Producenci

Wkłady liniowe do filtrów wody

Sama nazwa wkładów liniowych pochodzi od ich wydłużonego kształtu. Linearna jest również kolejność występowania po sobie tych wkładów liniowo w filtrze. Dzięki podłużnej budowie filtracja oraz uzdatnianie wody stają się bardziej precyzyjne. Gdzie przydają się się tego typu wkłady liniowe? Wkłady liniowe wykorzystywane są zazwyczaj w końcowym etapie filtracji w tradycyjnych i zabudowanych systemach odwróconej osmozy. Jak działają takie wkłady liniowe?

Czym są wkłady liniowe?

Wkłady liniowe zmiękczające czy węglowe usuwają z wody kamień i zanieczyszczenia. Czy to jedyna funkcja wkładów liniowych? Warto mieć na uwadze fakt, oczyszczona w procesie woda wolna jest wszelakich zanieczyszczeń czy bakterii. Jednak w wyniku wysoce dokładnej filtracji, traci cenne minerały. Jak temu zaradzić? Aby wzbogacić wodę i nadać jej szczególne właściwości, należy użyć specjalnych wkładów - najlepiej liniowych wkładów mineralizujących.

 

Wkłady liniowe

Jakie są rodzaje wkładów liniowych?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystkie dostępne na rynku rodzaje wkładów liniowych. Filtry do wody, wymagają regularnej wymiany wkładów. To bardzo ważne dla zachowania higieny np. filtra osmozy a także wydajności samej filtracji. Sercem filtra odwróconej osmozy jest membrana, ale to wymienne wkłady przeprowadzają filtrację wstępną i końcową mineralizację. W tej kategorii z wkładami typu liniowego, znajdziesz szeroki wybór filtrów liniowych tylko renomowanych producentów. Zakup wkładów najwyższej jakości zagwarantuj Ci możliwość spożywania wody najwyższej jakości. Do wkładów liniowych zaliczają się takie filtry, jak:

  • Węglowe wkłady liniowe - doskonale redukują chlor, który jest powszechnie stosowany w wodzie wodociągowej. Dzięki wkładom węglowym woda do picia ma lepszy smak i zapach.
  • Mineralizujące wkłady liniowe - wzbogacają wodę w wartościowe pierwiastki, jak magnez, wapń czy potas. Woda po procesie odwróconej osmozy jest ich pozbawiona. Dlatego warto tak dokładnie oczyszczoną wodę, wtórnie zmineralizować z pomocą wkładów liniowych z minerałami.
  • Mechaniczne wkłady liniowe - usuwają zanieczyszczenia o cząsteczkach stałych, przedostające się do wody pitnej. Są stosowane na początku liniowego układu w filtrze, zatrzymując piasek, muł czy drobiny rdzy. Przygotowują wodę do dalszych etapów oczyszczania.
  • Zmiękczające wkłady liniowe - eliminują twardość wody. Twardość występująca w nadmiarze przyczynia się do powstawania tzw. kamienia. Jeśli chcesz pozbyć się osadów z naczyń i czajnika, wybierz filtr na wkłady zmiękczające.
  • Jonizujące wkłady liniowe - wzbogacają wodę nie tylko o wartościowe minerały, ale również poprawiają jej smak. Wkłady jonizujące podnoszą odczyn pH wody. Dzięki tym wkładom woda lepiej nawadnia organizm.
  • Wkłady alkalizujące - podnoszą odczyn pH wody co sprawia, że jest on bardziej zasadowy. Dzięki temu woda po wkładzie alkalicznym poprawia procesy metaboliczne. Taka woda ma także korzystny wpływ na zdolności regeneracyjne organizmu. 

Jakie zalety mają wkłady linowe?

Największą zaletą korzystania z wkładów liniowych jest poprawa jakości, smaku a także zapachu wody. Dzięki odpowiednio dobranemu filtrowi masz pewność, że wszelkie zanieczyszczenia zostaną usunięte. Sam proces wymiany wkładów nie należy do skomplikowanych. Każdy użytkownik powinien poradzić sobie z tym zadaniem sprawnie i bez użycia specjalistycznego sprzętu. Ponadto filtry liniowe są wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu. Należy jednak pamiętać, że trwałość i skuteczność filtrów wiąże się z koniecznością ich regularnej wymiany. Nie masz pewności, które wkłady liniowe wybrać? Skorzystaj z porady u naszych specjalistów. Chętnie podpowiemy Ci, które wkłady liniowe do filtrów wybrać do Twojego systemu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl