Producenci
Bestsellery

Lampy UV do wody

Najskuteczniejszym sposobem uzdatniania wody, w której są bakterie, jest sterylizator UV. Zastosowanie promieniowania ultrafioletowego jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia. Wysoka skuteczność działania lampy uv do wody pitnej, wyklucza potrzebę stosowania środków chemicznych do dezynfekcji. W porównaniu z jednorazowym odkażeniem instalacji chemią, działanie lampy jest stałe. Sterylizator UV do wody pracuje przepływowo. To oznacza, że woda jest odkażania promieniami UV na bieżąco. Skuteczność lampy bakteriobójczej do wody sięga aż 99,99%. Każdy sterylizator wody jest wyposażony w korpus, rurę osłonową i wymienny promiennik UV.

Główne zalety lampy UV do wody pitnej:

  • najwyższa skuteczność w usuwaniu bakterii i wirusów z wody
  • działanie bezobsługowe (wymiana promiennika raz w roku)
  • zerowe ryzyko przedawkowania czynnika bakteriobójczego
  • wytrzymałość i brak korozji (stal kwasoodporna)
  • niskie koszty użytkowania
  • pewność zamierzonego efektu

Sterylizatory UV do wody

Bakteriobójczy sterylizator UV do wody

Zasada działania lampy UV do wody, wody jest taka sama, niezależnie od modelu: skutecznie usuwa groźne bakterie. Natomiast, dobór sterylizatora zależy od przepływu wody w gospodarstwie domowym. Kiedy zapotrzebowanie na wodę jest bardzo duże, sterylizator kwalifikuje się do użytku w przedsiębiorstwie. Wobec tego, są dwie istotne informacje, potrzebne do dobrego doboru urządzenia. Aby jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb trzeba znać dzienny przepływ wody. Może być on oczywiście podany także w rozliczeniu miesięcznym bądź kwartalnym. Druga ważna informacja, to stopień skażenia wody bakteriami. Nazwę bakterii oraz ich ilość wskaże badanie mikrobiologiczne wody. W tym celu należy oddać próbkę wody do badania. Jego wynik można przesłać nam do bezpłatnej konsultacji tutaj: sklep@filtrododomu.pl

Lampa UV do hydroforu - wody z własnego ujęcia

Pobór wody z własnej studni kopanej przynosi spore korzyści, bo oszczędzamy na opłatach za wodę. Jednak pod względem uzdatniania, wymaga wcześniejszej dokładnej weryfikacji składu wody. Często w wodzie z własnego ujęcia, oprócz bakterii występują pierwiastki takie jak mangan czy żelazo. Nie są one dobre, ani dla zdrowia ani dla instalacji wodnej. Stosuje się wówczas odżelaziacz, bądź filtr multifunkcyjny. Kiedy dodatkowo jest problem z twardością wody, instaluje się zmiękczaczLampa UV do wody musi być w takim układzie ostatnim ogniwem stacji uzdatniającej. Tylko przepływ czystej, uzdatnionej wcześniej wody gwarantuje najwyższą skuteczność działania bakteriobójczej lampy. Umieszczenie sterylizatora za innymi urządzeniami do oczyszczania wody ma jeszcze jedno uzasadnienie. Lampa UV eliminuje również bakterie, które mogły się rozwinąć w tych urządzeniach. W rezultacie, nie dopuszcza do przedostania się do instalacji żadnych drobnoustrojów. Gdy poza bakteriami, woda ma inne parametry poprawne - przed lampą wystarczy zamontować filtr wstępny

Lampy UV do wody - najlepsza cena w stosunku do jakości

Do uzdatniania wody pitnej w domu polecamy modele TMA V25 oraz TMA V20. Te dwie lampy UV do wody zbierają świetne opinie. Dlaczego są chętnie wybierane? Ze względu na swoją uniwersalność. Oba modele, świetnie radzą sobie z dezynfekcją wody w domu jednorodzinnym. Dla tych lamp przepływ nominalny to 2,0 m3/h. To oznacza, że jedna czy dwie łazienki w domu, nie stanowią dla tych modeli problemu. Lampy marki TMA pracują na oryginalnych promiennikach Philips, które cechuje duża wytrzymałość i żywotność. Pomimo silnego działania, lampy UV nie zmieniają składu fizykochemicznego wody. Sterylizator UV do wody eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze, występujące w wodzie, takie jak: bakterie kałowe, coli, legionella. Są to najczęściej spotykane mikroorganizmy w środowisku wodnym, wywołujące choroby układu pokarmowego. Jedynym, skutecznym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji stosowanie lamp bakteriobójczych do wody. Lampy UV do wody pitnej Sterilight, to druga linia sterylizatorów dostępnych w naszym sklepie. Ta kanadyjska marka oferuje równie wysoką jakość i niezawodność swoich produktów, co polska firma TMA.

Lampy UV do wody - opinie 

Wśród użytkowników wody studziennej, lampy UV do wody zbierają dobre opnie. Nie ma obecnie na rynku urządzeń , które dają wyższą skuteczność w zwalczaniu bakterii w instalacji wodnej. Przed zastosowaniem lampy bakteriobójczej do wody, warto jednorazowo przechlorować całą instalację. To wskazane, gdy instalacja nie jest nowa i w rurach była już skażona woda. Istotne dla dalszego użytkowania lampy UV do wody jest zadbanie o stałe podłączenie jej do prądu. Nawet, jeśli wyjeżdżamy na kilka dni, to lampy nie należy wyłączać. Każdorazowe wyłączenie skraca żywotność promiennika o 20h.

Jeśli interesujesz się takim sposobem uzdatniania wody w swoim domu - zapraszamy do kontaktu. Przejrzyj interesujące Cię lampy UV do wody - cena u nas podlega negocjacjom. Zapytaj o interesujący Cię model lampy i zadzwoń: +48 505 124 123.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl