Producenci

Narurowe filtry do wody

Filtry narurowe to filtry wstępne, czyli jak nazwa wskazuje — umieszczane na początku instalacji wodnej. Inaczej: na głównym doprowadzeniu wody do budynku. Są pierwszym etapem filtracji wody, zarówno wodociągowej, jak i z własnego ujęcia. Głównym zadaniem filtrów narurowych jest zatrzymanie większych zanieczyszczeń, typu:

  • Piasek
  • Muł i mętność
  • Cząsteczki rdzy

Filtry do wody przepływowe mogą działać samodzielnie. Tego typu produkty są także montowane w ramach większej instalacji, np. ze zmiękczaczem wody. Dlaczego filtr wstępny to obowiązkowy element każdej stacji uzdatniania wody? Z uwagi na swoje właściwości, czyli wyłapywanie cząsteczek stałych, doskonale chroni inne urządzenia filtrujące wodę. Zapobiega przedostaniu się większych zanieczyszczeń np. do głowicy zmiękczacza. Jeśli filtr wstępny jest zainstalowany z lampą UV, poza ochroną sterylizatora, zapewnia jego skuteczne działanie. Lampa UV jest w stanie zdezynfekować tylko przejrzystą wodę. Filtr wodny przepływowy zainstalowany przed innymi uzdatniaczami wspomaga ich pracę.

Przepływowe filtry narurowe wykonując wstępną mechaniczną filtrację, przygotowują wodę, do dalszych etapów uzdatniania. Dzieje się tak, jeśli woda, która przejdzie przez filtr wstępny, nadal nie spełnia norm. Konieczne są wtedy bardziej zaawansowane urządzenia do filtracji wody. Szukasz przepływowego filtra do wody pitnej? Sprawdź koniecznie filtry wody pod zlew, które nadają się do uzdatniania wody w kuchni. Przepływowe filtry trójstopniowe są najbardziej wydajne właśnie montowane punktowo, dla jednego kranu. Na całą instalację najlepiej zamontować filtry wstępne Cintropur lub narurowe filtry Honeywell, a następnie główny uzdatniacz. Filtry do domu tych producentów są sprawdzone i pracują niezawodnie przez wiele lat.

Filtry wstępne do wody

 

Filtry narurowe na cały dom - podstawowa filtracja mechaniczna

Są sytuacje, kiedy filtracja mechaniczna może być samodzielnym systemem filtrującym. To dobry pomysł, jeśli woda w Twoim domu posiada jedynie mętność czy niedużą twardość. Filtr narurowy samodzielnie zainstalowany sprawdzi się zawsze, gdy woda nie potrzebuje uzdatniania bardzo zaawansowanymi urządzeniami. Wówczas należy przemyśleć, jaki parametr ma uzdatnić i dobrać odpowiednie wkłady do korpusu filtra przepływowego. Potrzebujesz filtra wstępnego o działaniu ogólnym? Ten rodzaj wkładów dzieli się ze względu na materiał, z którego są wykonane. Stosuje się więc filtry narurowe, które mają sznurkowe, piankowe, celulozowe wypełnienie. Jaki filtr otrzyma się wybierając któryś z tych wariantów? Właśnie mający właściwości podstawowej filtracji wody. Po filtrze do wody przepływowym woda zostanie oczyszczona z mętności, barwy i drobin rdzy.

 

Filtry wstępne do wody - możliwości filtra przepływowego

Twoja woda jest twarda, a może ma śladowe ilości żelaza? Wówczas należy przemyśleć, jaki dokładnie parametr ma uzdatnić i dobrać odpowiednie wkłady do korpusu filtra narurowego. Jest to pierwszy ratunek dla mało idealnych parametrów wody. W zależności od użytego wkładu można otrzymać następujące filtry przepływowe:

  • filtr wstępny zmiękczający - najlepszy jako punktowe zmiękczanie wody, np. w kuchni - szczególnie dla czajnika i kawiarki
  • filtr wstępny odżelaziający - przy rudej barwie wody, świadczącej o obecności żelaza
  • filtr wstępny z węglem aktywnym - usuwa chlor i metale ciężkie, czy pestycydy spotykane w wodzie

Filtry przepływowe, sposób pracy mają ten sam. Woda zostaje oczyszczona, gdy wpada do korpusu filtra. Czy podczas filtracji mechanicznej, zostanie poddana dodatkowemu procesowi? To zależy od typu filtra wstępnego do oczyszczania wody. Gdy w środku narurowego filtra do wody, można umieścić dowolny wkład, można nadać filtracji dodatkowe cechy. Taką możliwość dają obudowy filtrów wody. Chcesz zmiękczyć wodę? Wybierz wkład zmiękczający. Gdy przeszkadza Ci zapach chloru wody potnej, do korpusu filtra przepływowego włóż wkład węglowy. Dzięki temu otrzymasz produkt poprawiający walory smakowe i zapachowe wody pitnej.

 

Filtry do wstępnego oczyszczania wody przed filtrem głównym

Co, jeśli wyniki badania wody pokazują, że problem z obecnością żelaza czy jonów twardości jest wysoki? Wówczas filtr wstępny zastosuje się razem z centralnym zmiękczaczem wody albo odżelaziaczem. W przypadku wody twardej główne zadanie usunięcia twardości przejmie zmiękczacz. Filtr wstępny, będzie pełnił funkcję ochronną względem głowicy zmiękczacza. W tym przypadku jest zasadne na etapie filtra wstępnego, zastosowanie filtracji podstawowej. Oznacza to, że nie ma potrzeby stosować przed zmiękczaczem filtra z wkładem zmiękczającym. Analogicznie: przed odżelaziaczem, filtr wstępny odżelaziający również nie jest dobrym pomysłem. W jaki filtr wstępny warto wtedy zainwestować? Filtr do wody przepływowy z siatką. Filtry wody pitnej na wkłady odżelaziające lub zmiękczające to dobry pomysł dla małych ujęć wody, np. w domkach letniskowych.

Filtry samopłuczące do wody 

Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o filtry wstępne, są te modele, które mają opłukiwaną, stalową siatkę. Jakie są korzyści z użytkowania takiego filtra? Wkłady w zwykłych korpusach typu BB, trzeba co jakiś czas wymieniać. Takie wersje filtrów nie są opłacalne, kiedy woda jest mocno zanieczyszczona. Filtr wstępny przepływowy z siatką, będzie działał przez wiele lat. Filtracja odbywa się w nim na zasadzie działania siły odśrodkowej. Zanieczyszczenia i osady wpadają wraz z wodą do kielicha filtra i zatrzymują się na siatce. Tak jest w przypadku filtrów Honeywell. Posiadają one zawór kulowy na dole kielicha, którym wypuszcza się zanieczyszczenia. Znacznie rzadziej trzeba płukać samą siatkę. Jaki jest moment, który na to wskazuje? Taką potrzebę trzeba ocenić samodzielnie. To ewentualny spadek ciśnienia wody lub bardzo duża ilość osadów widoczna przez kielich. Wtedy zazwyczaj trzeba opłukać siatkę. Zaraz po tym filtr do wody narurowy jest gotowy do dalszej pracy. Łatwość obsługi, a jednocześnie trwałość działania to niewątpliwie duże zalety filtrów do wody narurowych, samopłuczących.

 

Filtry wstępne do wody zimnej

Opisane wyżej produkty są odpowiednie do filtracji wody zimnej. Przepływowe filtry do wody są szeroko stosowane, do oczyszczania wody wodociągowej, jak i ze studni. Nie tylko woda z własnego ujęcia posiada zanieczyszczenia stałe. Co może być nie tak, skoro wodociągi mają za zadanie dostarczyć czystą wodę zdatną do picia? Rury, którymi woda płynie do mieszkań są często bardzo już stare. To powoduje, że drobiny — chociażby rdzy, często przenikają do wody w jej transporcie starą instalacją wodociągową. Ten przykład pokazuje, że nawet w wodzie z sieci, mogą wystąpić drobiny różnych zanieczyszczeń. W wodzie z własnej studni jest to jeszcze częstsze zjawisko. Dlatego właśnie, w każdym z tych przypadków warto zainstalować przepływowy filtr wstępny do wody zimnej.

Filtry do wody przepływowe

Filtry przepływowe instalowane na głównym przyłączu hamują przedostanie się cząsteczek piasku czy mułu, dalej do instalacji. Filtry do wstępnego oczyszczania wody, sprawdzą się zarówno jako samodzielny oczyszczacz, jak i element większej instalacji. Nie wiesz, który filtr wodny przepływowy wybrać? Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni system oczyszczania wody. Produkty uznanych producentów systemów oczyszczania wody pitnej, jakie znajdziesz w naszym sklepie są godne zaufania. Jeśli korzystasz z wody sieciowej wybierz filtr przepływowy marki Honeywell. 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl