Opcje przeglądania
Producent
Orientacja zbiornika
Cena
  • od
    do
Producenci

Hydrofory do wody

Hydrofory i pompy hydroforowe do wody studziennej są urządzeniami służącymi do pompowania wody z głębinowych studni do systemów wodociągowych. Zastanawiasz się, jak działa taki zestaw hydroforowy, a w związku z tym jak wybrać odpowiedni hydrofor? Hydrofor składa się z pompy wodnej i zbiornika ciśnieniowego. Pompa samozasysająca pobiera wodę ze głębinowej studni i przesyła ją do zbiornika ciśnieniowego, gdzie jest ona magazynowana. Kiedy woda jest potrzebna, następuje pobór wody ze zbiornika hydroforowego — system automatycznie uruchamia pompę, aby dostarczyć wodę do instalacji wodociągowej. Najpowszechniejsze zastosowanie hydroforów to użycie ich do pompowania i magazynowania wody ze studni głębinowej. W sporadycznych sytuacjach zastosowanie zestawu hydroforowego ma miejsce również dla wody sieciowej, kiedy ciśnienie wody jest wyjątkowo niskie.

Co istotne, hydrofory do wody są często używane w połączeniu z filtrami wody, ponieważ woda studzienna zazwyczaj zawiera zanieczyszczenia. Filtry wody pomagają poprawić jakość wody, np. zatrzymując zanieczyszczenia stałe: piasek i muł, jak robią to filtry wstępne. Wybór odpowiedniego hydrofora nie należy do najprostszych kwestii, dlatego zachęcamy do kontaktu ze specjalistami uzdatniania wody z naszego sklepu Filtr do domu. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni hydrofor ze zbiornikiem oraz ewentualnych dodatkowych urządzeń, takich jak filtry wody, aby zapewnić efektywne i niezawodne dostarczanie czystej wody ze studni.

Rodzaje hydroforów

Wybór hydroforów należy rozpocząć od poznania podstawowego podziału hydroforów domowych, jakie można spotkać na rynku. Chcąc kupić hydrofor (zestaw hydroforowy) masz do wyboru dwa rodzaje hydroforów.

Rodzaje zbiorników hydroforowych:

1. Jednym z rodzajów zbiorników hydroforowych są hydrofory na zbiornikach ocynkowanych. Jakie są zalety hydroforów domowych tego typu? Zbiorniki ocynkowane mogą mieć spore gabaryty, tak więc pojemność zbiornika hydroforowego nie jest tutaj ograniczeniem. Wybór hydroforów ocynkowanych daje możliwość uzdatniania wody z żelazem. Wytrącenie żelaza następuje dzięki kontaktowi wody z powietrzem właśnie w hydroforze ze zbiornikiem ze stali ocynkowanej. Ocynkowane hydrofory ze zbiornikiem znajdują zastosowanie jako hydrofory domowe, przemysłowe czy gospodarcze. Kiedy warto postawić na ten typ zbiornika? Gdy liczy się dla Ciebie szeroki wybór pojemności, bo to główna zaleta hydroforów ze stali ocynkowanej. Duża pojemność zbiornika hydroforowego będzie wskazana, gdy woda w Twojej studni zbiera się powoli. Ten rodzaj zbiornika hydroforowego pozwoli Ci na magazynowanie wody do potrzeb większego zużycia.

2. Hydrofory na zbiornikach przeponowych, to równie popularne rodzaje hydroforów. Zbiornik przeponowy to odpowiedni hydrofor do małych kotłowni, gdzie nie ma dużej ilości miejsca. Gdy jakość wody i jej ciśnienie są na dobrym poziomie, zastosowanie hydroforów przeponowych jest wystarczające. Pojemność zbiornika przeponowego jest zazwyczaj mniejsza niż ocynkowanego. Przeponowe hydrofory domowe mają charakterystyczny niebieski kolor zewnętrznej emalii. W ich wnętrzu umieszczony jest gumowy worek pełniący funkcję membrany — to w nim zbiera się woda, nie wytwarzając ryzyka korozji wewnątrz zbiornika hydroforowego.

To które zalety hydroforów będą kluczowe w Twoim przypadku zależy od tego, jak ma wyglądać cała instalacja wodna w domu. Jeśli woda wymaga dodatkowego uzdatniania, np. procesu odżelaziania wody, to wskazany będzie zestaw hydroforowy ze stali ocynkowanej, na którym będzie można przeprowadzić napowietrzanie wody. Hydrofor ze zbiornikiem przeponowym będzie dobrym wyborem, kiedy nie jest konieczne zastosowanie zbiornika o bardzo dużej pojemności.

Hydrofory do studni głębinowej

Co trzeba wziąć pod uwagę projektując instalację wodną do wody z własnej studni kopanej? Należy uwzględnić zastosowanie zestawu hydroforowego. Uwzględniając różne rodzaje hydroforów warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże Ci wybrać odpowiednią pojemność zbiornika hydroforowego oraz wskaże odpowiadające mu pompy hydroforowe. Wybór zestawów hydroforowych, nie jest prostą sprawą z uwagi na różnorodne potrzeby uzdatniania wody ze studni.

Jeśli woda z Twojej studni posiada dużo żelaza, potrzebna będzie wydajna pompa hydroforowa, która poradzi sobie z transportem takiej wody ze studni. Przed wyborem zestawów hydroforowych warto upewnić się, jaka pojemność zbiornika hydroforowego będzie konieczna do przechowywania wody. Większy hydrofor ze zbiornikiem będzie wskazany do gospodarstw rolnych czy w celu zastosowania zestawu hydroforowego w przemyśle. Hydrofory i pompy hydroforowe z naszej oferty stanowią szeroki asortyment sklepu, w którym z pewnością znajdziesz urządzenia pasujące do Twoich potrzeb.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl