Producenci
Bestsellery

Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza idealnie nadaje się do oczyszczania wody w domu. Jest filtrem wody pitnej o szerokim spektrum działania. Umożliwia usuwanie bakterii i wirusów, zatrzymując szkodliwe mikroorganizmy w rozmiarze powyżej 0,0001 mikrona. Filtry osmotyczne wyłapują zanieczyszczenia, które są zbyt duże, aby przedostać się przez mikropory membrany. System osmotyczny może być dodatkowo wyposażony w mineralizację i jonizację wody.

Najczęściej znajduje zastosowanie jako podzlewozmywakowy filtr kuchenny. Nie masz dużo miejsca w szafce pod zlewem? Nic nie szkodzi. Mamy w swojej ofercie produkty, które mają naprawdę niewielkie rozmiary. To nowoczesne systemy, bez osobnego zbiornika, który zajmuje miejsce. Wybierając filtr osomotyczny do domu, pośród standardowych rozwiązań, również otrzymasz wysoką jakość filtrowanej wody. Twój wybór to kwestia wygody i gabarytów urządzenia do odwróconej osmozy. Dokładna membrana, w każdym z filtrów odwróconej osmozy to gwarancja czystej wody w Twoim domu.

Co zyskujesz montując filtr odwróconej osmozy? Możesz pić czystą wodę prosto z kranu. System odwróconej osmozy w Twoim domu, dostarcza Ci przefiltrowaną wodę, która nie zawiera:

 • żadnych bakterii i wirusów
 • chloru i jego pochodnych
 • włókien mikroplastiku
 • zanieczyszczeń stałych: drobin piasku, rdzy
 • metali ciężkich, jak ołów, miedź, rtęć czy arsen
 • toksyn z farmaceutyków, występujących w wodzie

Systemy odwróconej osmozy

System odwróconej osmozy Bluewater Cleone System odwróconej osmozy Bluewater Cleone
Producent: Bluewater
Cena: 6 370,00 zł 8 690,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
 • nowość
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad
Producent: Hidrotek
Cena: 1 480,00 zł 1 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
 • nowość
Filtr do wody pod zlew Coway Cave Spring Filtr do wody pod zlew Coway Cave Spring
Producent: Coway
Cena: 2 299,00 zł 2 464,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Filtr odwróconej osmozy Coway Eden Spring Filtr odwróconej osmozy Coway Eden Spring
Producent: Coway
Cena: 1 899,00 zł 2 035,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Odwrócona osmoza - specyfika urządzenia

Tak skuteczne działanie systemów odwróconej osmozy, wynika ze złożoności tego rodzaju filtracji. Każdy filtr osmotyczny, opiera swoje działanie na wieloetapowym oczyszczaniu wody. Właśnie owa złożoność kryje się pod oznaczeniami RO5, RO6 czy RO7, a nawet RO8. Liczba w tych skrótowych nazwach oznacza ilość etapów filtracji. Konsekwentnie, wygląda to następująco:

 1. Systemy osmotyczne RO5 - przeprowadzają pięć etapów oczyszczania wody do picia. Odbywa się to na wkładach: dwóch sedymentacyjnych o różnym mikronażu, bloku węglowym, membranie i węglu aktywnym. Każdy z  nich odpowiada za uzdatnienie wody w innym obszarze. Np. węgiel aktywny poprawia finalnie właściwości smakowe, wcześniej oczyszczonej wody.
 2. Systemy odwróconej osmozy RO6 - mają sześć stopni filtracji. Zawierają 5 podstawowych, jak modele powyżej, a ponadto, jako szósty element, posiadają mineralizator wody. To najlepszy wybór, jeśli chcesz mieć wodę do picia w kranie "jak ze sklepu". Wybierz wówczas filtr osmotyczny z tym oznaczeniem. Woda po osmozie RO6 będzie wzbogacona o minerały.
 3. Filtry do osmozy RO7 - to oczyszczanie wody na aż siedmiu poziomach. Takie urządzenia do odwróconej osmozy posiadają wszystkie 5 podstawowych filtrów osmotycznych oraz mineralizator. Siódmym elementem filtra osmotycznego jest wkład bioceramiczny. Poprawia on właściwości nawadniające, dzieląc cząsteczki wody na mniejsze klastry. To z kolei wpływa na lepsze przyjmowanie wody przez organizm.
 4. Odwrócona osmoza RO8 - to najbardziej rozbudowana wersja filtra osmotycznego. Posiada wszystkie powyżej wymienione wkłady. Jest to więc podstawowa "piątka", mineralizator i wkład bioceramiczny. O jakie właściwości można jeszcze wzbogacić wodę z osmozy? Ósmym elementem filtra RO8, jest jonizator wody. Jest to liniowy wkład jonizujący, to znaczy taki, który podnosi pH wody do wartości 8,5. Tak zwany potencjał ORP wody, ma po takim wkładzie wartość około -350.

Odwrócona osmoza - idealna woda do picia

Oczywiście, im bardziej rozbudowany model osmozy wybierzesz, tym więcej korzyści dla swojego organizmu możesz uzyskać. Modele RO6, RO7 i RO9 to najlepsza odwrócona osmoza do picia. Pełne działanie, jakie oferuje tego rodzaju filtracja, ma ostatni model, wyposażony w jonizator. To gwarancja najwyższego poziomu nawodnienia organizmu, wzbogacenia go o potrzebne minerały. Jonizator podnosi pH wody, czyniąc ją wodą alkaliczną, wysoce korzystną dla zdrowia. Odwrócona osmoza do picia, to domowy sposób na uzyskanie najlepszych parametrów wody. Filtry odwróconej osmozy często są chętnie wybierane przez naszych klientów, którzy zainwestowali w zmiękczacze wody. To świetny pomysł, aby woda po zmiękczeniu miała dodatkowo wysokie parametry zdrowotne. Przy takiej podwójnej instalacji korzystają na niej sprzęty AGD i domownicy jednocześnie. Zmięczacz usunie kamień z wody, a odwrócona osmoza zapewni wodę zmineralizowaną, idealną do picia. 

Odwrócona osmoza dla domu

Krystalicznie czysta woda do picia, którą daje odwrócona osmoza, najlepiej nadaje się do gotowania. Przygotowane na jej bazie potrawy, mają wyraźnie lepszy smak i aromat.  Filtr odwróconej osmozy nadaje się doskonale dla każdego domu. Zwłaszcza takiego, gdzie mieszkają alergicy, osoby z wrażliwym układem pokarmowym i dzieci. Dla nich taka woda jest idealna do spożycia. Właśnie ze względu na swój czysty skład. Odwrócona osmoza do kuchni gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo spożywanej wody.

Odwrócona osmoza do kuchni

Chcesz mieć odwróconą osmozę w kuchni? Przyda Ci się podwójna wylewka, czyli kranik. To aspekt techniczny i praktyczny zarazem. Umożliwia ona korzystanie z wody z nimerałami lub bez zupełnie osobno. Z jałowej wody - do gotowania i używania wody zmineralizowanej do picia.  Dodatkowy kranik jest dołączony do filtrów osmotycznych premium. Dlaczego warto zastosować takie rozwiązanie? Odkręcając kurek z wodą po osmozie do gotowania, nie marnujesz wkładu mineralizującego. Minerały wytrąciłyby się w wodzie w postaci osadu. Kupując odwróconą osmozę do kuchni, najczęściej pobiera sie z niej wodę  do czajnika czy ekspresu do kawy. Te urządzenia również w kontakcie z minerałami, nabywają niechcianego osadu z tzw. kamienia. Lepiej więc na etapie montażu zapewnić sobie odprowadzenie wody po osmozie do dwóch różnych celów.

Odwrócona osmoza do akwarium

Czy filtry odwróconej osmozy znajdują zastosowanie jedynie w kuchni? Okazuje się, że nie. Właściwości wody osmotycznej są odpowiednie również dla organizmów żywych, głównie dla ryb. Z tego powodu są chętnie instalowanym rozwiązaniem oczyszczającym wodę przez akwarystów. Woda osmotyczna jest najlepsza dla rybek akwariowych, zwłaszcza gatunków, dla których trzeba stworzyć warunki wody morskiej. Akwaryści hodujący ryby słonowodne, mają w zasadzie dwa wyjścia. Mogą kupować drogą wodę butelkowaną demineralizowaną w sklepie zoologicznym, albo... No właśnie - zamontować filtry osmotyczne, które stale będą dostarczać krystalicznie czystą wodę rybom akwariowym. Te same właściwości wody po osmozie, które są korzystne dla naszego zdrowia, sprzyjają także rybom. Odwrócona osmoza do akwarium dostarcza miękką wodę pozbawioną chloru i metali ciężkich. Zwłaszcza do akwarium morskiego, odwrócona osmoza jest świetnym rozwiązaniem. Ryby morskie potrzebują zdecydowanie bardziej oczyszczonej wody, spełniającej określone wymagania. Odwrócona osmoza zastosowana do akwarium, będzie korzystnie wpływać także na kondycję roślin akwariowych i czystość zbiornika.

Filtry odwróconej osmozy - najlepsze urządzenia do oczyszczania wody

Odkąd systemy odwróconej osmozy stały się powszechnie dostępne, zrewolucjonizowały rynek uzdatnia wody. Zmieniły świadomość, na temat oczyszczania wody. W jaki sposób się to stało? Często nie ma się wiedzy na temat substancji, które mogą być zawarte w wodzie pitnej. To zmienia się po zapoznaniu się z doskonałymi parametrami wody po osmozie. Wówczas ma się wyobrażenie o jej kiepskiej jakości przed filtracją. Membrany osmotyczne w naszych filtrach wody do domu, są najwyższej jakości. Wszystko po to, aby zagwarantować Ci korzystanie z produktu klasy premium.

Odwrócona osmoza do domu

Zastanawiasz się, który z tych modeli, to najlepsza odwrócona osmoza dla Twojego domu? Poproś o pomoc naszych specjalistów. Z chęcią pomogą Ci dobrać odpowiednie urządzenie odwróconej osmozy dla domu. Ty i Twoi domownicy, możecie w prosty sposób podnieść komfort swojego życia i poziom zdrowia. Korzystanie na codzien w domu z filtra odwróconej osmozy, realnie wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia. Ponadto, jest to rozwiązanie korzystne dla środowiska, ponieważ rezygnujesz z wody butelkowanej. Dzięki odwróconej osmozie dla domu, nie produkujesz plastikowych śmieci i pijesz krystalicznie czystą wodę. Darmową konsultację uzyskasz pod numerem telefonu 505 124 123. Możesz wysłać swoje zapytanie dotyczące doboru urządzenia odwróconej osmozy na maila naszego sklepu. Napisz je na adres: sklep@filtrdodomu.pl. Pomożemy Ci dobrać najlepszy filtr do domu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl