Producenci

Filtry odwróconej osmozy

Odwrócona osmoza idealnie nadaje się do oczyszczania wody w domu. Filtry osmotyczne są systemami o szerokim spektrum działania; oczyszczają wodę na wielu poziomach. Membrany osmotyczne umożliwiają usuwanie bakterii i wirusów, zatrzymując szkodliwe mikroorganizmy w rozmiarze powyżej 0,0001 mikrona. Filtry osmotyczne wyłapują zanieczyszczenia, które są zbyt duże, aby przedostać się przez mikropory dokładnej membrany. System osmotyczny może być dodatkowo wyposażony w mineralizację i jonizację wody. Wówczas woda osmotyczna jest wtórnie mineralizowana.

Filtry RO znajdują zastosowanie jako filtry podzlewozmywakowe do kuchni. Nie masz dużo miejsca w szafce pod zlewem? Nic nie szkodzi. Mamy w swojej ofercie produkty, które mają naprawdę niewielkie rozmiary. To kompaktowe nowoczesne systemy odwróconej osmozy, bez osobnego zbiornika, który zajmuje miejsce. Wybierając filtr osmotyczny do domu, spośród standardowych rozwiązań, również otrzymasz wysoką jakość filtrowanej wody. Twój wybór to kwestia wygody i gabarytów urządzenia do odwróconej osmozy. Dokładna membrana, w każdym z filtrów odwróconej osmozy to gwarancja czystej wody w Twoim domu. Woda osmotyczna po filtrze RO jest pozbawiona najczęstszych zanieczyszczeń występujących w wodzie. 

Co zyskujesz montując filtr odwróconej osmozy? Możesz pić czystą wodę prosto z kranu. System odwróconej osmozy w Twoim domu, dostarcza Ci przefiltrowaną wodę osmotyczną, która nie zawiera:

 • żadnych bakterii i wirusów
 • chloru i jego pochodnych
 • włókien mikroplastiku
 • zanieczyszczeń stałych: drobin piasku, rdzy
 • metali ciężkich, jak ołów, miedź, rtęć czy arsen
 • toksyn z farmaceutyków występujących w wodzie

Systemy odwróconej osmozy z mineralizatorem

Chcesz pić oczyszczoną wodę prosto z kranu z minerałami? Wybierz system odwróconej osmozy z mineralizatorem i jonizatorem wody. Tego typu wkłady wtórnie mineralizują wcześniej oczyszczoną wodę. Gwarantując najwyższy poziom oczyszczania wody, filtr RO usuwa z niej również wapń i magnez, powodujące osady. Nowoczesny filtr RO pozwala korzystać z dwóch rodzajów wody. Filtr RO z podwójną wylewką podaję wodę po membranie, idealną np. do ekspresu i wodę do picia po wkładzie mineralizującym. Ceny filtrów odwróconej osmozy w naszym sklepie zaczynają się już od kilkuset złotych. Pyszna i czysta woda do picia jest w zasięgu ręki! Niezależnie od budżetu, możesz pozwolić sobie na filtr RO z membraną dającą krystalicznie czystą wodę.

Odwrócona osmoza

Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad
Producent: Hidrotek
Cena: 1 430,00 zł 1 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Bluewater Cleone Balance filtr do wody z odwróconą osmozą Bluewater Cleone Balance filtr do wody z odwróconą osmozą
Producent: Bluewater
Cena: 6 990,00 zł 9 130,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
 • nowość
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
Bluewater Cleone Purity Plus filtr odwróconej osmozy Bluewater Cleone Purity Plus filtr odwróconej osmozy
Producent: Bluewater
Cena: 7 590,00 zł 9 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Ecosoft Pure Balance osmotyczny filtr do wody z magnezem Ecosoft Pure Balance osmotyczny filtr do wody z magnezem
Producent: Ecosoft
Cena: 1 999,00 zł 2 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość

Odwrócona osmoza - filtry wody osmotycznej

Tak skuteczne działanie systemów odwróconej osmozy, wynika ze złożoności tego rodzaju filtracji. Każdy filtr osmotyczny opiera swoje działanie na wieloetapowym oczyszczaniu wody. Właśnie owa złożoność kryje się pod oznaczeniami RO5, RO6 czy RO7, a nawet RO8. Liczba w tych skrótowych nazwach oznacza ilość etapów filtracji. Konsekwentnie, wygląda to następująco:

 1. System osmotyczny RO5 Supreme- przeprowadza pięć podstawowych etapów oczyszczania wody do picia. Odbywa się to na wkładach: dwóch sedymentacyjnych o różnym mikronażu, bloku węglowym, membranie i węglu aktywnym. Każdy z nich odpowiada za uzdatnienie wody w innym obszarze. Np. węgiel aktywny poprawia finalnie właściwości smakowe, wcześniej oczyszczonej wody osmotycznej. Podstawowy poziom filtracji osmotycznej oczyszcza wodę z takich substancji jak cząsteczki metali ciężkich, bakterii czy chloru.
 2. System odwróconej osmozy Supreme RO6 - ma sześć stopni filtracji. Zawiera 5 podstawowych jak modele powyżej, w tym membranę. Ponadto, jako szósty element filtr do wody RO6 posiada mineralizator wody. To najlepszy wybór, jeśli chcesz mieć wodę do picia w kranie "jak ze sklepu". Wybierz wówczas filtr osmotyczny z tym oznaczeniem. Woda osmotyczna po filtrze RO6 będzie wzbogacona o minerały.
 3. Filtr odwróconej osmozy RO7 Supreme - usuwa zanieczyszczenia z wody na aż siedmiu poziomach. Takie urządzenia do odwróconej osmozy posiadają wszystkie 5 podstawowych wkładów i memebranę oraz mineralizator. Siódmym elementem filtra RO jest wkład bioceramiczny. Znajdziesz ten produkt w akcesoriach do filtrów wody. Poprawia on właściwości nawadniające wody osmotycznej, dzieląc cząsteczki wody na mniejsze klastry. To z kolei wpływa na lepsze przyjmowanie wody przez organizm. Filtr RO 7 to produkt bardziej rozbudowany niż podstawowy system odwróconej osmozy, filtr RO 5.
 4. Odwrócona osmoza RO8 Supreme Premium Line - to najbardziej rozbudowana wersja filtra osmotycznego. Ten filtr RO Posiada wszystkie powyżej wymienione wkłady. Jest to więc podstawowa "piątka", mineralizator i wkład bioceramiczny. O jakie właściwości można jeszcze wzbogacić wodę z osmozy? Ósmym elementem filtra RO 8, jest jonizator wody. Jest to liniowy wkład jonizujący, to znaczy taki, który podnosi pH wody do wartości 8,5. Tak zwany potencjał ORP wody osmotycznej, ma po takim wkładzie wartość około -350. Woda osmotyczna po jonizatorze Biocera ma wyraźnie lepszy smak. Produkt, jakim jest filtr RO 8 to najlepszy wybór wśród standardowych systemów odwróconej osmozy.

Odwrócona osmoza - idealna do picia woda osmotyczna

Oczywiście, im bardziej rozbudowany model filtra osmotycznego wybierzesz, tym więcej korzyści dla swojego organizmu możesz uzyskać. Modele RO6, RO7 i RO8 to najlepsza woda osmotyczna do picia. Pełne działanie, jakie oferuje tego rodzaju filtracja, ma ostatni produkt, wyposażony w jonizator. Filtr RO 8 to gwarancja najwyższego poziomu nawodnienia organizmu, wzbogacenia go o potrzebne minerały. Jonizator podnosi pH wody, czyniąc ją wodą alkaliczną, wysoce korzystną dla zdrowia.

Systemy odwróconej osmozy to najlepszy sposób na uzyskanie świetnych parametrów wody pitnej i pozbycie się zanieczyszczeń. Filtry odwróconej osmozy często są chętnie wybierane przez naszych klientów, którzy kupili także zmiękczacze wody. To świetny pomysł, aby woda po zmiękczeniu miała dodatkowo wysokie parametry zdrowotne. Z takiej podwójnej instalacji korzystają sprzęty AGD i domownicy jednocześnie. Zmiękczacz usunie kamień z wody, a odwrócona osmoza zapewni wodę zmineralizowaną, idealną do picia. Filtr osmotyczny z mineralizatorem zastosowany w kuchni uzupełni skład mineralny wody po zmiękczaczu. Zadaniem odkamieniacza jest bowiem usunięcie wapnia i magnezu, które to pierwiastki po podgrzaniu wody powodują osady.

Odwrócona osmoza dla domu

Krystalicznie czysta woda do picia, którą daje filtr osmotyczny, najlepiej nadaje się do gotowania. Przygotowane na bazie wody osmotycznej potrawy i napoje, mają wyraźnie lepszy smak i aromat. Filtr odwróconej osmozy nadaje się doskonale dla każdego domu. Zwłaszcza takiego, gdzie mieszkają alergicy, osoby z wrażliwym układem pokarmowym i dzieci. Dla nich taka woda osmotyczna jest idealna do spożycia. Właśnie ze względu na swój czysty skład. Odwrócona osmoza do kuchni gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo spożywanej wody. Filtr osmotyczny to bardzo praktyczny produkt dla kawoszy. Posiadasz ekspres kawowy lub kawiarkę i denerwuje Cię zakamienianie się tych urządzeń? Filtr osmotyczny z podwójną wylewką rozwiąże problem z kamieniem w kuchni.

Filtr odwróconej osmozy do kuchni

Chcesz mieć odwróconą osmozę w kuchni? Przyda Ci się podwójna wylewka, czyli kranik. To aspekt techniczny i praktyczny zarazem. Umożliwia ona korzystanie z wody z minerałami lub bez. Zupełnie osobno korzystasz z jałowej wody osmotycznej do gotowania i przygotowania gorących napojów. Kawa i herbata z oczyszczonej wody osmotycznej nie mają charakterystycznego osadu na powierzchni. Ekspres kawowy i kawiarka nie ulegają osadzaniu się kamienia, jeśli używasz w nich wody po osmozie. System odwróconej osmozy z podwójną wylewką umożliwiają osobne korzystanie z wody do picia po mineralizatorze. Warto zamontować podwójną wylewkę, gdy wybierasz filtr RO z mineralizacją.

Dodatkowy podwójny kranik jest dołączony do filtrów osmotycznych premium w naszym sklepie. Dlaczego warto zastosować takie rozwiązanie? Odkręcając kurek z wodą po osmozie do gotowania, nie marnujesz wkładu mineralizującego. Minerały wytrąciłyby się w wodzie w postaci osadu. Kupując filtr odwróconej osmozy do domu pobiera się z niego wodę do czajnika i ekspresu do kawy. Te urządzenia również w kontakcie z minerałami, nabywają niechcianego osadu z tzw. kamienia. Lepiej więc na etapie montażu zapewnić sobie odprowadzenie wody po osmozie do dwóch różnych celów. Chcesz mieć trzeci rodzaj wody w kranie, czyli także z wodociągu? Nie chcesz montować osobnej wylewki poprzez wiercenie w blacie? Sprawdź koniecznie potrójne baterie kuchenne w naszej oferty. 

Odwrócona osmoza do akwarium

Czy filtry odwróconej osmozy znajdują zastosowanie jedynie w kuchni? Okazuje się, że nie. Właściwości wody osmotycznej są odpowiednie również dla organizmów żywych, głównie dla ryb. Z tego powodu filtry RO są chętnie instalowanym rozwiązaniem oczyszczającym wodę do akwarium. Woda osmotyczna jest najlepsza dla rybek akwariowych, zwłaszcza gatunków, dla których trzeba stworzyć warunki wody morskiej. Akwaryści hodujący ryby słonowodne, mają w zasadzie dwa wyjścia. Mogą kupować do akwarium drogą wodę butelkowaną demineralizowaną w sklepie zoologicznym. Lepszym wyjściem jest zamontowanie filtrów osmotycznych, które stale będą dostarczać krystalicznie czystą wodę rybom akwariowym. Te same właściwości wody osmotycznej, które są korzystne dla naszego zdrowia, sprzyjają także rybom. Odwrócona osmoza do akwarium dostarcza miękką wodę pozbawioną chloru i metali ciężkich. Zwłaszcza do akwarium morskiego, filtr osmotyczny jest świetnym rozwiązaniem. Ryby morskie potrzebują zdecydowanie bardziej oczyszczonej wody osmotycznej, spełniającej określone wymagania. Odwrócona osmoza zastosowana do akwarium, będzie korzystnie wpływać także na kondycję roślin w akwarium. Filtry RO stosowane przez akwarystów dbają także o czystość samego zbiornika.

Filtry odwróconej osmozy - urządzenia na wkłady do oczyszczania wody

Odkąd systemy odwróconej osmozy stały się powszechnie dostępne, zrewolucjonizowały rynek uzdatnia wody. Zmieniły świadomość, na temat oczyszczania wody. W jaki sposób się to stało? Często nie ma się wiedzy na temat substancji, które mogą być zawarte w wodzie pitnej. To zmienia się po zapoznaniu się z doskonałymi parametrami wody po systemie odwróconej osmozy. Wówczas ma się wyobrażenie o kiepskiej jakości wody przed filtracją. Membrany osmotyczne w naszych filtrach wody do domu, są najwyższej jakości. Wszystko po to, aby zagwarantować Ci korzystanie z produktu klasy premium. Wybierając filtr odwróconej osmozy do domu inwestujesz w filtr RO na lata, o wysokiej jakości. 

Cena filtrów odwróconej osmozy

Od czego zależy cena filtra odwróconej osmozy? Filtr osmotyczny w naszym sklepie możesz kupić już za kilkaset złotych. Przykładowo cena filtra odwróconej osmozy Aquaphor RO-312S PRO to koszt 599 złotych. Najtańszy filtr RO z mineralizatorem to filtr osmotyczny RO 6 Supreme. Cena tego filtra odwróconej osmozy wynosi jedynie 690 złotych. Bardziej rozbudowane filtry RO kosztują już około tysiąca złotych. RO Pad, czyli kompaktowy filtr odwróconej osmozy z jonizacją kosztuje 1430 zł w promocji. Jest to jeden z popularniejszych filtrów RO, który chętnie wybierają nasi Klienci. Od czego jeszcze zależy cena filtra odwróconej osmozy? Im mniej miejsca filtr RO zajmuje pod zlewem, tym jego cena zazwyczaj jest wyższa. Jest to związane z wygodą użytkowania, którą gwarantuje kompaktowa obudowa i nieduże wymiary filtra RO. Również łatwiejszy system wymiany wkładów podwyższa cenę filtra odwróconej osmozy. Filtr osmotyczny z naszej oferty, w którym najłatwiej wymienić membranę i wkłady jest kompaktowy filtr odwróconej osmozy IQ500. Serwisowanie tego filtra odwróconej osmozy do domu obdywa się niezwykle łatwo. Wystarczy delikatnie wygkręcić wkład o złączu typu "twist". Wybierz nowoczesny filtr osmotyczny i zapomnij o używaniu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

Filtry odwróconej osmozy do domu

Zastanawiasz się, który z tych modeli, to najlepszy filtr odwróconej osmozy do domu? Poproś o pomoc w wyborze filtra RO naszych specjalistów. Z chęcią pomogą Ci dobrać odpowiedni filtr odwróconej osmozy do domu. Ty i Twoi domownicy, możecie w prosty sposób podnieść komfort swojego życia i zadbać o zdrowie. Korzystanie na co dzień w domu z filtra odwróconej osmozy, realnie wpływa zdrowie i poprawę samopoczucia. Ponadto filtr osmotyczny to rozwiązanie korzystne dla środowiska, ponieważ rezygnujesz z wody butelkowanej. Dzięki systemowi odwróconej osmozy nie produkujesz plastikowych śmieci i pijesz krystalicznie czystą wodę. Darmową konsultację w sprawie doboru filtra odwróconej osmozy do domu uzyskasz pod telefonem 505 124 123Możesz wysłać swoje zapytanie dotyczące doboru urządzenia odwróconej osmozy na maila naszego sklepu. Napisz je na adres: sklep@filtrdodomu.plPomożemy Ci dobrać najlepszy filtr do domu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl