Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do
Producenci

Reduktory ciśnienia wody

Reduktory ciśnienia to specjalne elementy, które zapobiegają nagłym wahaniom ciśnienia wody. Instaluje się je na głównym przyłączu, tuż za zaworem głównym. Czy w Twojej instalacji występuje ryzyko niekontrolowanych zmian ciśnienia wody? Prawidłowo zaprojektowana instalacja powinna być wyposażona w reduktor ciśnienia wody. Dlaczego warto go montować? W przeciwnym razie, skoki ciśnienia mogą powodować awarie instalacji.

Co daje reduktor ciśnienia wody?

Duże wahania ciśnienia wody mogą niekorzystnie wpływać na prawidłowe działanie poszczególnych elementów instalacji. Posiadasz profesjonalne filtry wody wpięte na głównym przyłączu? Zastosowanie reduktora minimalizuje ryzyko awarii także uzdatniaczy wody, które masz w domowej instalacji. Urządzenie to pomaga utrzymać ciśnienie w instalacji na stałym poziomi. Co więcej, reduktor ciśnienia wody minimalizuje ryzyko uderzeń hydraulicznych. Tego typu reduktor również efektywnie zmniejsza szum wynikający z pracy instalacji wodnej. 

Reduktory ciśnienia wody

Reduktory ciśnienia

Reduktory ciśnienia wody, jakie oferujemy w naszym sklepie posiadają wiele wariantów przyłączy. Dzięki temu dopasujesz właściwy produkt do swojej instalacji. Najpopularniejszy rozmiar przyłączy instalacji domowych to 3/4 cala. Reduktory ciśnienia o takim przekroju znajdziesz w akcesoriach do filtrów wody. Jaki reduktor ciśnienia wody kupić? Upewnij się najpierw jaką szerokość ma instalacja wodna w Twoim domu lub budynku.

Który reduktor ciśnienia wody wybrać?

W zależności od rozmiaru przyłączy, możesz wybrać wśród popularnych wariantów reduktorów ciśnienia wody. W naszym sklepie znajdziesz odpowiedni:

 • Reduktor ciśnienia wody 1/2
 • Reduktor ciśnienia wody 3/4 cala
 • Reduktor ciśnienia wody 1 cal
 • Reduktor ciśnienia z manometrem

Każdy z powyższych modeli reduktorów ciśnienia świetnie sprawdzi się świetnie jako samodzielne urządzenie. Równie dobrze będzie działał jako część wieloelementowej stacji uzdatniania wody. Ciśnienie, które jest na wejściu do reduktora nie ma wpływu na ciśnienie wyjściowe wody. To gwarantuje stabilny przepływ wody w instalacji i filtrach do wody. 

Po co stosować reduktor ciśnienia wody?

Reduktor ciśnienia wody jest urządzeniem do kontrolowania i zmniejszania ciśnienia wody dostarczanej do instalacji w budynkach. Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku warto zamontować reduktor? Istnieje wiele powodów, dla których stosuje się reduktory ciśnienia wody. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazania do instalacji reduktora ciśnienia. Zamontuj reduktor za zaworem głównym wody i ciesz się z jego funkcjonalności. 

Zalety korzystania z reduktora ciśnienia wody, to:

 1. Ochrona urządzeń i instalacji
  Wysokie ciśnienie wody może być szkodliwe dla różnych urządzeń i instalacji. Może mieć negatywny wpływ na sprzęty AGD takie jak pralki, zmywarki, bojlery, kraniki, rury i zawory. Reduktor ciśnienia pomaga zabezpieczyć te elementy przed nadmiernym ciśnieniem, co może prowadzić do awarii i uszkodzeń.

 2. Oszczędność energii
  Poprzez kontrolowanie ciśnienia wody, można oszczędzać energię, a tym samym obniżyć koszty eksploatacji. Niestabilne ciśnienie wody generuje straty energii potrzebnej do jej pompowania i rozprowadzenia. Stosując reduktor z manometrem, ciśnienie wody w domu masz pod pełną kontrolą.

 3. Komfort użytkowników
  Zbyt wysokie ciśnienie wody może powodować niekomfortowe sytuacje. Trudniej jest wtedy ustawić stały strumień wody z kranów czy prysznica. Reduktor ciśnienia pomaga utrzymać stabilne i komfortowe ciśnienie wody. Zamontuj reduktor i zapomnij o nagłym wyrzucie wody pod dużym ciśnieniem podczas kąpieli lub prysznica.

 4. Oszczędność wody
  Zbyt wysokie ciśnienie wody może prowadzić do nadmiernego zużycia wody. Jest to nieekologiczne i zwiększa koszty rachunków za wodę. Reduktor ciśnienia może pomóc w zmniejszeniu zużycia wody, przy zachowaniu wydajności instalacji.

 5. Bezpieczeństwo
  Wysokie ciśnienie wody może prowadzić do uszkodzenia rur i wycieków. To może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa budynku i jego mieszkańców. Reduktor ciśnienia może zmniejszyć ryzyko tego rodzaju problemów.

Gdzie reduktory ciśnienia wody są szczególnie przydatne? Zdecydowanie częściej są montowane w regionach, gdzie ciśnienie wody dostarczanej do budynków jest zbyt wysokie. Jak uzyskać odpowiednie ciśnienie potrzebne do właściwego funkcjonowania instalacji? Zastosowanie regulatorów ciśnienia może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim w zakresie wydajności i trwałości instalacji wodnych. Reduktory utrzymują stabilne ciśnienie w instalacjach. Jest to kluczowe dla zapewnienia bezpiecznej pracy urządzeń i uniknięcia ich awarii.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl