Opcje przeglądania
Producenci

Filtry odżelaziające i odmanganiające wodę

Odżelaziacze wody są skutecznym rozwiązaniem problemu z przekroczoną zawartością żelaza w wodzie. Filtry odżelaziające to urządzenia, które zatrzymują cząsteczki żelaza za pomocą specjalnego złoża. Filtry odżelaziające pomogą Ci oczyścić wodę z własnej studni. To właśnie woda z własnego ujęcia potrzebuje systemu do usuwania żelaza. Zauważasz w swoim domu rdzawe zacieki na płytkach i wannie? Woda w Twoim domu ma żółty kolor i metaliczny zapach? To właśnie oznaki nadmiaru żelaza w wodzie. W tej sytuacji wskazane jest zastosowanie urządzenia, którym jest odżelaziacz wody. 

Profesjonalne systemy odżelaziania odpowiednio eksploataowane, zapewniają najwyższą skuteczność w usuwaniu:

 • żelaza
 • manganu
 • siarkowodoru

Odżelaziacze wody i odmanganiacze

Odżelaziacze wody z własnego ujęcia

Dlaczego to właśnie właściciele własnych studni zmagają się problemem podwyższonej wartości żelaza w wodzie? W przypadku wody sieciowej, jej jakość jest stale kontrolowana przez lokalnego dostawcę. W przypadku własnej studni trzeba samodzielnie zadbać o jakość wody. Najlepiej na wstępie przeprowadzić badanie wody ze studni. Oprócz żelaza mogą wyjść także bakterie czy za duża twardość. Równie częste jest współwystępowanie podwyższonego żelaza i manganu. Odżelaziacze i odmanganiacze z oferty naszego sklepu potrafią usunąć oba te związki naraz. Co, gdy analiza wody wykaże także bakterie? Wówczas po odżelaziaczach wody stosuje się dodatkowo lampy UV do wody. Odmanganiacze wody i odżelaziacze to jedyne skuteczne urządzenia do poprawy jakości wody z żelazem. Dlaczego warto je zamontować w swoim domu? Wydajność tych systemów uzdatniania wody jest naprawdę wysoka.

Odżelaziacze i odmanganiacze to korzyści dla domu:

 • zapobiegają trudnym do usunięcia przebarwieniom armatury,

 • wydłużają żywotność sprzętów AGD

 • zapewniają prawidłową przepustowość instalacji

 • dostarczają zdrową i bezpieczną do picia wodę

Czy w Twoim domu jest problem z dużą zawartością żelaza? Możesz to obserwować nie tylko jako żółte zacieki. W ostatnim czasie wzrosła awaryjność sprzętów domowych korzystających z wody? To również może być objaw wody kiepskiej jakości. Wydajność urządzeń AGD wyraźnie spada, kiedy do ich pracy wykorzystuje się nieuzdatnioną wodę ze studni. Przed taką sytuacją uchroni Cię montaż odżelaziacza. Odżelaziacze wody z własnego ujęcia, które mamy w swojej ofercie to sprawdzone urządzenia. Regularnie serwisowane, odmanganiacze wody i odżelaziacze działają wydajnie wiele lat.

Odżelaziacze do usuwania żelaza i manganu

Nadmiar żelaza w wodzie należy jak najszybciej usunąć. Aby dobrze przygotować się do doboru odżelaziacza wody, koniecznie trzeba znać inne parametry wody. Odżelaziacze wody są dobierane na podstawie poziomu żelaza, pH wody i utlenialności. Co w sytuacji, gdy badanie wykaże ponadto twardość i inne parametry przekroczone? Warto wówczas rozważyć filtr działający wielofunkcyjnie. Filtry multifunkcyjne wykazują skuteczność wobec kilku problemów naraz. Ich wydajność sprawdza się przy współwystępowaniu żelaza, manganu i twardości jednocześnie. Filtracja multifunkcyjna to jedna z metod odżelaziania. Odżelaziacz i odmanganiacz to najlepsze wyjście, gdy to żelazo i mangan są głównym problemem z wodą.

Odżelaziacze i odmanganiacze — rozwiązania do wody studziennej

Nadmiaru żelaza i manganu w wodzie nie można bagatelizować. Picie takiej wody jest ryzykowne i może prowadzić do problemów ze zdrowiem, zwłaszcza trawiennych. Woda ze studni puszczona na cały dom trafia także do łazienek. Również kontakt skóry i włosów z wodą zażelazioną ma negatywne skutki. Żelazo i mangan mogą powodować podrażnienia skóry i spojówek. Z jakiego jeszcze powodu odmanganiacze i odżelaziacze są niezbędne w gospodarstwie domowym z własnym ujęciem wody? Odżelaziacze wody z własnego ujęcia chronią pralkę oraz samo pranie przed wytrącaniem się żelaza. W przeciwnym razie, żelazo z wody pozostanie na świeżym praniu w postaci plam. Wydajność tych systemów pozwala transportować czystą wodę do wszystkich punktów poboru wody w domu. Odżelaziona woda jest bezpieczna zarówno dla Twojego organizmu, jak i sprzętów AGD.

Urządzenia do uzdatniania wody z żelaza

Na czym polega odżelazianie wody? Kolumny odżelaziające są montowane na głównym wejściu wody do budynku. Do nich dobiera się specjalny rodzaj złoża, adekwatny do występującego problemu z żelazem i/lub manganem. To właśnie na powierzchni złoża, które wypełnia odmanganiacze wody i odżelaziacze zatrzymują się związki żelaza. Profesjonalny system odżelaziania poradzi sobie nawet ze sporą ilością związków żelaza i manganu. Ciekawi Cię, które odmanganiacze wody są warte uwagi? Najbardziej popularne odżelaziacze wody z własnego ujęcia, to produkty marki Erie Maxima i systemy Supreme. Obaj producenci są cenionymi firmami w branży uzdatniania wody. Co cechuje ich odmanganiacze wody?

Urządzenia do uzdatniania wody z żelaza

Na czym polega odżelazianie wody? Kolumny odżelaziające są montowane na głównym wejściu wody do budynku. Do nich dobiera się specjalny rodzaj złoża, adekwatny do występującego problemu z żelazem i/lub manganem. To właśnie na powierzchni złoża, które wypełnia odmanganiacze wody i odżelaziacze zatrzymują się związki żelaza. Profesjonalny system odżelaziania poradzi sobie nawet ze sporą ilością związków żelaza i manganu. Ciekawi Cię, które odmanganiacze wody są warte uwagi? Najbardziej popularne odżelaziacze wody z własnego ujęcia, to produkty marki Erie Maxima i systemy Supreme. Obaj producenci są cenionymi firmami w branży uzdatniania wody. Co cechuje ich odmanganiacze wody?

Najlepsze odżelaziacze wody

1. Odżelaziacze i odmanganiacze Maxima OXYDIZER
Profesjonalne systemy odżelaziania wody Maxima Oxydizer mają już wbudowany zawór by-pass. Te odmanganiacze wody są ekonomiczne i ekologiczne w użytkowaniu. Do regeneracji tych filtrów używa się wyłącznie wody. Regeneracja chemiczna wymaga dokupywania osobno regeneranta. Odżelaziacze Maxima nie generują dodatkowych kosztów eksploatacyjnych i są bezpieczne dla środowiska. Mają wbudowany nowoczesny sterownik — pamięć Novoram. Dzięki temu raz wprowadzone ustawienia nie zawodzą. Odmanganiacze wody Oxydizer posiadają funkcję automatycznej regeneracji. Sprzyja to wygodzie użytkowania. Te filtry odżelaziające bardzo dobrze współpracują z hydroforami. Chcesz zastosować napowietrzanie wody i hydrofor ocynkowany? Odżelaziacze Oxydizer będą świetnym wyborem, niezależnie czy szukasz filtra do domu, czy odżelaziacza przemysłowego.

2. Odżelaziacze Supreme OXYLINE
Odmanganiacze i odżelaziacze wody Supreme to także bardzo wydajne systemy odżelaziające. Wyjątkowo dobrze współpracują z hydroforami przeponowymi, gdzie woda nie ma kontaktu z powietrzem. Odżelaziacze tej marki skutecznie redukują żelazo w formie rozpuszczonej, jak i nierozpuszczonej. Te systemy umożliwiają eliminację żelaza bez wcześniejszego napowietrzania wody. Odżelaziacze zasysają powietrze podczas procesu regeneracji. W ten sposób skutecznie usuwają żelazo, mangan i siarkowodór. Powietrze w tych odżelaziaczach wody z własnego ujęcia może być wymieniane pomiędzy regeneracjami. Każdy z profesjonalnych systemów odżelaziaczy Oxyline ma podświetlany wyświetlacz LCD. Obsługa tych odmanganiaczy i odżelaziaczy wody jest niezwykle prosta i intuicyjna.

 

Każdy profesjonalny system odżelaziania cechuje niezawodność i duża wydajność. Odżelaziacze muszą być wykonane z solidnych materiałów. Najlepsze odżelaziacze i odmanganiacze wody mają automatyczny tryb regeneracji i pracują na nowoczesnych sterownikach. Takie cechy posiadają filtry do żelaza z naszej oferty. Odmanganiacze wody z naszego sklepu, działają bezawaryjnie przez wiele lat. Oczywiście, pod warunkiem regularnego czyszczenia i serwisowania. Co zyskasz wybierając któryś z modeli dostępnych w naszym sklepie? Wysoką wydajność urządzenia i gwarancję wysokiej jakości.

Jakie filtry do usuwania żelaza w wodzie wybrać?

Chcesz zastosować profesjonalny system odżelaziania w swoim domu? Od czego zacząć właściwy dobór urządzenia? Zawsze warto na początek wykonać analizę wody. To dzięki wynikom badania wody dobiera się odmanganiacze wody i odżelaziacze o najlepszej wydajności dla potrzeb. Również dobranie właściwego złoża jest przeprowadzane na konkretnych danych. Ustalenie poziomu żelaza w wodzie pozwala dobrać właściwą metodę uzdatniania. Od czego jeszcze zależy dobór odżelaziaczy wody z własnego ujęcia? Odmanganiacze wody i odżelaziacze dopasowuje się odpowiednio do tego, jaki odżelaziacz jest zastosowany w instalacji. Ocynkowany czy przeponowy? Tę informację wraz z badaniami koniecznie przekaż specjaliście uzdatniania wody. Nasi pracownicy chętnie przeprowadzą dla Ciebie dobór profesjonalnego systemu odżelaziania. Masz więcej pytań o odmanganiacze wody? Chcesz porozmawiać o tym, jak działa odżelaziacz wody? Skontaktuj się z naszym sklepem. 

Systemy uzdatniania wody z żelazem — odżelaziacze i złoża

Dla poprawnej pracy odmanganiaczy wody i odżelaziaczy konieczne jest złoże odżelaziające. To właśnie na powierzchni złoża zachodzi ostateczny etap procesu odżelaziania. Najczęściej używanym złożem w odmanganiaczach i odżelaziaczach jest złoże Birm. Złoże podlega regeneracji. Dzięki temu zachowuje wysoką skuteczność w usuwaniu żelaza na wiele lat. Wydajność wysokiej jakości złoża w odżelaziaczach i odmanganiaczach poprawia poddawanie go regeneracji w optymalnych odstępach czasu. Jak to rozumieć? Ilość żelaza występującego w wodzie jest kwestią bardzo zróżnicowaną. Zaleca się ze względów higienicznych przeprowadzanie regeneracji w odżelaziaczach wody nie rzadziej, niż co 14 dni. Co zyskasz dzięki poprawnej konserwacji urządzeń na bieżąco? Poprawne i długoletnie działanie odżelaziacza. Odmanganiacze wody po procesie regeneracji złoża wracają do pełnej użyteczności. Regeneracja to przepłukanie złoża odpowiednią ilością wody. Po tym procesie złoże potrafi znów skutecznie absorbować żelazo.

Dlaczego warto kupić filtry do żelaza i manganu?

Co zyskasz inwestując w jeden z wysokiej jakości odżelaziaczy z oferty naszego sklepu Filtr do domu? Produkty, które tutaj znajdziesz cechuje najlepsza wydajność. Sprzedajemy tylko takie odżelaziacze, które zdobyły zaufanie naszych wieloletnich klientów. Odżelaziacz wody na wejście to świetna inwestycja, która będzie się zwracać przez wiele lat. Odmanganiacze wody zadbają o ochronę instalacji w Twoim domu. Ponadto filtry odżelaziające zadbają o stan Twojego zdrowia i Twojej rodziny. Zamów odżelaziacz wody kompletny ze złożem i ciesz się czystą wodą bez obaw o jej jakość.

Filtry odmanganiające i filtry odżelaziające do wody z żelazem

W sklepie Filtr do domu oferujemy spory wybór odżelaziaczy wody do studni głębinowej. Odżelaziacz i odmanganiacz, który kupisz w naszym sklepie z filtrami wody, sprawdzi się do użytku domowego. Odżelaziacze i odmanganiacze są z powodzeniem wykorzystywane również w przemysłowych stacjach uzdatniania wody. Dlaczego odmanganiacz wody i odżelaziacz, to tak popularny sposób na odżelazianie? Filtr odżelaziający to uniwersalne urządzenie do usuwania żelaza z wody. Odżelaziacz jako filtr do wody pracuje na specjalnym złożu o zdolnościach odżelaziających. Dedykowane złoże odpowiada za wydajność odżelaziacza i odmanganiacza. Zatrzymuje na swojej powierzchni cząsteczki zanieczyszczeń. Uniemożliwia to przedostanie się tych drobin do instalacji wodociągowej. Woda po odżelaziaczu nie pozostawia rdzawych osadów. Dzięki filtrom odmanganiającym i odżelaziającym pozbędziesz się z wody żelaza raz na zawsze.

Dlaczego warto wybrać odżelaziacz i odmanganiacz wody właśnie z naszego sklepu online? W swojej ofercie posiadamy filtry odżelaziające, które cechuje wysoka wydajność i wytrzymałość. Każdy odżelaziacz wody z naszej oferty posiada wydajną głowicę oraz wytrzymałą butlę. Dzięki komponentom wysokiej jakości możesz mieć pewność wieloletniej i bezawaryjnej pracy odżelaziacza. Filtr do wody zażelazionej z naszej strony na pewno Cię nie zawiedzie.

Filtry odmanganiające i filtry odżelaziające do wody z żelazem

W sklepie Filtr do domu oferujemy spory wybór odżelaziaczy wody do studni głębinowej. Odżelaziacz i odmanganiacz, który kupisz w naszym sklepie z filtrami wody, sprawdzi się do użytku domowego. Odżelaziacze i odmanganiacze są z powodzeniem wykorzystywane również w przemysłowych stacjach uzdatniania wody. Dlaczego odmanganiacz wody i odżelaziacz, to popularny sposób na odżelazianie? Filtr odżelaziający to najskuteczniejsze urządzenie do usuwania żelaza. O wiele mniejsze wkłady odżelaziające do korpusów sprawdzają się do niedużych przepływów. Na przykład w domkach letniskowych. Na cały dom zdecydowanie lepiej stosować odżelaziacze wody. Odżelaziacz jako filtr do wody pracuje na specjalnym złożu o właściwościach odżelaziających. Najczęściej montujemy odżelaziacze na złożu typu Birm. Złoże w takim filtrze znajduje się bezpośrednio w zbiorniku. Dedykowane złoże odpowiada za wydajność odżelaziacza i odmanganiacza. Takie złoże zatrzymuje na swojej powierzchni cząsteczki zanieczyszczeń, takich jak wytrącone żelazo. Uniemożliwia to przedostanie się tych drobin do instalacji wodociągowej. Woda po odżelaziaczu nie pozostawia rdzawych osadów. Dzięki filtrom odmanganiającym i odżelaziającym pozbędziesz się z wody żelaza raz na zawsze.

Dlaczego warto wybrać odżelaziacz i odmanganiacz wody właśnie z naszego sklepu online? W swojej ofercie posiadamy filtry odżelaziające, które cechuje wysoka wydajność i wytrzymałość. Każdy odżelaziacz wody z naszej oferty posiada wydajną głowicę oraz wytrzymałą butlę. Dzięki komponentom wysokiej jakości możesz mieć pewność wieloletniej i bezawaryjnej pracy odżelaziacza. Filtr do wody zażelazionej z naszej strony na pewno Cię nie zawiedzie.

Ekologiczny odżelaziacz i odmanganiacz wody - co cechuje jego pracę?

Odmanganiacze wody i odżelaziacze z naszego sklepu są przyjazne środowisku. Popłuczyny z odżelaziaczy mogą być odprowadzane do przydomowych oczyszczalni, ponieważ nie zawierają żadnych chemikaliów. Co więcej, eksploatacja odżelaziacza nie nadwyręży Twojego domowego budżetu. Z czego to wynika? Filtry odżelaziające dostępne u nas są regenerowane wyłącznie wodą. Urządzenie tego typu to jednocześnie ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Posiadając odżelaziacz w swojej instalacji, nie ponosisz dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Filtry odmanganiające są podwójnie oszczędne. Tego typu filtr odżelaziający nie wymaga żadnych preparatów chemicznych do regeneracji. Aby odżelaziacze do wody oczyściły swoje złoże, wystarczy płukanie żywicy wodą. Po tym procesie są znowu gotowe do pracy.

Każdy odżelaziacz i odmanganiacz z naszej oferty cechuje:

 • Oszczędna eksploatacja
 • Regeneracja wyłącznie wodą
 • Najwyższa skuteczność w odżelazianiu wody
 • Zdolność do usuwania oprócz żelaza, także manganu

Marki filtrów odżelaziających, które posiadamy w swojej ofercie są sprawdzone i polecane przez naszych Klientów. Filtry odżelaziające takich firm jak, Supreme, Eco Water czy Erie Maxima są od wielu lat rozpoznawalne w branży. Zdążyły więc zapracować na dobre opinie. Produkty tych marek charakteryzuje bezawaryjne działanie przez wiele lat. Jaki odżelaziacz wybrać? Warto wziąć pod uwagę produkty właśnie tych firm.

Automatyczne odżelaziacze i odmanganiacze wody

Odżelaziacze do wody na głowicach automatycznych są szczególnie warte uwagi. W tego typu urządzeniach proces płukania zachodzi automatycznie. Wystarczy wprowadzić odpowiednie ustawienia na sterowniku. Jak zautomatyzować proces płukania odżelaziacza do wody? Wystarczy ustalić, po jakiej ilości dni ma dochodzić ro regeneracji złoża. Wówczas głowica automatyczna, która zapamięta ustawienia wprowadzi urządzenie w proces regeneracji po określonym czasie. Filtry odmanganiające i odżelaziające nie wymagają więc dużo uwagi przy obsłudze. Jaki czas płukania ustawić? Im bardziej zanieczyszczona woda, tym częściej warto płukać odżelaziacz.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl