Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Producenci

Wkłady sznurkowe do filtra wody

Filtry sznurkowe to wymienne wkłady do korpusów narurowych, odpowiedzialne za filtrację wstępną. Wkłady sznurkowe są produkowane z włókniny polipropylenowej, która dzięki gęstym splotom zatrzymuje zanieczyszczenia obecne w wodzie. Wkład sznurkowy do filtra wody skutecznie usuwa piasek, muł czy drobiny rdzy. Filtry sznurkowe to wymienne części jednorazowego użytku, które zatrzymują osady na swojej powierzchni filtracyjnej.

Filtry sznurkowe do wody są stosowane w korpusach narurowych, montowanych na głównym przyłączu wody. Co ile wymieniać filtr sznurkowy? To zależy, od stopnia zabrudzenia wody w Twoim domu. Warto co jakiś czas sprawdzać stan wkładu sznurkowego, aby w odpowiednim czasie go wymienić. Jak działa wkład sznurkowy? Dobrany do właściwego korpusu, skutecznie zatrzymuje na swojej powierzchni zanieczyszczenia stałe. Przed zakupem upewnij się, czy wkład sznurkowy do filtra wody pasuje wymiarami do wybranej obudowy.

Wymienne wkłady sznurkowe pasują do korpusów:

Filtr sznurkowy - ile mikronów wybrać?

Filtry sznurkowe BB10 i BB20 są szersze niż standardowe, a dzięki temu wydajniejsze. Im większa powierzchnia filtracyjna wkładu sznurkowego, tym lepsza filtracja wody. Wymienne wkłady sznurkowe różnią się nie tylko rozmiarem, ale przede wszystkim mikronami. Nie wiesz, jaki filtr sznurkowy 5 czy 20 mikronów wybrać? Tego typu wymienne wkłady sznurkowe dostępne są w różnych mikronażach, które odpowiadają dokładności filtracji. Kupując wkład sznurkowy do filtra wody, warto pamiętać o prostej zależności. Który filtr sznurkowy 5 czy 20 mikronów wybrać? Zapamiętaj, że im niższa wartość mikronażu, tym dokładniejsza filtracja. W naszym sklepie z filtrami wody, mamy w sprzedaży wkłady we wszystkich dostępnych na rynku mikronażach: 1, 5, 10, 20, 50, 100. Wymienne wkłady sznurkowe dostępne w naszym sklepie, pochodzą od najlepszych producentów: Aquafilter, Supreme i Green Filter. Każdy z poniższych produktów cechuje wysoka jakość wykonania i wytrzymałość.

Wkłady sznurkowe

Wkład sznurkowy 10" Slim Wkład sznurkowy 10" Slim
Producent: Green Filter
Cena: 4,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wkład sznurkowy BB10" Wkład sznurkowy BB10"
Producent: Green Filter
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wkład sznurkowy BB20" Wkład sznurkowy BB20"
Producent: Green Filter
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wkład sznurkowy Supreme 10" Wkład sznurkowy Supreme 10"
Producent: Supreme
Cena: 8,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wymienne wkłady sznurkowe

Kiedy i gdzie stosuje się filtr do wody sznurkowy? Wkłady sznurkowe montowane są w obudowach do filtrów na głównym wejściu wody do domu lub mieszkania. Są tak zaprojektowane, by mogły pracować nawet na sporych przepływach wody. Dzięki temu sprawdzają się jako filtry wstępne na cały dom. Filtr do wody sznurkowy stosuje się samodzielnie, jak również przed głównymi uzdatniaczami wody, takimi jak zmiękczacze czy filtry multifunkcyjne. Jak działa filtr sznurkowy w duecie z dużą stacją? Wkład sznurkowy w korpusie narurowym chroni głowicę dużego filtra na cały dom. Filtr mechaniczny jest wymagany przy instalacji odkamieniacza, a korpusy na wkłady sznurkowe są bardzo popularnym rozwiązaniem. Wkład sznurkowy do filtra wody zatrzymuje cząsteczki stałe zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić sterownik kolumny filtrującej. Wkłady sznurkowe z naszego sklepu wyróżnia wysoka skuteczność filtracji i spora wydajność.

Jak działa filtr sznurkowy do wody?

Wymienne wkłady sznurkowe są bardzo popularnymi produktami do filtracji wody. Wkład sznurkowy do filtra wody jest bardzo uniwersalnym produktem do oczyszczania wody. W jakich sytuacjach stosowanie filtrów sznurkowych może być korzystne? Przedstawiamy kilka najważniejszych powodów, dla których nasi Klienci decydują się na korzystanie z takich filtrów.

Jak działa filtr sznurkowy? Wymienny wkład sznurkowy do wody cechuje:

 1. Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń
  Filtry sznurkowe skutecznie usuwają większe cząstki mechaniczne, takie jak piasek, muł rdza czy glony. Dzięki temu filtr sznurkowy poprawia klarowność wody i eliminuje niepożądane osady. Filtr sznurkowy czy piankowy filtr do wody? Oba rodzaje radzą sobie dobrze z usuwaniem mętności z wody. Takie wkłady działają na podobnej zasadzie: zatrzymują na swojej powierzchni drobiny zanieczyszczeń. Jak działa filtr sznurkowy? Im większą ma powierzchnię filtracyjną, tym więcej zanieczyszczeń jest w stanie zatrzymać.
 2. Niska cena wkładów sznurkowych
  Filtry sznurkowe są stosunkowo tanie w zakupie w porównaniu do zaawansowanych systemów filtracji wody. Wymienne wkłady sznurkowe są powszechnie dostępne, można je kupić także w popularnych marketach budowlanych. Wkłady sznurkowe do filtra wody są dobrym rozwiązaniem problemu z wodą dla osób o ograniczonym budżecie. W perspektywie czasu przy bardzo brudnej wodzie warto jednak pomyśleć o zaawansowanych filtrach wody. Po czym to poznać? Jeśli wymienne wkłady sznurkowe musisz bardzo często zmieniać na nowe.
 3. Łatwość użytkowania i konserwacji
  Filtry sznurkowe są popularne również dlatego, że są łatwe w instalacji i obsłudze. Wystarczy umieścić wkład sznurkowy w korpusie, który masz już zamontowany. Jaki filtr sznurkowy kupić? Ważne, by odpowiednio dopasować rozmiar wkładu sznurkowego do obudowy. W sprzedaży mamy dwie grubości wkładów ze sznurka, standardową oraz typu Big Blue (szerszą). Pod względem wysokości również są dwa warianty do wyboru. Zamówisz w naszym sklepie zarówno wkład sznurkowy 10" standardowy oraz wkład sznurkowy BB10 (dziesięć cali). Wyższe wymienne wkłady sznurkowe są wysokości 20 cali (slim lub BB20). Jaki filtr sznurkowy zastosować? Zmierz wysokość i szerokość korpusu, który masz w swojej instalacji. Zastanawiasz się, jak wymienić filtr sznurkowy po utracie jego wydajności? Wystarczy, że odkręcisz klosz korpusu i wyjmiesz zużyty wkład. Aby to sobie ułatwić, warto kupić razem z takim filtrem specjalny klucz do korpusu. Jak często wymieniać filtr sznurkowy do wody? Warto regularnie sprawdzać i wymieniać wkład sznurkowy do filtra wody. Najlepiej zgodnie z zaleceniami producenta. Weź jednak pod uwagę również stopień zabrudzenia wody.

Wkłady sznurkowe do wody nadają się wszędzie tam, gdzie woda musi być oczyszczona z zanieczyszczeń mechanicznych. W Twojej wodzie zdarza się muł, piasek albo rdza? Te drobiny zdarzają się nawet w wodzie z sieci. Wybierz wymienne wkłady sznurkowe najlepszych producentów Supreme, Aquafilter czy Green Filter. Wymienione marki to uznani producenci filtrów wody. Niezależnie, czy wybierzesz filtr sznurkowy, czy piankowy od tych producentów postawisz na wysoką jakość.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl