Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Kolumny filtracyjne do wody

Kolumny filtracyjne to specjalne urządzenia do oczyszczania wody pracujące z użyciem złoża. Montuje się je na głównym przyłączeniu wody do budynku, jako duże filtry wstępne. Tego typu kolumny filtracyjne skutecznie usuwają zanieczyszczenia mechaniczne. Kolumny filtrujące mogą także poprawiać odczyn pH wody i usuwać z niej chlor. Ich funkcjonalność zależy bezpośrednio od rodzaju zastosowanego złoża. Profesjonalne produkty, jakimi są kolumny filtrujące, mogą być wyposażone w węgiel aktywny. Wówczas sprawdzą się najlepiej do usuwania zapachu chloru i poprawy smaku wody. Kolumny filtracyjne potrafią przygotować wodę do kolejnych etapów zaawansowanej filtracji. Kolumny filtrujące dostępne w tej kategorii, można stosować samodzielnie, jak również w ramach wieloelementowej stacji uzdatniania.

Kolumny filtracyjne

Wielozadaniowe kolumny filtracyjne do wody

Kolumny filtrujące wodę można zastosować zarówno do wody studziennej, jak i wodociągowej. Zamontowane na głównym przyłączu wody nie powodują spadków ciśnienia. Czyszczenie złoża w kolumnach filtracyjnych może zachodzić automatycznie albo być uruchamiane ręcznie. Dlaczego warto montować kolumny filtrujące na początku instalacji? Wydajne kolumny filtrujące pomagają odciążyć kolejny etap filtracji wody. Co to oznacza w praktyce? Kolumny filtrujące dobrze jest zastosować przed odżelaziaczem czy filtrem multifunkcyjnym. Dzięki temu można wydłużyć żywotność złoża w głównym uzdatniaczu wody. Właśnie poprzez wcześniejsze odfiltrowanie zanieczyszczeń mechanicznych.

Jakie kolumny filtracyjne zastosować w konkretnych problemach z wodą?

  • Filtracyjne kolumny sedymentacyjne — przeprowadzają oczyszczanie mechaniczne. Tego typu kolumny filtracyjne działają jak duży filtr wstępny. Wyłapują cząstki stałe, takie jak piasek, muł czy drobiny rdzy. Szczególne zalecane są do wody pochodzącej ze studni, zwłaszcza gdy występuje w niej żelazo. Sedymentacyjna kolumna bardzo dobrze usunie wytrącone żelazo. Aby cząsteczki żelaza były w takiej formie, wodę ze studni należy wcześniej napowietrzyć.

  • Filtracyjne kolumny na węgiel aktywny — świetnie poradzą sobie z uzdatnianiem wody z dużą zawartością chloru. Kolumny węglowe skutecznie usuną zapach chloru z wody wodociągowej. Smak i barwa wody studziennej w Twoim domu pozostawiają wiele do życzenia? To prawdopodobnie efekt zanieczyszczeń organicznych, które często występują w wodzie z własnego ujęcia. Węglowe kolumny filtrujące sprawiają, że woda ze studni jest bardziej klarowna i pozbawiona złego zapachu. Węgiel aktywny, który w nich zastosowano ma właściwości absorbujące zanieczyszczenia, które pogarszają smak wody. 

  • Kolumny filtracyjne korygujące odczyn pH — potrafią skutecznie podnieść pH wody. Kiedy jest to szczególnie przydatne? Oczyszczanie wody takim korektorem pH przygotowuje ją do bardziej zaawansowanej filtracji. Kolumny filtracyjne korygujące pH są szczególnie przydatne do odmanganiania i odżelaziania. Do skutecznego przeprowadzenia tych procesów potrzebny jest wysoki odczyn pH. Przy okazji takie kolumny filtracyjne korygując odczyn pH podnoszą twardość wody. Jeśli zależy Ci na wyższej zawartości minerałów w wodzie, skorzystaj z działania takich korektorów pH.

  • Filtracyjne kolumny z mieszanką złóż — sprawdzą się do indywidualnych zapotrzebowań. W jakich sytuacjach warto zastosować kolumny filtracyjne na mieszanym złożu? Na przykład w sytuacji, gdy woda ma wyjątkowo niskie pH i niedużo żelaza. Dla takiego problemu z wodą można zastosować mieszkankę złoża Turbidex i korygującego pH. W efekcie otrzymasz działanie korektora pH i filtra mechanicznego, w jednej kolumnie.

Obsługa tego typu kolumn filtrujących jest niezwykle prosta. W zależności od typu posiadanej głowicy, płukanie złoża może być przeprowadzone ręcznie lub automatycznie. W przypadku kolumn filtracyjnych na głowicy ręcznej wystarczy, że uruchomisz oczyszczanie złoża za pomocą pokrętła. 

Kolumny filtracyjne do wody

Kolumny filtrujące z naszego sklepu mają precyzyjnie dobrane złoże w zależności od potrzeb. Dzięki odpowiedniemu złożu kolumna filtracyjna usunie z wody wszystkie wytrącające się substancje. Co istotne, gramatura złoża w kolumnach filtracyjnych nie wpływa na zmniejszenie ciśnienia w instalacji. Co sprawia, że kolumny filtrujące są tak skuteczne w walce z zanieczyszczeniami wody? Duże rozmiary butli gwarantują sporą powierzchnię filtracyjną, co zapewnia długi kontakt wody ze złożem. Kolumny filtracyjne usuwają muł, cząsteczki żelaza, rdza, piasek. Dzięki tym dużym filtrom redukowana jest także mętność wody.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl