to wynika? 

Jakiekolwiek drobiny zawiesin czy zanieczyszczeń stanowią dosłownie osłonę dla bakterii przed światłem ultrafioletowym. Z tego powodu, lampy UV muszą być ostatnim elementem instalacji stacji uzdatniania wody. Przed lampą UV montuje się najczęściej zmiękczacze wody, odżelaziacze lub filtry multifunkcyjne. Absolutnie obowiązkowy jest filtr wstępny, aby do wody nie przedostały się drobiny piasku i rdzy. Pod takimi cząsteczkami większych zanieczyszczeń, bakterie mogą się schować przed promieniami UV. Jeśli nie zadbasz o odpowiednie wstępne oczyszczanie wody, drobnoustroje dostaną się do instalacji. Pomimo stosowania lampy UV TMA. Chcesz skutecznie zdezynfekować wodę w swojej studni? Potrzebujesz pewności, że woda wpadająca do sterylizatora wody jest wolna od zanieczyszczeń stałych. 

Lampy UV TMA do usuwania bakterii z wody

Co zapewnia odpowiedni czas ekspozycji wody na promieniowanie UV? Skuteczna dezynfekcja lampami TMA do wody jest możliwa dzięki właściwej ocenie szczytowego zapotrzebowania na wodę. Jak je oszacować? Co się kryje pod tym sformułowaniem? To inaczej maksymalny pobór wody odzwierciedlający największą chwilową ilość wody przepływającą przez lampę bakteriobójczą. Czym skutkuje przyjęcie przepływu średniego? Prawdopodobnie nieodpowiednim doborem lampy UV. To znowu niesie ryzyko niedokładnej dezynfekcji wody. Jak obliczyć maksymalny przepływ wody w domu? Weź pod uwagę sytuację, kiedy wszystkie krany w budynku zostaną odkręcone w tym samym czasie. Przyjmij następujące wartości:

 • Bateria prysznica / wanny – od 0,5 do 0,9 m3/h,
 • Bateria umywalki / zlewu – 0,3 do 0,6 m3/h.

Przyjęcie powyższych wartości powinno dać Ci obraz potencjalnego maksymalnego przepływu wody w domu. Chcesz mieć stuprocentową pewność, że wybrany przez Ciebie model lampy UV jest odpowiedni dla Twojego zapotrzebowania? Skontaktuj się z obsługą naszego sklepu Filtr do domu. Prześlij nam swoje wyniki badania wody lub zamów analizę u nas. Nasi specjaliści uzdatniania wody dobiorą dla Ciebie odpowiedni model lampy UV TMA.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl