Producenci
Bestsellery


Filtr do wody na cały dom

Filtry wody na cały dom to urządzenia, które instaluje się na głównym doprowadzeniu wody do budynku. Jaka jest główna korzyść z takiego sposobu zamontowania filtra? Uzdatniacz oczyszcza wodę dla całego domu. Instalacja odpowiedniego filtra tuż za licznikiem, daje Ci gwarancję czystej wody w każdym punkcie jej poboru. 

W zależności od jakości wody w Twoim domu, filtry mogą spełniać inne funkcje. Twoim głównym problemem jest tzw. kamień czyli osad w czajniku i na kranach? Potrzebujesz zmiękczacza wody. Pozyskujesz wodę z własnej studni? Może się okazać, że w tym przypadku sprawdzi się raczej filtr multifunkcyjny, do zadań specjalnych. Ten typ urządzenia uzdatni wodę w kilku parametrach jednocześnie. Usuwanie twardości, żelaza i manganu nie stanowi dla tego filtra problemu. Badanie wody wykazało dodatkowo bakterie? Niezbędna w całej instalacji będzie również lampa UV. Sterylizatory wody o działaniu bakteriobójczym usuwają groźne dla zdrowia bakterie ze skutecznością 99,9%. Filtry wstępne, od których każdy ze wspomnianych rodzajów filtracji powinien się zaczynać, to mechaniczne oczyszczanie wody. Wyłapują drobiny piasku czy rdzy, a także muł - tym samym przygotowując wodę do dalszych procesów oczyszczania.

Wszystkie uzdatniacze, które nadają się do montażu na wejściu wody, znajdziesz właśnie w tej kategorii. Potrzebujesz upewnić się w doborze uzdatniacza? Nasi specjaliści chętnie dobiorą dla Ciebie odpowiedni filtr wody na cały dom. Napisz nam swoje potrzeby na adres: sklep@filtrdodomu.pl.

 

FILTRY WODY NA CAŁY DOM

Filtr na wejście wody - co warto wiedzieć na start?

Absolutną podstawą, od której należy zacząć planowanie filtra wody na cały dom, jest wykonanie badania wody. Tylko weryfikując jakość wody, będziesz wiedzieć jaki filtr do wody na wejście jest Ci potrzebny. Aby poprawnie dobrać urządzenia filtrujące do instalacji wodnej z wodą sieciową wykonaj badanie testerem twardości. Pokaże on stopień twardości wody, dzięki któremu dobierzesz właściwy odkamieniacz na cały dom. Do tego oprócz stopnia twardości wody potrzeba uwzględnić liczbę domowników oraz średnie zużycie wody. Jakie badanie najlepiej pokaże problem z wodą ze studni? Jest nim dokładna analiza składu wody zlecona w laboratorium. Wynik może pokazać różne pierwiastki i substancje przekroczone w wodzie takie jak: bakterie czy mangan. Filtry wody na cały dom, które temu zaradzą to lampa UV i filtr ze złożem wielofunkcyjnym. Co warto zweryfikować przed instalacją filtra wody, bez względu na jej pochodzenie? 

Do doboru filtra wody na cały dom potrzebujesz znać:

  • zapotrzebowanie na wodę (przepływ dzienny lub miesięczny)
  • wynik badania wody (testerem lub laboratoryjny)
  • ilość osób korzystających z wody
  • liczbę punktów poboru wody

Podając powyższe dane naszym specjalistom, uzyskasz profesjonalny i przede wszystkim precyzyjny dobór urządzenia. Planując instalację filtra na cały dom, potrzebujesz pamiętać jeszcze o kilku kwestiach technicznych. Należy zadbać o odpływ do kanalizacji w miejscu, gdzie planujesz ustawić filtr na wejściu. W pobliżu planowanego montażu musi być także gniazdo sieci elektrycznej, aby móc podłączyć do niego uzdatniacz. Wybór odpowiedniego filtra wody na wejście wydaje się skomplikowany? Zleć to nam, aby mieć pewność, że zainwestujesz we właściwe urządzenie.

Filtry na cały dom usuwające kamień

Jeśli Twoim głównym problemem jest zbyt duża twardość wody, zdecydowanie potrzebujesz odkamieniacza na cały dom. Tego typu filtr odpowiada za usunięcie z wody nadmiaru wapnia i magnezu. To właśnie te związki są przyczyną powstawania tzw. kamienia. Jeśli chcesz uchronić swoje urządzenia AGD przed kamiennym osadem, zainstaluj filtr zmiękczający na cały dom. Najlepiej postawić w tym temacie na markę EcoWater. Jest to amerykański producent najlepszej klasy uzdatniaczy na cały dom, które zmiękczają wodę. Wybierając filtr zmiękczający na cały dom warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę urządzenia. Należy przeanalizować także koszty eksploatacyjne. Dlaczego to takie ważne? Najtańsze zmiękczacze na rynku, mają korzystną cenę zakupu, jednak sporo kosztuje ich użytkowanie. Duże zużycie soli i wody do regeneracji generuje dodatkowe koszty w budżecie domowym. Uzdatniacze na cały dom od EcoWater są najbardziej oszczędnymi zmiękczaczami na rynku.

Filtry na cały dom do wody z żelazem 

Woda studzienna zazwyczaj przysparza większych problemów. Parametry wody z własnego ujęcia rzadko są idealne. Co, gdy wynik badania pokaże żelazo albo mangan? Umieścisz wtedy inny filtr na wejściu wody do budynku, niż w przypadku wody z sieci. Będzie to odżelaziacz lub filtr wielofunkcyjny. Tego rodzaju oczyszczacze wody ochronią twoje zdrowie jak i urządzenia domowe przed dużym stężeniem niekorzystnych pierwiastków. W Twojej wodzie pojawiły się niebezpieczne bakterie? Sterylizator UV zamontowany na wejściu, nie dopuści do przedostania się drobnoustrojów dalej na instalację. Sterylizator UV chroni Cię przed użyciem wody z bakteriami do kąpieli czy picia. 

Opinie o filtrach wody na cały dom 

W ofercie naszego sklepu filtrdodomu.pl posiadamy nowoczesne i wydajne filtry wody na cały dom. Uzdatniacze takich marek jak Clack, Aquaphor czy TMA to filtry, które cieszą się świetnymi opiniami. Filtry do wody, które oferujemy mają wysoką jakość wykonania. W pełni dysponujemy częściami zamiennymi do urządzeń, które znajdziesz w  tej kategorii. Na nasze filtry udzielamy wieloletniej gwarancji. Podczas użytkowania uzdatniacza zalecamy regularne serwisy urządzenia. To pozwoli dłużej cieszyć się sprawnym urządzeniem. Decydując się na zakup uzdatniacza z naszej oferty, masz opiekę serwisową na czas trwania gwarancji. Zainteresował Cię konkretny filtr zmiękczający wodę na cały dom? Skonsultuj z nami swój wybór i otrzymaj najlepszą cenę!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl