Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Bestsellery
Wkład sznurkowy 10" Slim
Wkład sznurkowy 10" Slim

4,00 zł

szt.
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad
Kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad

1 430,00 zł

Cena regularna: 1 650,00 zł

Najniższa cena: 1 430,00 zł
szt.

Kolumny sedymentacyjne do wody

Kolumny sedymentacyjne są wydajnymi urządzeniami stosowanymi do filtracji wstępnej wody. Z dużą skutecznością usuwają zanieczyszczenia stałe, takie jak piasek, muł czy drobiny rdzy. Złoża sedymentacyjne zatrzymują cząsteczki zanieczyszczeń, niwelują niepożądaną barwę i mętność wody. Kolumny sedymentacyjne wyjątkowo dobrze sprawdzają się w uzdatnianiu wody studziennej z wytrąconym wcześniej żelazem. Woda z własnego ujęcia poddana napowietrzaniu zawiera wytrącone drobiny żelaza. W takiej postaci jest ono łatwe do usunięcia właśnie dzięki kolumnom sedymentacyjnym.

 Kolumny sedymentacyjne w naszym sklepie mamy w 3 wariantach:

  • Rozmiar S – 25 litrów złoża
  • Rozmiar M – 35 litrów złoża
  • Rozmiar L – 40 litrów złoża

Powyższe modele się także różnią się nie tylko wymiarami, ale i wydajnością. Dobór odpowiedniego modelu kolumny sedymentacyjnej zależy od zapotrzebowania na wodę oraz stopnia jej zanieczyszczenia.

Kolumny sedymentacyjne

Sedymentacyjne kolumny filtrujące

Kolumny sedymentacyjne do uzdatniania wody są wyprodukowane z trwałych materiałów, co gwarantuje długoletnie działanie. Kolumny do sedymentacji są stosunkowo tanie w eksploatacji. Do ich czyszczenia nie potrzeba żadnych środków chemicznych do regeneracji. Sedymentacyjne kolumny do wody pracują na prostych i nieawaryjnych głowicach. Zwłaszcza głowica mechaniczna charakteryzuje się prostą obsługą. Wystarczy przekręcić ręcznie pokrętło na głowicy, aby uruchomić proces płukania. Gdy jakość filtrowanej wody zaczyna się pogarszać, wskazuje to na konieczność przepłukania złoża. Regularne czyszczenie złoża sedymentacyjnego w kolumnie, zapewni mu dłuższą żywotność.

Kolumny sedymentacyjne — jakie mają zalety?

Dlaczego w przypadku zanieczyszczonej wody warto w miejsce filtra wstępnego wybrać kolumnę sedymentacyjną? Kolumny do sedymentacji zastosowane na cały dom, są bardzo wydajne. Nie trzeba w nich wymieniać wkładów ani pamiętać o częstej regeneracji. Czyszczenie kolumny sedymentacyjnej odbywa się w procesie płukania wstecznego, do czego używa się wyłącznie wody. Kolumny sedymentacyjne są niezwykle proste i tanie w obsłudze. Doskonale spełniają zadanie dużego filtra wstępnego. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl