Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Filtry wstępne Honeywell do wody

Honeywell to marka filtrów wstępnych, której produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Są niezwykle trwałe, dzięki użyciu do ich konstrukcji mosiądzu -  wytrzymają ciśnienie wody sięgające nawet 16 barów. Skutecznie filtrują wodę z zanieczyszczeń stałych typu: piasek, muł czy drobiny żelaza. Zapobiegają przedostaniu się do instalacji również włókien konopi, używanych do uszczelniania rur. Z powodzeniem działają jako samodzielne filtry, przeprowadzając filtrację mechaniczną wody. Co, kiedy decydujesz się na większą stację uzdatniania, np. zmiękczacz albo filtr multifunkcyjny? Wówczas filtry Honeywell są doskonałym wsparciem głównego filtra. Uzdatniają wstępnie wodę i chronią głowicę sterującą w centralnym zmiękczaczu lub innym filtrze głównym. Siatkowe filtry Honeywell, są równie chętnie wykorzystywane w przemyśle. To dodatkowo potwierdza ich najwyższą technologię działania jak i solidność samego wykonania.

Filtry Honeywell

Filtry Honeywell - katalog rozwiązań dla Twojego domu

Jaka jest korzyść ze stosowania filtra drobnosiatkowego z opłukiwaniem? Ekonomia? Ekologia? Tak, ale czy coś jeszcze? Jest to niewątpliwie duża wygoda w użytkowaniu. Po montażu filtr pracuje, aż do momentu, w którym ocenimy, że należy go wypłukać. Taką konieczność podpowie nam, spadek ciśnienia wody lub duże nagromadzenie zanieczyszczeń - widoczne przez przezroczysty kielich filtra. Jest to możliwe bez użycia specjalistycznych narzędzi. W zestawie z filtrem, otrzymasz plastikowy klucz do filtra - odkręca się nim z łatwością klosz. Równie dobrze zdejmie się go rękoma. Najpierw warto jedynie odkręcić zawór spustowy, umieszczony na dole klosza filtra. Umożliwia on spuszczenie zanieczyszczeń, np. do podstawionego wiaderka. Jeśli to wystarczy zakręca się zawór. Co istotne, od zaworu można także odprowadzić na stałe wężyk do kanalizacji. Dla jeszcze większej wygody użytkowania filtra i czyszczenia go w dowolnym momencie. Na przykład, filtr wstępny FF06 ma w swoim zaworze gwint wewnętrzny szerokości 1/4". Z pomocą dopasowanej do niego złączki, o tym samym rozmiarze podłącza się z łatwością wspomniany wężyk. 

Filtry drobnosiatkowe: popularna siatka filtracyjna 100 mikron

Siatka, którą mają w sobie filtry Honeywell, jest wykonana ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to jej trwałość i dużą wytrzymałość. Podczas czyszczenia, nie ma ryzyka jej uszkodzenia. Nierdzewna siatka filtracyjna o gęstości 100 μ - to najczęściej wybierany mikronaż. Co on oznacza? Jej gęstość, określa dokładność filtracji. To optymalna wartość mikronów, dla filtrowania wody, zwłaszcza wodociągowej. Taki rodzaj siatki ma najbardziej popularny model Honeywell FF06. Ten konkretny model filtra jest chętnie instalowany w mało dostępnych i niezbyt przestronnych miejscach. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, zmieści się wszędzie. Kupując w naszym sklepie zmiękczacz wody, filtr Honeywell FF06 otrzymujesz w cenie zmiękczacza.

Najlepsze filtry siatkowe do wody wodociągowej

Dlaczego filtry marki Honeywell polecamy właśnie do wody z sieci? Ich powierzchnia filtracyjna jest odpowiednia właśnie dla wody z wodociągu. To oznacza, że bardzo dobrze radzą sobie z umiarkowanym zanieczyszczeniem wody z sieci. Ich wielkość jest pod tym względem optymalna. W każdym przypadku, są instalowane przed głównym uzdatniaczem. Ten filtr osadnikowy skutecznie zbiera zanieczyszczenia - nie pozwala, aby przedostały się dalej do instalacji domowej. Niestety, nawet wodociąg nie jest od nich wolny. Drobiny osadów i innych zanieczyszczeń mechanicznych są obecne w starych rurach sieci wodociągowej.

Honeywell - filtr drobnosiatkowy do wody ze studni

Czy istnieje możliwość zainstalowania modelu Honeywell, dla wody z własnego ujęcia? Jak najbardziej, jednak pod pewnym warunkiem. Ma on związek z parametrami wody. Kiedy urządzenia marki Honeywell będą się dobrze sprawdzać? Gdy woda ma względnie nieduży poziom osadów. Kiedy istnieje bardzo duże zanieczyszczenie, np. żelazem, lepiej wybrać filtr o większej powierzchni filtracyjnej typu Cintropur. Co, kiedy główne zanieczyszczenie wody z własnego ujęcia, to bakterie? Honeywell z powodzeniem będzie współpracował z lampą UV. Podsumowanie zasadności stosowania urządzeń Honeywell do wody studziennej, brzmi: to zależy. Oczywiście od parametrów i stopnia jej zanieczyszczenia.

Urządzenia Honeywell to łatwy montaż

Zamontowanie filtra wody Honeywell jak i obsługa są niezwykle proste. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Większość filtrów wstępnych tej marki, w naszej ofercie przeznaczona jest do montowania, na poziomych odcinkach instalacji. Czyli z kielichem filtra skierowanym do dołu. Wyjątek stanowi model F74CS, który posiada obrotowe przyłącze - dzięki niemu możesz go zamontować na pionowej rurze. Jednak, nawet montując go w pionie - musi być skierowany komorą filtracyjną do dołu. Samo miejsce na montaż korpusu filtra narurowego, nie powinno być narażone na warunki atmosferyczne, zwłaszcza mróz. Najlepiej filtry siatkowe do wody zamontować tuż za wodomierzem. Tak wskazuje norma PN-EN 806-2, dotycząca planowania instalacji wodnych. W kwestii norm, jakie spełniają produkty Honeywell - filtry tej marki posiadają aktualny atest PZH. To inaczej Atest Higieniczny. Otrzymują go produkty dopuszczone do kontaktu z żywnością. Montaż tych urządzeń, to łatwa instalacja i bezpieczeństwo użytkowania filtra wody w Twoim domu. Warto postawić na sprawdzony wybór: filtr drobnosiatkowy z opłukiwaniem Honeywell.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl