Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do
Producenci

Manometry hydrauliczne

Zadaniem manometru jest mierzenie ciśnienia wody w instalacji domowej bądź przemysłowej. Dlaczego manometr hydrauliczny jest przydatnym narzędziem w gospodarstwie domowym? Parametry, które wskazuje manometr do wody, pomogą Ci na bieżąco monitorować ciśnienia wody w rurach. Dzięki manometrom w porę odkryjesz awarię lub inną nieprawidłowość, np. mocne zanieczyszczenie filtra wody. Warto stosować filtry wstępne z manometrem. Również po to, aby monitorować ich pracę. Dzięki manometrom na filtrach łatwiej zauważyć, kiedy należy oczyścić filtr - poznasz to po spadku ciśnienia wody.

 

Manometry do wody

Jakie są rodzaje manometrów do pomiaru ciśnienia wody?

Pod względem konstrukcji wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje manometrów do wody. Manometry ciśnieniowe (membranowe) posiadają okrągłe, zwinięte membrany, które poddawane ciśnieniu, zaciskają się między krawędziami kołnierzy. Tego typu manometry będą odpowiednie do pracy przy dużym ciśnieniu wody. Drugim rodzajem jest manometr z rurką Bourdona. W jakich sytuacjach się z niego korzysta? Zazwyczaj przydaje się do sprawdzania ciśnienia, które nie przekracza 6 barów.

Innym czynnikiem, który służy do klasyfikacji manometrów wodnych jest ciśnienie wskazywane oraz ciśnienie odniesienia. Jakie manometry się wyróżnia pod tym względem?

 • Manometry absolutne pokazują wynik odnoszący się do próżni.
 • Manometry względne, podają wartość ciśnienia względem ciśnienia otoczenia.
 • Manometry różnicowe, wykazują różnicę pomiędzy ciśnieniami.

Zastanawiasz się, czy tego typu akcesoria do filtrów wody sprawdzą się u Ciebie w domu? Po co właściwie używać manometrów do wody? Tego typu produkty są naprawdę przydatne.

Po co stosować manometry do wody?

Manometry do wody to urządzenia służące do pomiaru ciśnienia wody w instalacjach. Dlaczego warto je założyć w swojej? Manometry wodne są przydatne z wielu powodów i stosuje się je przynajmniej w kilku celach.

Oto kilka głównych zastosowań manometrów wody:

 1. Kontrola i monitorowanie ciśnienia
  Manometry są używane do monitorowania ciśnienia w systemach wodociągowych. Dzięki nim można śledzić, czy ciśnienie wody pozostaje w odpowiednich granicach i nie przekracza norm. Właściwy poziom ciśnienia wody jest konieczny do poprawnej pracy instalacji i filtrów wody

 2. Diagnostyka awarii
  Manometry są przydatne do wykrywania awarii w instalacjach wodnych. Jeśli ciśnienie wody nagle spada lub rośnie znacznie powyżej normy, może to wskazywać na problemy. Są to najczęściej wycieki, uszkodzenia rur czy problemy z pompami. Gdy posiadasz w swoim domu manometr wodny szybciej zauważysz problem i podejmiesz odpowiednie kroki na czas.

 3. Kalibracja urządzeń
  Manometry są używane także do kalibrowania pracy innych urządzeń. Manometry hydrauliczne wspomagają pracę reduktorów ciśnienia, zaworów oraz filtrów. Co uzyskasz dzięki dokładnemu pomiarowi ciśnienia? Z łatwością dostosujesz te urządzenia do odpowiednich parametrów ciśnienia wody. Manometr pomoże Ci zoptymalizować pracę urządzeń w instalacji wodnej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl