Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Producenci

Kolumny węglowe do uzdatniania wody

Kolumny węglowe to wydajne urządzenia, które skutecznie usuwają z wody chlor poprawiając smak i zapach wody. Filtracja na węglu aktywnym to jeden z najczęściej stosowanych sposobów oczyszczania wody. Węgiel aktywny jest z powodzeniem stosowany zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przemyśle. Wykorzystuje się go w przypadku własnych ujęć wody, jak też wody pobieranej z sieci wodociągowej. W przypadku użytkowników wody sieciowej, problemem jest duża ilość chloru używanego do dezynfekcji. Czy kolumny węglowe usuwają tylko chlor? Tego typu stacje węglowe produkty do uzdatniania wody, o zdecydowanie szerszym działaniu.

Kolumny węglowe usuwają z wody takie zanieczyszczenia, jak:

 • chlor i jego pochodne
 • pestycydy
 • herbicydy
 • benzen

Dzięki zastosowaniu stacji węglowych, możesz usunąć skutecznie mętność i zły zapach. Kolumny węglowe ograniczają także stężenie innych szkodliwych dla zdrowia chemikaliów. Co jeszcze umożliwiają kolumny węglowe? Niwelują obecność w wodzie rozpuszczalników czy lotnych związków organicznych. W jaki sposób są usuwane zanieczyszczenia z wody z pomocą kolumn węglowych? Domowe kolumny węglowe są wypełnione złożem węglowym. Na powierzchni węgla zachodzi sorbcja cząsteczek zanieczyszczeń, które zamiast trafić do Twojego kranu, zostają zatrzymane przez kolumnę węglową.

Kolumny węglowe

Kolumna węglowa BNT-631M 15 l Kolumna węglowa BNT-631M 15 l
Cena: 1 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa BNT-631M 20 l Kolumna węglowa BNT-631M 20 l
Producent: BNT
Cena: 1 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa BNT-631M 30 l Kolumna węglowa BNT-631M 30 l
Producent: BNT
Cena: 1 790,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa BNT-631M 45 l Kolumna węglowa BNT-631M 45 l
Producent: BNT
Cena: 1 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa BNT-631M 60 l Kolumna węglowa BNT-631M 60 l
Producent: BNT
Cena: 2 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa BNT-631M 70 l Kolumna węglowa BNT-631M 70 l
Producent: BNT
Cena: 3 190,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa BNT-631M 80 l Kolumna węglowa BNT-631M 80 l
Producent: BNT
Cena: 3 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 15 l Kolumna węglowa Clack WS1 TC 15 l
Producent: Clack
Cena: 2 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 20 l Kolumna węglowa Clack WS1 TC 20 l
Producent: Clack
Cena: 2 790,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 30 l Kolumna węglowa Clack WS1 TC 30 l
Producent: Clack
Cena: 3 090,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 45 l Kolumna węglowa Clack WS1 TC 45 l
Producent: Clack
Cena: 3 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 60 l Kolumna węglowa Clack WS1 TC 60 l
Producent: Clack
Cena: 3 790,00 zł
szt.
zobacz więcej

Kolumny węglowe ze zmiękczaczem - dla kogo to dobre rozwiązanie?

Stacje węglowe są uniwersalnym sposobem uzdatniania wody. Na tyle, że kolumny węglowe do oczyszczania wody znajdują zastosowanie w domach prywatnych i zakładach przemysłowych. Tak duże kolumny z węglem aktywnym do uzdatniania wody funkcjonują jako filtry na cały dom. Kolumny węglowe są montowane na głównym wejściu wody do budynku. W jakich sytuacjach kolumny na węglu sprawdzają się najlepiej?

Stacje węglowe do wody wodociągowej.

Stacje węglowe bardzo często montują użytkownicy wody wodociągowej, ze względu na wysoką skuteczność w usuwaniu chloru. Czy ten problem dotyczy także Ciebie? Kolumny z węglem aktywnym, czyli stacje węglowe świetnie poradzą sobie nawet z dużą ilością choru. Zastanawiasz się, co się bardziej opłaca - kolumna węglowa czy filtry na wkłady? Zastosowanie stacji węglowej do uzdatniania wody jest zdecydowanie bardziej ekonomicznym i jednocześnie ekologicznym rozwiązaniem. Korzystając z kolumny na węgiel aktywny, która funkcjonuje w oparciu o złoże nie musisz kupować wkładów. Owszem, są one bardzo popularne ale lepiej wkłady węglowe pozostawić do mniejszego zapotrzebowania na wodę. Na cały dom zdecydowanie lepiej zastosować duże kolumny węglowe do oczyszczania wody. Stacje węglowe skutecznie usuwają nadmiar chloru z wody wodociągowej. Kolumny do węgla aktywnego zdecydowanie poprawią smak i zapach wody z sieci. Czy stacje węglowe spełniają swoje zadanie tylko w przypadku wody wodociągowej? Okazuje się, że w przypadku wody z własnego ujęcia, stacje węglowe niosą jeszcze więcej korzyści.

Kolumny z węglem aktywnym do wody studziennej

Stacje węglowe są wyjątkowo przydatne do oczyszczania wody z własnego ujęcia. Węgiel aktywny świetnie radzi sobie z różnymi substancjami pochodzenia organicznego, które tak często znajdują się w wodzie ze studni. Warto pamiętać, że o jakość wody ze studni musi się zadbać samodzielnie. Nie wiesz jak uzdatniać wodę ze studni? Domowe kolumny węglowe zastosowane do wody z własnego ujęcia sprawdzą się do tego znakomicie. Co potrafią usunąć tego typu stacje węglowe?

Kolumny węglowe niwelują w wodzie studziennej:

 • mętność
 • barwę
 • zapach
 • substancje organiczne

Kolumny węglowe pracują bardzo dobrze również w ramach większej, tj. wieloelementowej stacji uzdatniania wody. Kolumny z węglem aktywnym można na przykład zastosować po odżelaziaczu. Czy pomimo usunięcia żelaza i manganu, nadal utrzymuje się zły zapach? Czy woda ze studni po odżelaziaczu jest nadal żółtawa? Rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie kolumny z węglem aktywnym. Inną sytuacją, z którą spotykają się użytkownicy wody ze studni jest siarkowodór trudny do usunięcia. Hydrofor ocynkowany umożliwia jego usunięcie. Co jednak w przypadku, kiedy posiadasz hydrofor przeponowy i nie chcesz go wymieniać? Poprawisz zapach i usuniesz siarkowodór właśnie dzięki kolumnom węglowym do oczyszczania wody. Stacje węglowe do wody można stosować z powodzeniem przed zmiękczaczami wody. Kolumny z węglem aktywnym wykorzystuje się także jako filtrację wstępną oraz za innymi urządzeniami.

Węgiel aktywny - złoże w kolumnach węglowych

Ciekawi Cię, co dokładnie zawiera kolumna węglowa? Jak sama nazwa wskazuje, kolumna węglowa wypełniona jest węglem aktywnym. To właśnie dzięki jego właściwościom sorbcyjnym takie złoże jest bardzo skuteczne w walce z zanieczyszczeniami. Kolumny węglowe stosuje się do oczyszczania wody ze względu na wygodę płukania złoża, jakim jest węgiel aktywny. Jak ono przebiega? Kolumny węglowe do oczyszczania wody płukane są zwykłą wodą. Do regeneracji złoża z węgla aktywnego nie potrzeba żadnych środków chemicznych. Stacje węglowe to produkty ekologiczne, które nie generują zanieczyszczenia środowiska. Woda po regeneracji złoża, czyli przepłukaniu domowej kolumny węglowej może trafić do przydomowej oczyszczalni ścieków.

Złoża węglowe, jakie masz do wyboru kupując u nas stacje węglowe, to produkty:

 1. SORBOTECH® LG 95
  To złoże, to granulowany węgiel aktywny produkowanymi z najwyższej jakości węgla. Złoże węglowe Sorbotech LG 95 jest szczególnie  przystosowane do uzdatniania wody pitnej. Węgiel aktywny bardzo skutecznie eliminuje z niej substancje, jakie wpływają na barwę, smak i zapach wody. To złoże węglowe w kolumnach węglowych może być stosowane nawet do bardzo zanieczyszczonej wody. Świetnie nadaje się do uzdatniania wody w procesach przemysłowych, czyli produkcyjnej. Sorbotech LG 95 suwa z wody zanieczyszczenia organiczne do minimum.

 2. SORBOTECH® LGCO
  Złoże Sorbotech LGCO do kolumn węglowych jest granulowanym węglem aktywnym produkowanym z najwyższej jakości łupin kokosowych. To złoże wyróżnia wysoce rozwinięta powierzchnia wewnętrzna, mikroporowata struktura porów oraz wysoka twardość. Te cechy czynią złoże węglowe idealnym medium do uzdatniania wody pitnej. To dlatego Sorbotech LGCO usuwa z niej tak dokładnie substancje wpływające na barwę, smak i zapach. Wybierz swoją domową kolumnę węglową na najlepszym złożu LGCO. 

Proces, jaki zachodzi w kolumnach węglowych to zjawisko adsorpcji. W praktyce na powierzchni każdej cząsteczki węgla gromadzą się szkodliwe substancje i zostają tam zatrzymane. Aż do momentu regeneracji całego złoża. Możliwości sorpcyjne złoża w kolumnach węglowych zależą od jakości samego węgla. Z tego powodu warto wybrać do swojej kolumny na węgiel sprawdzone i oryginalne złoże węglowe Sorbotech.

 

Ze względu na swoją skuteczność węgiel aktywny jest szeroko stosowany w branży uzdatniania wody. Najbardziej powszechne są jednak małe filtry węglowe, tj. korpusy na wkłady, które cechuje krótka żywotność. Kolumny węglowe Clack czy BNT to znacznie tańsza alternatywa w eksploatacji względem filtrów na wkłady węglowe. Domowe kolumny węglowe nie wymagają częstej, regularnej wymiany złoża. Zastosowanie kolumn do węgla aktywnego na cały dom, zapewnia natychmiastową poprawę parametrów wody w całym budynku. Jakie są inne zalety kolumn węglowych, jakie kupisz w naszym sklepie?

Korzyści z instalacji kolumny węglowej do oczyszczania wody:

 • Maksymalnie duża powierzchnia kontaktu wody ze złożem węglowym
 • Prosta i tania regeneracja złoża zwykłą wodą przypadku wkładów
 • Ekonomiczna eksploatacja w porównaniu z filtrami na wkłady
 • 10 lat gwarancji i bezproblemowej pracy urządzenia
 • Czas płukania ustawiany indywidualnie
 • Poprawa smaku, zapachu i barwy wody 

Szereg zalet, jakie posiadają duże filtry na węgiel aktywny sprawia, że są to bardzo chętnie wybierane kolumny na cały dom. 

Łatwa eksploatacja kolumn węglowych

Jak zbudowane są kolumny do węgla aktywnego? Tego typu urządzenia mają taki sam wygląd, co duże filtry multifunkcyjne czy odżelaziacze wody. Kolumny węglowe nie posiadają jednak dodatkowego zbiornika na regenerant. Dlaczego? W przypadku domowych kolumn węglowych nie jest on konieczny. Aby domowe kolumny węglowe działały poprawnie, nie są potrzebne żadne środki chemiczne. Urządzenia tego typu to butla ciśnieniowa wypełniona węglowym złożem filtracyjnym. Z uwagi na to, że złoże regenerowane jest jedynie wodą, nie potrzeba dodatkowego zbiornika na regenerant. Butla jest przepłukiwania bezpośrednio wodą. Sam proces filtracji i regeneracji jest zaś sterowany za pomocą głowicy. W przypadku węglowych kolumn filtracyjnych można wybrać opcję z ręcznym zaworem sterującym bądź automatycznym. Kolumny węglowe na głowicy Clack będą sterowane automatycznie po ustawionym na głowicy czasie. Filtry wody z głowicami BNT trzeba ręcznie wprowadzać w proces oczyszczania złoża. Oba te rozwiązania zapewniają użytkownikowi pełen komfort indywidualnych ustawień regeneracji urządzenia. Pozwala to na dodatkową redukcję kosztów eksploatacyjnych. Który wariant głowicy wybrać do domowej kolumny węglowej? 

Kolumny węglowe do wody na najlepszych głowicach

Warto postawić na automatyczną głowicę sterującą, gdy priorytetem jest całkowicie bezobsługowe działanie kolumny. Nie masz czasu na samodzielną obsługę urządzenia? Wystarczy, że wybierzesz stację węglową z głowicą automatyczną. Kolumny węglowe marki Clack to tego typu urządzenia, których głowica WS1 TC zarządza ich pracą. W tym przypadku należy liczyć się z potrzebą podłączenia kolumny węglowej do zasilania. W pobliżu kolumny węglowej musi więc znaleźć się gniazdko elektryczne. Kolumny węglowe na głowicy BNT wymagają pamiętania o wprowadzeniu ich w regenerację samodzielnie. Podsumujmy, czym różnią się kolumny węglowe na głowicy Clack i BNT:

 • Kolumny węglowe na głowicy Clack WS 1 TC gwarantują bezobsługowe działanie. Pracują w  oparciu o ustawienia czasowego płukania na głowicy. Można ustawić dowolny zakres dni od 1 do 99. 
 • Stacje węglowe BNT-631M trzeba wprowadzać w proces regeneracji ręcznie. Oznacza to również, że nie trzeba tych kolumn z węglem aktywnym podłączać do prądu. 

Co jaki czas przeprowadzać regenerację urządzenia? Zaleca się stacje węglowe do filtrowania wody wprowadzić w regenerację minimum raz na dwa tygodnie. Jest to ważne ze względów higienicznych. Pamiętaj, że w pomieszczeniu gospodarczym przeznaczonym na montaż kolumny na węgiel, musi być odpływ do kanalizacji. Podczas regeneracji wytwarzany jest odrzut wody, który musi zostać odprowadzony. Masz pytania odnośnie kwestii montażowych czy eksploatacyjnych stacji węglowych? Zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem Filtr do domu

Kolumny węglowe - po co je stosować?

Kolumny z węglem aktywnym zastosowane w domu czy firmie gwarantują poprawę jakości używanej wody. Domowa kolumna węglowa sprawi, że woda będzie zarówno dobra do picia jak i przyjazna dla skóry. W innym razie, woda chlorowana będzie skórę podrażniać. Podczas mycia ciała w wodzie z chlorem, ludzka skóra jest pozbawiana ochronnej warstwy lipidowej. Kto szczególnie powinien unikać kontaktu z chlorowaną wodą? Małe dzieci i alergicy oraz osoby z wrażliwą skórą. Stacje węglowe na cały dom pomogą uniknąć nasilenia objawów chorób skórnych. Toksyczne związki organiczne: pestycydy czy herbicydy bez uprzedniej filtracji wody dostają się do środka organizmu, wywierając na niego negatywny wpływ. Zależy Ci na kompleksowym oczyszczeniu wody? Świetnym wyborem są kolumny z węglem aktywnym, montowane na głównym doprowadzeniu wody. W ten sposób woda oczyszczona trafia do wszystkich łazienek, kranów oraz kuchni. Już dziś zacznij korzystać z czystej i smacznej wody w całym domu. Postaw na Domowe kolumny węglowe.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl