Producenci
Bestsellery
Wkład sznurkowy 10" Slim
Wkład sznurkowy 10" Slim

4,00 zł

szt.
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad

1 430,00 zł

Cena regularna: 1 650,00 zł

Najniższa cena: 1 430,00 zł
szt.


Filtry wody do instalacji grzewczej

Filtry do wody dostarczają nam doskonałej jakości wodę pitną, ale także potrafią poprawiać jej parametry użytkowe. Zależy Ci właśnie na tej drugiej funkcji? W naszym sklepie znajdziesz filtry wody, które ochronią Twoje instalacje i urządzenia grzewcze. Chcesz zabezpieczyć instalację centralnego ogrzewania i piec, przed kamieniem kotłowym? Słusznie. Woda, jaka trafia do domów z wodociągów, rzadko posiada dobre parametry pod względem użytkowym. Dzieje się tak najczęściej przez zbyt dużą twardość, która niekorzystnie wpływa na urządzenia podgrzewające wodę. Jony twardości odkładają się w postaci osadu, który zapycha instalację grzewczą.

Chcesz uniknąć częstego czyszczenia pieca kotłowego i jego awarii? Potrzebujesz zamontować zmiękczacz wody. Jeśli korzystasz z wody ze studni, prawdopodobnie potrzebujesz ją uzdatnić w zakresie kilku parametrów jednocześnie. Poradzi sobie z tym filtr multifunkcyjny, który usunie twardość oraz związki żelaza czy manganu. Odpowiednio oczyszczona woda to bardzo ważny warunek, poprawnego działania domowej instalacji C.O. Filtr wstępny i odkamieniacz to zgrany duet do uzdatniania wody do instalacji grzewczej. Nie wiesz które urządzenie będzie działać najlepiej jako wodny filtr w instalacji? Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci wybrać odpowiednie urządzenie do uzdatniania wody. Napisz nam, czego potrzebujesz na adres: sklep@filtrdodomu.pl

FILTRY WODY DO INSTALACJI CO

Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 300 Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 300
Producent: EcoWater
Cena: 4 151,00 zł 4 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 500 Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 500
Producent: EcoWater
Cena: 5 065,00 zł 5 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 400 Zmiękczacz wody EcoWater Comfort 400
Producent: EcoWater
Cena: 4 710,00 zł 5 237,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Filtr wstępny Cintropur NW 500 Filtr wstępny Cintropur NW 500
Producent: Cintropur
Cena: 1 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zmiękczacz wody Aquaphor S800 (A800) Zmiękczacz wody Aquaphor S800 (A800)
Producent: Aquaphor
Cena: 3 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Filtr multifunkcyjny Clack Pallas WS1CK 40 l Filtr multifunkcyjny Clack Pallas WS1CK 40 l
Producent: Clack
Cena: 4 990,00 zł 5 290,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Filtr multifunkcyjny Clack Pallas WS1CK 70 l Filtr multifunkcyjny Clack Pallas WS1CK 70 l
Producent: Clack
Cena: 5 850,00 zł 5 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Filtr multifunkcyjny EcoWater Comfort 500 EcoMulti Filtr multifunkcyjny EcoWater Comfort 500 EcoMulti
Producent: EcoWater
Cena: 6 725,00 zł 7 320,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Domowa instalacja C.O. - filtry wody przy modernizacji

Posiadasz starą instalację grzewczą? Z czasem będzie ona wymagać przebudowy. Zauważasz taką potrzebę w swoim domu? W takim razie, wątek uzdatniania wody użytkowej dotyczy także Ciebie. Choćby częściowa wymiana elementów układu, może przynieść pozytywne zmiany. Zmniejszy to awaryjność całej instalacji i podniesie wydajność. Odpowiedni filtr wody okazuje się przydatny także przy modernizacji domowej instalacji CO. Chcesz zmodernizować domową instalację centralnego ogrzewania? Słusznie. Z czasem, różne jej elementy potrzebują wymiany. Zastanawiasz się, czy także warto wyposażyć ją w filtr do pieca kotłowego? Zdaniem hydraulików, jest to równie ważne, co w przypadku całkowicie nowej instalacji. W przypadku starych instalacji grzewczych, wymianie podlega np. kocioł kondensacyjny. Planujesz wymianę kaloryferów? Jeśli  modernizujesz swoją instalację, warto zadbać o filtr redukujący kamień kotłowy. Nawet, gdy wymianie podlega jedno z urządzeń. Gdy Twoja instalacja CO składa się z elementów starych i nowych - również warto zamontować filtr wody. Do nowych urządzeń, mogą przedostawać się osady w postaci zanieczyszczeń stałych ze starych elementów instalacji. Filtr osadnikowy do CO, zatrzyma muł, piasek czy cząsteczki rdzy.  Obecność tych zanieczyszczeń nie budziła dotąd Twoich wątpliwości?  Po wymianie  któregoś z urządzeń w instalacji c.o. na nowe warto powstrzymać zanieczyszczenia stosując np. filtry mechaniczne. 

Filtr do domu na instalację dla wody wodociągowej

Odpowiedni filtr do pieca kotłowego to sprawnie działająca instalacja C.O. Który z nich warto zainstalować przed piecem kotłowym, kiedy korzystasz z wody z sieci? Zdecydowanie będzie to stacja zmiękczająca wodę, gdy tester twardości pokaże wysoki wynik jonów twardości. Na tej podstawie będzie wiadome, jak bardzo twardą wodę masz w swoim domu. Woda z wodociągu nie powinna zawierać innych substancji jakie występują np. w wodzie ze studni. Jest ona stale badana u lokalnego dostawcy. Pierwiastki takie jak mangan czy żelazo muszą mieścić się w normie. Które filtry wody do instalacji CO, zaleca się użytkownikom wody wodociągowej? Filtr wstępny i zmiękczacz wody ochronią Twój system grzewczy, jeśli pracuje on na wodzie z sieci. Elementy instalacji takie jak, pompa ciepła czy zasobnik z wężownicą będą zdecydowanie dłużej i bezawaryjnie pracować. Pod warunkiem, że zastosujesz odpowiedni filtr wody na instalację. Najlepszym wyborem w kategorii odkamieniaczy są zmiękczacze EcoWater. To produkty bezkonkurencyjne w swojej klasie. 

Filtry wody do instalacji CO przy własnej studni głębinowej

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, jeśli do domowego systemu ogrzewania chcesz użyć wody ze studni? Absolutną podstawą jest wykonanie badania wody z własnego ujęcia, aby mieć pełną świadomość jakiej jest jakości. Jeśli okaże się, że oprócz twardości zawiera wspomniane żelazo czy mangan, musisz zająć się jej uzdatnieniem. W innym wypadku, te pierwiastki będą zbierać się i osadzać w instalacji - znacznie osłabiając jej pracę. Najlepszą wydajność systemu centralnego ogrzewania uzyskasz, oczyszczając wodę studzienną filtrem multifunkcyjnym. Najlepiej sprawdzą się do tego filtry multifunkcyjne Clack, które dokładnie oczyszczają wodę z własnego ujęcia. 

Filtr do wody zabezpiecza instalacje grzewcze  

Instalujesz centralne ogrzewanie i chcesz zapewnić jak najlepsze działanie nowej instalacji CO? Warte uwagi jest zjawisko osadzania się w niej kamienia kotłowego, przed którym należy chronić instalacje. Kamień kotłowy tworzy się po wytrąceniu jonów wapnia i magnezu. Jaką przyjmuje postać? Kamień kotłowy może występować jako zawiesina, która opada na dno układu wodnego. Kamień z twardej wody zalega wówczas w całej instalacji: piecu CO, wężownicach, wymienniku i pompie ciepła. Kamień kotłowy osadza się także w rurach doprowadzających wodę do kaloryferów i zasobniku CWU. Kamień osadza się na ściankach rur i kotła. Sam proces jego wytrącania ma miejsce w strefie podgrzewania wody. Co to oznacza w praktyce? Problem zarastania kamieniem obserwuje się najczęściej w rurach podgrzewaczy wody. Największym ryzykiem powstania i odkładania się kamienia z twardej wody są objęte strefy wysokich obciążeń cieplnych. To sytuacja, która ma przy okazji miejsce także w innych urządzeniach domowego użytku. Nie dopuszczając do powstawania kamienia kotłowego w domu, chronisz także sprzęty AGD. Warte zapamiętania: każde urządzenie podgrzewające twardą, nieuzdatnioną wodę jest narażone na ryzyko powstawania kamienia kotłowego.

Zmiękczający filtr do domu na instalację

Stacja zmiękczania wody jest szczególnie przydatna dla ochrony domowej instalacji c.o. Co się zmieni, jeśli zamontujesz odkamieniający wodę filtr w instalacji? Magnez i wapń, odpowiedzialne za twardość wody, wytrącają się w formie osadu. Biały nalot możesz zaobserwować na armaturze łazienkowej czy naczyniach, jeśli masz twardą wodę w domu. Niestety tak zwany kamień odkłada się także w niewidocznych miejscach, takich jak grzałki urządzeń podgrzewających wodę. Dlaczego warto zastosować filtry do instalacji co? Przede wszystkim, aby chronić ją przed niekorzystnym działaniem zanieczyszczeń stałych i osadów z kamienia. Stosując filtr do pieca kotłowego, zapewniasz uzdatnioną wodę dla całej instalacji grzewczej. Filtr osadnikowy do CO poprzedzający stację zmiękczania wody, to zestaw urządzeń, który zadba o całą instalację. Urządzenia, które pracują na wodzie zmiękczonej, zachowują dłuższą żywotność. Są też mniej awaryjne i nie wymagają tak częstej konserwacji i czyszczenia.

Sprawne instalacje grzewcze - skuteczny filtr siatkowy

Filtr mechaniczny świetnie sprawdzi się jako filtr osadnikowy do CO. To dzięki swojej głównej umiejętności, wyłapywania zanieczyszczeń stałych. Co może przedostawać się dalej do instalacji, jeśli nie stosuje się filtra wstępnego? Piasek, muł czy drobiny rdzy ze starych rur wodociągowych trafiają do domowej instalacji wodnej. Aby temu zapobiec należy zamontować filtr osadnikowy do CO. Tego typu filtr mechaniczny zapobiega przedostaniu się cząsteczek stałych na cały dom: do kranów i urządzeń.

Filtr siatkowy wstępnie filtrujący wodę i zabezpieczający instalację

W naszym sklepie znajdziesz dwa typy filtrów siatkowych. Są to zarówno dwaj różni producenci jak i dwa różne typy siatki. Filtry do pieca kotłowego, które skutecznie ochronią urządzenia pracujące na wodzie z sieci, produkuje marka Honeywell. Najchętniej wybierany filtr osadnikowy do CO przy wodzie wodociągowej? To filtr mechaniczny Honeywell FF06. Wyróżnia go wśród innych tego typu filtrów mosiężna głowica i stalowa siatka. Jest ona opłukiwana, więc nie potrzebujesz używać żadnych wkładów. Ten model świetnie sprawdza się także w duecie z odkamieniaczem. Jeśli zdecydujesz się np. na zmiękczacz wody EcoWater Comfort 500 - filtr Honeywell ochroni także jego głowicę.

Twoja woda użytkowa pochodzi ze studni? Wówczas jako filtr do zatrzymywania osadów sprawdzi się np. Cintropur NW32. Jest to typ filtra mechanicznego o dużej powierzchni filtracyjnej, co jest bardzo korzystne przy wodzie studziennej. Zazwyczaj zawiera ona więcej zanieczyszczeń stałych, niż woda z sieci. Z tego powodu filtr Cintropur w tym samym czasie jest w stanie przefiltrować więcej wody. Dla wody z własnego ujęcia, zastosowanie filtra Cintropur NW32 jest wydajniejsze niż zwykłego korpusu na wkłady. Dlaczego to lepszy wybór? W filtrach Cintropur stosuje się rękawy nadające się do opłukania i ponownego użycia. Taki rękaw możesz wymienić dopiero po realnym zużyciu, które spokojnie nastąpi dopiero po kilku płukaniach.

Oba rodzaje filtrów osadnikowych do CO są ekonomicze w eksploatacji. Zapewnia to zarówno opłukiwana siatka, jak i rękawy. Brak konieczności używania wymiennych wkładów to realne oszczędności. Na wyborze filtra wstępnego z siatką do opłukiwania skorzysta także środowisko. Montując filtr osadnikowy do C.O. odczujesz same korzyści. Jak widać, jest ich sporo. Tego typu filtr do pieca kotłowego to pierwsza ochrona całej instalacji.

Ochrona instalacji centralnego ogrzewania - filtry do wody

Chcesz miec pewność, że wybierasz odpowiedni filtr do systemu ogrzewania? Jesteśmy specjalistami w branży uzdatniania wody z wieloletnim doświadczeniem. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe urządzenie do oczyszczania wody. Napisz nam swoje potrzeby i załącz zdjęcia planowanej instalacji. Wyślij swoje zapytanie na maila lub zadzwoń: 505 124 123. Jesteśmy tu po to, aby rozwiązać Twój problem z zanieczyszczoną wodą. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl