Producenci

Lampy UV do wody

Najskuteczniejszym sposobem uzdatniania wody, w której są bakterie, jest sterylizator UV. Zastosowanie promieniowania ultrafioletowego jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia. Wysoka skuteczność działania lampy UV do wody pitnej wyklucza potrzebę stosowania środków chemicznych do dezynfekcji. W porównaniu z jednorazowym odkażeniem instalacji chemią, działanie lampy jest stałe. Sterylizator UV do wody pracuje przepływowo. To oznacza, że woda jest odkażania promieniami UV na bieżąco. Skuteczność lampy bakteriobójczej do wody sięga aż 99,99%. Każdy sterylizator wody jest wyposażony w korpus, rurę osłonową i wymienny promiennik UV.

Główne zalety bakteriobójczej lampy UV:

 • najwyższa skuteczność w usuwaniu bakterii i wirusów z wody
 • działanie bezobsługowe (wymiana promiennika raz w roku)
 • zerowe ryzyko przedawkowania czynnika bakteriobójczego
 • wytrzymałość i brak korozji (stal kwasoodporna)
 • niskie koszty użytkowania
 • pewność zamierzonego efektu

Sterylizatory UV do wody

Lampa UV do wody TMA D6 Lampa UV do wody TMA D6
Producent: TMA
Cena: 1 450,00 zł 1 589,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D6-S Lampa UV do wody TMA D6-S
Producent: TMA
Cena: 1 925,00 zł 2 110,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Lampa UV do wody TMA D8 Lampa UV do wody TMA D8
Producent: TMA
Cena: 1 100,00 zł 1 205,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D8-S Lampa UV do wody TMA D8-S
Producent: TMA
Cena: 1 600,00 zł 1 784,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Lampa UV do wody TMA D4 Lampa UV do wody TMA D4
Producent: TMA
Cena: 1 000,00 zł 1 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D2 Lampa UV do wody TMA D2
Producent: TMA
Cena: 800,00 zł 877,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D10 Lampa UV do wody TMA D10
Producent: TMA
Cena: 1 700,00 zł 1 865,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D12 Lampa UV do wody TMA D12
Producent: TMA
Cena: 2 250,00 zł 2 509,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lampa UV do wody TMA D14 Lampa UV do wody TMA D14
Producent: TMA
Cena: 2 875,00 zł 3 205,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Bakteriobójczy sterylizator UV do wody

Zasada działania lampy UV do wody, wody jest taka sama, niezależnie od modelu. Bakteriobójcza lampa UV skutecznie usuwa groźne bakterie. Natomiast, dobór sterylizatora zależy od przepływu wody w gospodarstwie domowym. Kiedy zapotrzebowanie na wodę jest bardzo duże, sterylizator kwalifikuje się do użytku w przedsiębiorstwie. Wobec tego są dwie istotne informacje, potrzebne do dobrego doboru urządzenia. Aby jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb, trzeba znać dzienny przepływ wody. Może być on oczywiście podany także w rozliczeniu miesięcznym bądź kwartalnym. Druga ważna informacja, to stopień skażenia wody bakteriami. Nazwę bakterii oraz ich ilość wskaże badanie mikrobiologiczne wody. W tym celu należy oddać próbkę wody do badania. Jego wynik można przesłać nam do bezpłatnej konsultacji tutaj: sklep@filtrododomu.pl. Na podstawie takiej analizy składu wody, dobierzemy odpowiednią lampę UV do wody ze studni.

Lampa UV do hydroforu - wody z własnego ujęcia

Pobór wody z własnej studni kopanej przynosi spore korzyści, bo oszczędzamy na opłatach za wodę. Jednak pod względem uzdatniania, wymaga wcześniejszej dokładnej weryfikacji składu wody. Często w wodzie z własnego ujęcia, oprócz bakterii występują pierwiastki takie jak mangan czy żelazo. Nie są one dobre ani dla zdrowia, ani dla instalacji wodnej. Stosuje się wówczas odżelaziacz, bądź filtr multifunkcyjny. Kiedy dodatkowo jest problem z twardością wody, instaluje się zmiękczaczLampa UV do wody musi być w takim układzie ostatnim ogniwem stacji uzdatniającej. Tylko przepływ czystej, uzdatnionej wcześniej wody gwarantuje najwyższą skuteczność działania bakteriobójczej lampy. Umieszczenie sterylizatora za innymi urządzeniami do oczyszczania wody ma jeszcze jedno uzasadnienie. Lampa UV eliminuje również bakterie, które mogły się rozwinąć w tych urządzeniach. W rezultacie, nie dopuszcza do przedostania się do instalacji żadnych drobnoustrojów. Gdy poza bakteriami, woda ma inne parametry poprawne - przed lampą wystarczy zamontować filtr wstępny

Lampy UV do wody - najlepsza cena w stosunku do jakości

Do uzdatniania wody pitnej w domu polecamy modele lamp: TMA D6 oraz TMA D8. Te dwie lampy UV do wody zbierają świetne opinie. Dlaczego są chętnie wybierane? Ze względu na swoją uniwersalność. Oba modele, świetnie radzą sobie z dezynfekcją wody w domu jednorodzinnym. Dla tych lamp przepływ nominalny to 2,0 m3/h. To oznacza, że jedna czy dwie łazienki w domu, nie stanowią dla tych modeli problemu. Lampy marki TMA pracują na oryginalnych promiennikach Philips, które cechuje duża wytrzymałość i żywotność. Pomimo silnego działania, lampy UV nie zmieniają składu fizykochemicznego wody. Sterylizator UV do wody eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze, występujące w wodzie, takie jak: bakterie kałowe, coli, Legionella. Są to najczęściej spotykane mikroorganizmy w środowisku wodnym, wywołujące choroby układu pokarmowego. Jedynym, skutecznym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji stosowanie lamp bakteriobójczych do wody. Lampy UV do wody pitnej Sterilight, to druga linia sterylizatorów dostępnych w naszym sklepie. Ta kanadyjska marka oferuje równie wysoką jakość i niezawodność swoich produktów, co polska firma TMA.

Wydajne lampy UV bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze do domu, czyli lampy UV-C, są urządzeniami do dezynfekcji wody. Promieniowanie UV-C jest skutecznym sposobem zabijania bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów. W jakich sytuacjach warto rozważyć stosowanie lamp bakteriobójczych do wody? Lampa bakteriobójcza sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylizacja wody do użytku przez ludzi. Promieniowanie UV-C pozwoli przystosować wodę do użytku, a także spożycia. Praca takiego sterylizatora jest ciągła co oznacza, że bakteriobójcze lampy UV pracują w trybie ciągłym.

Przepływowa lampa bakteriobójcza będzie przydatna w:

 1. Basenach i jacuzzi
  Lampy UV-C mogą pomóc w redukcji poziomu bakterii w wodzie basenowej lub w jacuzzi. Dzięki filtrom wody i lampom UV można utrzymać odpowiednią higienę tego typu zbiorników. Chcesz korzystać z kąpieli w wodzie pozbawionej mikroorganizmów? Zapewni Ci to lampa UV bakteriobójcza.

 2. Oczyszczaniu wody pitnej
  W miejscach, gdzie jakość wody pitnej może być problematyczna, lampy bakteriobójcze pomagają uzdatnić ją do picia. Dezynfekcja wody jest konieczna, aby zapewnić jej bezpieczeństwo do bezpośredniego spożycia. Prowadzisz zakład gastronomiczny? Lampa Bakteriobójcza do wody jest Ci potrzebna, jeśli pobierasz wodę z własnego ujęcia. 

 3. Dezynfekcji wody użytkowej
  W przemyśle spożywczym lub przetwórstwie lampy UV-C mogą być wyjątkowo przydatne. Lampy UV do wody ze studni wykorzystuje się także do dezynfekcji wody używanej do produkcji i obróbki żywności. Z działania przepływowej lampy bakteriobójczej korzystają często szpitale czy producenci farmaceutyków. Wszędzie tam, gdzie czysta woda jest potrzebna do pracy urządzeń przydają się sterylizatory wody. 

O czym jeszcze warto jednak pamiętać? Lampy UV-C są skuteczne w zabijaniu mikroorganizmów, ale nie usuwają zanieczyszczeń fizykochemicznych. Wybór lampy bakteriobójczej i jej odpowiednie zastosowanie zależy od konkretnych potrzeb i sytuacji. O czym jeszcze warto pamiętać kupując lampę bakteriobójczą do domu? Konserwacja i regularne czyszczenie lampy są ważne, aby utrzymać jej skuteczność. Jeśli wybierzesz lampę UV do wody ze studni od firmy TMA, serwisowanie będzie łatwiejsze. Promiennik będzie do wymiany dopiero po dwóch latach. 

Lampy UV do wody ze studni

Kiedy lampa bakteriobójcza do domu to dobry pomysł? Bakteriobójcze lampy UV są niezbędne w domach jednorodzinnych, które zaopatrują się w wodę z własnego ujęcia. Bakteriobójczą lampę UV możesz zastosować profilaktycznie, gdy nie masz pewności, jaka jest woda w Twojej studni. Jeżeli analiza mikrobiologiczna wykazała dużą ilość mikroorganizmów, zastosowanie sterylizatora jest niezbędne. Jak dobrać lampę UV do wody? Zweryfikuj swoje zapotrzebowanie na wodę. Dlaczego jest to ważne przy doborze urządzenia? Poszczególne modele lamp bakteriobójczych do wody różnią się przepływem nominalnym oznaczonym m3/h. Co to dokładnie oznacza? Określa on ilość wody, jaką lampa UV-C jest w stanie uzdatnić w ciągu godziny. Sterylizator dobiera się w zależności od liczby łazienek, domowników i punktów poboru wody w domu. O czym warto pamiętać, montując lampę bakteriobójczą do wody? Gdy lampa bakteriobójcza do wody jest montowana pionowo, wejście wody do urządzenia powinno znajdować się na dole. Tylko taki kierunek przepływu zapewni właściwy przebieg pracy przepływowej lampy bakteriobójczej.

Po co lampa bakteriobójcza do domu?

Lampy bakteriobójcze do wody są stosowane dla studni kopanych, gdzie istnieje ryzyko skażenia wody bakteriami. Gdy badanie wody jednoznacznie wskazało ich występowanie, zastosowanie lampy UV jest konieczne. W przeciwnym razie spożycie wody z bakteriami np. z grupy Coli może być niebezpieczne dla zdrowia. Bakteriobójcze lampy UV montuje się na głównym wejściu wody do budynku, zazwyczaj w pomieszczeniu typu kotłownia. Na czym opiera swoje działanie bakteriobójcza lampa UV? Woda przepływając przez urządzenie zostaje poddana naświetlaniu promieniami UV. Jak dokładnie działają bakteriobójcze lampy UV?

Działanie sterylizatorów UV 

Bakteriobójcza lampa swoje działanie zawdzięcza specjalnej świetlówce UV. Promiennik zastosowany w tego typu lampach bakteriobójczych ma silne działanie dezynfekujące. Dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu bakterie obecne w wodzie są natychmiast unieszkodliwiane. Bardzo ważne jest, aby woda przed wpłynięciem do bakteriobójczej lampy UV była już wstępnie oczyszczona. Chodzi tu o zapewnienie klarowności wody i pozbawienia jej mętności czy zanieczyszczeń stałych. Dlaczego to takie ważne? Czysta woda pod względem fizycznym gwarantuje właściwy efekt pracy promiennika — promieniowania UV.

W procesie dezynfekcji wody lampą bakteriobójczą ważne są następujące czynniki: 

 1. Promieniowanie UV-C
  Lampy bakteriobójcze emitują promieniowanie ultrafioletowe typu C. Dokładnie UV-C. Ma ono zdolność niszczenia DNA mikroorganizmów, co uniemożliwia im przetrwanie w wodzie i dalsze rozmnażanie się. Wpływ na mikroorganizmy lamp UV bakteriobójczych to najwyższa na rynku skuteczność dezynfekcji równa 99,9%.

 2. Przepływ wody
  Woda jest przepuszczana przez korpus - rurę wewnątrz lampy UV-C. Promieniowanie UV-C jest emitowane wewnątrz korpusu lampy. Promieniowanie jest w pełni bezpieczne, ponieważ nie zmienia składu wody. Dlaczego nominalna wartość przepływu wody jest istotna przy wyborze urządzenia? Lampa UV do wody ze studni powinna być dobrana do zapotrzebowania na wodę w domu. Im więcej domowników korzysta z wody, tym więcej m3/h jest zużywanych.

 3. Skuteczność dezynfekcji
  Skuteczność lampy bakteriobójczej zależy od kilku czynników. Są to: dawka promieniowania UV-C, czas ekspozycji oraz rodzaj mikroorganizmów obecnych w wodzie. Im wyższa dawka promieniowania UV-C i dłuższy czas ekspozycji - tym bardziej skuteczna dezynfekcja. 

 4. Konserwacja i monitorowanie
  Lampy bakteriobójcze wymagają regularnej konserwacji. Co jest najważniejsze dla zapewnienia prawidłowego działania lampy? Pamiętaj o regularnej wymienianie świetlówki UV-C. Jak często jest to konieczne? W przypadku lamp TMA wystarczy wymieniać promiennik raz na dwa lata. Ten sam producent posiada modele lamp UV do wody ze studni z szafkami sterującymi. Umożliwiają one bieżący monitoring pracy lampy UV bakteriobójczej. Tego typu produkt to bakteriobójcza lampa UV TMA D6-S oraz sterylizator wody TMA D8-S

Lampy bakteriobójcze są skuteczne w eliminacji mikroorganizmów w wodzie. Pamiętaj jednak, że nie usuwają one zanieczyszczeń chemicznych ani ciężkich metali. Lampy bakteriobójcze do wody mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie obecność mikroorganizmów jest problemem. Praca przepływowej lampy bakteriobójczej jest potrzebna dla obiektów basenowych, jak i gastronomicznych. Lampy bakteriobójcze do domu mogą być cennym narzędziem w zachowaniu czystości i bezpieczeństwa wody.

Bakteriobójcze lampy UV do dezynfekcji wody

Lampa UV-C do wody powinna być ostatnim etapem filtracji. Jeśli oczyszczasz wodę filtrem wstępnym i np. wielofunkcyjnym? Wówczas lampa UV do wody ze studni musi być zamontowana na końcu tej wieloelementowej stacji uzdatniania. Promiennik emituje promieniowanie UV, które bezpośrednio oddziałuje na cząsteczki bakterii. Co się dzieje, jeśli woda nie jest całkowicie czysta? Wówczas promieniowanie nie dosięga wszystkich drobnoustrojów, które dosłownie chowają się pod cząsteczkami większych zanieczyszczeń. Jeśli promieniowanie nie pada bezpośrednio na bakterię, ta niestety przetrwa w wodzie. Dlatego przed zamontowaniem lampy UV bakteriobójczej ważne jest sprawdzenie pozostałych parametrów wody. Tylko uzdatniając wodę w obrębie innych zanieczyszczeń będziesz mieć gwarancję wydajnej pracy lampy bakteriobójczej. 

Lampy UV do wody - opinie 

Wśród użytkowników wody studziennej, lampy UV do wody zbierają dobre opnie. Nie ma obecnie na rynku urządzeń , które dają wyższą skuteczność w zwalczaniu bakterii w instalacji wodnej. Przed zastosowaniem lampy bakteriobójczej do wody, warto jednorazowo przechlorować całą instalację. To wskazane, gdy instalacja nie jest nowa i w rurach była już skażona woda. Istotne dla dalszego użytkowania lampy UV do wody jest zadbanie o stałe podłączenie jej do prądu. Nawet jeśli wyjeżdżamy na kilka dni, to lampy nie należy wyłączać. Każdorazowe wyłączenie skraca żywotność promiennika o 20h.

Jeśli interesujesz się takim sposobem uzdatniania wody w swoim domu - zapraszamy do kontaktu. Przejrzyj interesujące Cię lampy UV do wody - cena u nas podlega negocjacjom. Zapytaj o interesujący Cię model lampy i zadzwoń: +48 505 124 123.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl