Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Korektory pH wody


Korektory pH to urządzenia przeznaczone do uzdatniania wody studziennej. Korektor pH można stosować jako samodzielne urządzenie lub jako system uzdatniania wody przed odżelaziaczem wody. Kiedy warto zastosować korektor pH? Jeśli poziom pH wody studziennej jest zbyt niski należy go podnieść przez zastosowanie odpowiedniej metody filtracji. O tym, jaki poziom pH ma woda w Twoim domu dowiesz się wykonując badanie wody. Odczyn pH wody jest szczególnie ważny, gdy z wody studziennej chcesz usunąć żelazo. Zbyt niskie pH uniemożliwia odżelazianie i odmanganianie wody. Aby skutecznie przygotować wodę do tych procesów, należy wcześniej skorygować jej pH. Do tego służą właśnie korektory pH wody. 

Korektory pH

Korektor pH wody BNT 35 l Korektor pH wody BNT 35 l
Producent: Clack
Cena: 1 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Korektor pH wody BNT 50 l Korektor pH wody BNT 50 l
Producent: BNT
Cena: 1 790,00 zł
szt.
zobacz więcej
Korektor pH wody Clack 35 l Korektor pH wody Clack 35 l
Producent: Clack
Cena: 2 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Korektor pH wody Clack 50 l Korektor pH wody Clack 50 l
Producent: Clack
Cena: 3 190,00 zł
szt.
zobacz więcej

Korektory pH do wody ze studni

Jaka wartość pH wody jest odpowiednia do przeprowadzenia procesu odżelaziania wody? Ile powinna wynosić, kiedy jednocześnie chcesz usunąć z wody żelazo i mangan? Wartość pH nie powinna być niższa niż 8,5. W jaki sposób działa korektor pH wody? Korektory pH z naszej oferty zawierają złoża takie jak Calcite Imerys oraz Aqua Jaraperle. Są to złoża dolomitowe, które skutecznie odkwaszają wodę. Warto wspomnieć, że podczas kontaktu wody ze złożem nie ma ryzyka nadmiernego wzrostu wartości pH. Złoża do korekty pH są naturalnego pochodzenia i mają właściwości wiążące CO2. To właśnie dwutlenek węgla obecny w nadmiarze w wodzie jest korozyjny i agresywny dla instalacji. Raz w roku warto skontrolować poziom złoża w korektorze pH, ponieważ się ono zużywa.

Zastosowanie korektorów pH wody

Woda ma wskazania do korekty pH nie tylko w celu przygotowania jej do usuwania żelaza. Używanie i picie kwaśnej wody nie jest wskazane również ze względów zdrowotnych. Wartość pH wody przeznaczonej do picia powinna mieścić się w przedziale 6,5 - 9,5. Jeśli analiza wody nie wykazała żelaza, ale pH jest poza normą warto również zastosować korektor pH. Użytkowanie korektorów pH ponosi zawartość wapnia i magnezu w wodzie. Jest to plusem w sytuacjach, kiedy twardość wody jest zbyt niska. Korektory pH są najczęściej stosowane jako jeden z etapów oczyszczania wody w wieloelementowej stacji uzdatniania.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl