• usuwają do 99% chloru w wodzie
  • pochłaniają do 85% pestycydów chloropochodnych
  • polepszają zapach wody
  • wyłapują organiczne zanieczyszczenia

Ponadto wkłady węglowe do filtrów wody pasują do większości korpusów 10". Są odpowiednie także do systemów odwróconej osmozy czy filtrów podzlewozmywakowych. Różne rodzaje filtrów węglowych, mają jeszcze jedną wspólną cechę. To ekonomiczne rozwiązania, dające czystą wodę. Dodatkowo - oszczędności. Zastosowanie filtrów węglowych zależy od Ciebie i potrzeb w Twoim domu. Węglowe filtry do wody pitnej w naszym sklepie, wyróżnia dobra cena i wysoka jakość wykonania produktu. 

Wymiana filtra do wody z węgla aktywnego

Producenci przewidzieli żywotność wkładu na około 3-6 miesięcy. Najczęściej wymienia się się je co 6 miesięcy. To jakość filtrowanej wody ma główny wpływ na częstotliwość wymiany filtra węglowego w instalacji. Zalecamy oczywiście cykliczną wymianę wkładów, aby zachować maksymalną skuteczność filtrów węglowych. Jest to wskazane ze względów higienicznych. Woda, która zawiera bardzo dużo związków lotnych czy organicznych, szybko zanieczyszcza wkład węglowy. Dlatego, warto sprawdzać raz na jakiś czas stan filtra węglowego do wody pitnej. Wówczas ma się pewność, że spożywana woda jest krystalicznie czysta i zdrowa. 

Techniczny aspekt wymiany filtra do wody z węgla aktywnego, na który warto zwrócić uwagę? To zakończenie wymiennego wkładu. Jeśli jest to wkład zakończony tzw. szybkozłączką, wymiana będzie bardzo prosta. Końcówka "twist and off" pozwala sprawnie wypiąć i po wymianie równie łatwo zrobić instalację filtra węglowego. Również wkłady na tzw. "wtyk", są wariantem produktu do łatwego montażu. Wymiana filtra do wody z węgla aktywnego może być zupełnie łatwa. Popularne zakończenie do prostego wpięcia wkładu to tzw. filtr ze szybkozłączką. Tego rodzaju wkłady zawierają nowoczesne systemy odwróconej osmozy jak np. filtr Morion bądź kompaktowy RO Pad. Wybierając standardowe systemy odwróconej osmozy, trzeba liczyć się z trudniejszą wymianą wkładów węglowych z węglem aktywnym. W tańszych filtrach osmotycznych, mają zastosowanie wkłady węglowe mocowane na gwint. Do ich wymiany dołączamy specjalny klucz umożliwiający demontaż i instalacje filtrów węglowych.

Wkłady węglowe do filtrów akwariowych

Filtry z węglem aktywnym są chętnie wykorzystywane w akwarystyce. Dlaczego się tak dzieje? Z tego samego powodu - doskonałych właściwości adsorpcyjnych. Czyli także w tej dziedzinie, filtry węglowe stosuje się z powodzenie, aby oczyścić wodę. Jakość i właściwości fizykochemiczne wody, są istotne dla zapewnienia odpowiednich warunków gatunkom bytującym w akwarium. Wkłady węglowe do filtrów akwariowych usuwają drobne mikroorganizmy i chlor z wody. Dzięki temu, do zbiornika trafia oczyszczona woda. Zwłaszcza w uprawianiu akwarystyki morskiej, utrzymanie stałych parametrów wody jest wyjątkowo ważne. Wkłady węglowe do filtrów akwariowych zapewnią odpowiednie pH czy odpowiednią zawartość makro i mikro elementów.

Węglowe wkłady do filtrów wody

W naszym sklepie znajdziesz pełną ofertę filtrów węglowych. Znajdziesz różne typy wkładów z tym surowcem. Wybór zależy od umiejscowienia takiego filtra. Rozróżnienie tych produktów nie jest skomplikowane. Można je stosować w różnych punktach poboru wody. Poszczególne węglowe filtry do wody pitnej, mają to samo działanie. Różnią się formą, rodzajem przyłącza oraz rozmiarem. Liniowe wkłady z węglem aktywnym sprawdzą się w osmozie i jako wkłady węglowe do filtrów akwariowych. Ten rodzaj wkładów wytwarzanych z łupin kokosa sprawdza się w systemach nanofiltracji. Filtry węglowe zastosowane za membraną osmotyczną podnoszą pH wody pitnej. Wkłady zasypowe z węglem aktywnym, instaluje się także w filtrach odwróconej osmozy oraz  w kuchni pod zlewem. Taki filtr węglowy skutecznie pochłania metale, chlor czy pestycydy. Filtry narurowe z węglem aktywnym można umieścić w korpusach narurowych typu Big Blue. To sprasowane bloki węglowe. Takie wkłady trzeba wymieniać zazwyczaj co kilka miesięcy. Filtry węglowe montowane są także jako dodatkowe uzdatnianie wody, za stacją zmiękczającą. Poprawią smak wcześniej uzdatnionej z kamienia wody. W narurowym filtrze można również umieścić wkład zasypowy z węglem aktywnym. Wariantem hybrydowym są wkłady sedymentacyjno-węglowe. Ten rodzaj filtrów węglowych instaluje się, gdy nie ma dużo miejsca pod zlewem. Jednocześnie można mieć filtr sedymentacyjny i filtr węglowy w jednym wkładzie. Takie rozwiązanie daje możliwość dwustopniowej filtracji. Wkłady sedymentacyjno-węglowe również usuwają chlor i substancje organiczne, a ponadto zatrzymują zanieczyszczenia stałe. Wkłady sedymentacyjno-węglowe także poprawią smak wody i nie puszczą dalej do instalacji piasku czy mułu. 

Nie wiesz, który filtr węglowy, będzie dla Ciebie najlepszy? Skontaktuj się z naszymi specjalistami: sklep@filtrdodomu.pl. Potrzebujesz kupić filtr lokalnie? Filtry węglowe z mieście Rzeszów - to oferuje nasz sklep stacjonarny.