Producenci

Filtr do wody na cały dom

Filtry wody na cały dom to urządzenia, które instaluje się na głównym doprowadzeniu wody do budynku. Jaka jest główna korzyść z takiego sposobu zamontowania filtra? Uzdatniacz oczyszcza wodę dla całego domu. Instalacja odpowiedniego filtra tuż za licznikiem daje Ci gwarancję czystej wody w każdym punkcie jej poboru. W zależności typu zastosowanego filtra na cały dom możesz dzięki niemu uzyskać różne efekty. Jakie filtry do wody na cały dom stosuje się najczęściej i które sytuacje tego wymagają?

Filtr do wody na cały dom pomoże Ci:

 • Pozbyć się osadów z kamienia i obniżyć twardość wody (➡ zmiękczacze wody),
 • Usunąć mangan i żelazo powodujące rdzawe zacieki (➡ odżelaziacze i odmanganiacze),
 • Poprawić kilka parametrów jednocześnie: twardość, żelazo i mangan (➡ filtry multifunkcyjne),
 • Zredukować mętność i przedostawanie się drobin np. piasku do instalacji (➡ filtry wstępne),
 • Zdezynfekować wodę, która zawiera niebezpieczne dla zdrowia bakterie, np. kałowe lub E. Coli (➡sterylizatory UV).

W zależności od jakości wody w Twoim domu filtry mogą spełniać inne funkcje. Twoim głównym problemem jest tzw. kamień, czyli osad w czajniku i na kranach? Potrzebujesz zmiękczacza wody. Pozyskujesz wodę z własnej studni? Może się okazać, że w tym przypadku sprawdzi się raczej filtr multifunkcyjny, do zadań specjalnych. Ten typ urządzenia uzdatni wodę w kilku parametrach jednocześnie. Usuwanie twardości, żelaza i manganu nie stanowi dla tego filtra problemu. Badanie wody wykazało dodatkowo bakterie? Niezbędna w całej instalacji będzie również lampa UV. Sterylizatory wody o działaniu bakteriobójczym usuwają groźne dla zdrowia bakterie ze skutecznością 99,9%. Filtry wstępne, od których każdy ze wspomnianych rodzajów filtracji powinien się zaczynać, to mechaniczne oczyszczanie wody. Wyłapują drobiny piasku czy rdzy, a także muł — tym samym przygotowując wodę do dalszych procesów oczyszczania.

Wszystkie uzdatniacze, które nadają się do montażu na wejściu wody, znajdziesz właśnie w tej kategorii. Potrzebujesz upewnić się w doborze uzdatniacza? Nasi specjaliści chętnie dobiorą dla Ciebie odpowiedni filtr wody na cały dom. Napisz nam swoje potrzeby na adres: sklep@filtrdodomu.pl.

 

FILTRY WODY NA CAŁY DOM

Filtr do wody na wejściu do domu — co warto wiedzieć na start?

Absolutną podstawą, od której należy zacząć planowanie filtra wody na cały dom, jest wykonanie badania wody. Tylko weryfikując jakość wody, będziesz wiedzieć jaki filtr do wody na wejście jest Ci potrzebny. Jak poprawnie dobrać urządzenia filtrujące do instalacji wodnej z wodą sieciową? Wykonaj badanie testerem twardości. Pokaże on stopień twardości wody, dzięki któremu dobierzesz właściwy odkamieniacz na cały dom. Do tego oprócz stopnia twardości wody potrzeba uwzględnić liczbę domowników oraz średnie zużycie wody. Jakie badanie najlepiej pokaże problem z wodą ze studni? Jest nim dokładna analiza składu wody zlecona w laboratorium. Wynik może pokazać różne pierwiastki i substancje przekroczone w wodzie takie jak: bakterie czy mangan. Filtry wody na cały dom, które temu zaradzą to lampa UV i filtr ze złożem wielofunkcyjnym. Co warto zweryfikować przed instalacją filtra wody, bez względu na jej pochodzenie? 

Do doboru filtra wody na cały dom potrzebujesz znać:

 • zapotrzebowanie na wodę (przepływ dzienny lub miesięczny)
 • wynik badania wody (testerem lub laboratoryjny)
 • ilość osób korzystających z wody
 • liczbę punktów poboru wody

Podając powyższe dane naszym specjalistom, uzyskasz profesjonalny i przede wszystkim precyzyjny dobór urządzenia. Planując instalację filtra na cały dom, potrzebujesz pamiętać jeszcze o kilku kwestiach technicznych. Należy zadbać o odpływ do kanalizacji w miejscu, gdzie planujesz ustawić filtr na wejściu. W pobliżu planowanego montażu musi być także gniazdo sieci elektrycznej, aby móc podłączyć do niego uzdatniacz. Wybór odpowiedniego filtra wody na wejście wydaje się skomplikowany? Zleć to nam, aby mieć pewność, że zainwestujesz we właściwe urządzenie.

Dlaczego warto zamontować filtr do wody na cały dom?

Filtr wody na cały dom to pojedyncze urządzenie lub wieloelementowa stacja uzdatniania wody. To filtry pracujące z wykorzystaniem złoża lub korpusy narurowe na wkłady. Tego typu filtry do wody na dom, stosowane są na głównym dopływie wody. Jakie są korzyści z użytkowania filtrów wody na cały dom? Filtry wody na dom usuwają różne zanieczyszczenia z wody, w zależności od potrzeb. Dzięki nim możesz pozbyć się chloru, żelaza czy mętności. Filtr do wody na wejściu do domu poprawia jakość przede wszystkim wody użytkowej. Jakie korzyści oznacza to dla Ciebie?

Korzyści, jakie filtry do wody na cały dom spowodują w Twoim gospodarstwie:

 1. Ochrona przed osadami 
  Co daje filtr do wody na wejściu do domu, którego zadaniem jest odkamienianie wody? Zmiękczacz wody chroni przed zatykaniem się zaworów czy kranów. Zmiękczający filtr na cały dom zapobiega także osadzaniu się kamienia na płytkach, zlewie i armaturze. Kto jest producentem najlepszych zmiękczaczy wody? Seria odkamieniaczy EcoWater eVOLUTION to najnowocześniejsze tego typu urządzenia na rynku, amerykańskiej produkcji. 

 2. Usuwanie zanieczyszczeń stałych
  Mechaniczny filtr do wody na cały dom pomoże pozbyć się pisaku, drobin rdzy czy mętności. Najczęściej stosuje się narurowe korpusy na wkłady. Ich cena zaczyna się już od kilku złotych za wkład. Cintropur to producent narurowych filtrów na cały dom do wody studziennej. Jakie filtry do wody na cały dom wybrać, kiedy korzystasz z wody sieciowej? Wybierz filtry narurowe marki Honewell — producenta mosiężnych filtrów ze stalową i wytrzymałą siatką. Tego typu filtr do wody na wejściu zapobiega zatykaniu się zaworów i kranów cząsteczkami stałymi. Filtr na wkłady chroni także zmiękczacz wody przed uszkodzeniem głowicy i zaawansowanej elektroniki.
 3. Poprawa kondycji skóry i włosów
  Filtry na cały dom mogą również poprawić jakość wody używanej do kąpieli. Usuwają chlor, który może powodować wysuszenie skóry. Nadmiar minerałów w twardej wodzie pozostaje na włosach, powodując ich wysuszenie. Jaki filtr do wody na cały dom zaradzi tej sytuacji? Co może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry i włosów? Świetnym wyborem będzie zmiękczacz wody ze złożem zmiękczającym, zainstalowany na głównym ujęciu. Taki system uzdatniania będzie dostarczał miękką wodę do wszystkich łazienek i kranów.

 4. Oszczędność energii cieplnej
  Filtry wody mogą pomóc w oszczędzaniu energii. Czysta woda jest bardziej efektywna w urządzeniach niż woda zawierająca osady i zanieczyszczenia. To może przyczynić się do obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem wody. Czajniki, bojlery, a także instalacja grzewcza - to miejsca, w których odkładają się osady z twardej wody.

 5. Ochrona urządzeń AGD
  Korzystanie z filtrów na cały dom może przedłużyć żywotność urządzeń, takich jak bojler, zmywarka i pralka. Filtry do wody na wejściu do domu chronią przed osadami sprzęt domowy. Zanieczyszczenia, które mogłyby odkładać się w urządzeniach zatrzymuje system uzdatniania. Stosując filtry na dom, zmniejszasz zdecydowanie awaryjność urządzeń podgrzewających wodę. Grzałka pralki czy czajnika nie będzie już zakamieniona.

 6. Wygoda użytkowania
  Jeden filtr do wody na wejściu do domu wymaga mniej konserwacji, niż kilka osobnych systemów dla różnych punktów poboru. W trakcie serwisowania uzdatniacza nie trzeba wymieniać wielu różnych wkładów. Jest to wygodniejsze, oszczędza czas oraz pieniądze. W przypadku używania odkamieniacza musisz jedynie pamiętać o dosypywaniu soli. Uzdatniacz potrzebuje jej do wytworzenia roztworu do regeneracji złoża. Taka żywica pracuje wydajnie przez wiele lat. Podobnie jak stalowa siatka we filtrach wstępnych dobrej jakości. Jaki filtr wody na cały dom wybrać, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę użytkowania? 

 7. Bezpieczeństwo
  Filtry na cały dom usuwają niebezpieczne substancje i zanieczyszczenia, które mogą występować w wodzie. Spożycie wody z żelazem czy bakteriami jest niekorzystne dla zdrowia. Może prowadzić do dolegliwości ze strony układu pokarmowego i powikłań. Instalacja filtra do wody na wejściu do domu zwiększa bezpieczeństwo korzystania z wody przez domowników. Zwłaszcza jeśli używasz wody studziennej, warto zweryfikować jej jakość i zamontować odpowiadający wynikom uzdatniacz. 

Podsumowując, filtry wody na cały dom pomagają w dostarczaniu czystej i zdrowej wody do wszystkich punktów poboru. Instalacja filtra do wody na cały dom niesie wiele korzyści. Warto jednak pamiętać, że uzdatniacz powinien być dostosowany do ilości osób korzystających z wody. Uzdatnioną wodę możesz pić bez obaw o zdrowie. Na miękkiej i czystej wodzie skorzystają także urządzenia AGD. komfortu i oszczędności.

Filtry na cały dom usuwające kamień

Jeśli Twoim głównym problemem jest zbyt duża twardość wody, zdecydowanie potrzebujesz odkamieniacza na cały dom. Tego typu filtr odpowiada za usunięcie z wody nadmiaru wapnia i magnezu. To właśnie te związki są przyczyną powstawania tzw. kamienia. Jeśli chcesz uchronić swoje urządzenia AGD przed kamiennym osadem, zainstaluj filtr zmiękczający na cały dom. Najlepiej postawić na markę EcoWater. Jest to amerykański producent najlepszej klasy uzdatniaczy na cały dom, które zmiękczają wodę. Wybierając filtr zmiękczający na cały dom warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę urządzenia. Należy przeanalizować także koszty eksploatacyjne. Dlaczego to takie ważne? Najtańsze zmiękczacze na rynku, mają korzystną cenę zakupu, jednak sporo kosztuje ich użytkowanie. Duże zużycie soli i wody do regeneracji generuje dodatkowe koszty w budżecie domowym. Uzdatniacze na cały dom od EcoWater są najbardziej oszczędnymi zmiękczaczami na rynku.

Filtry na cały dom do wody z żelazem 

Woda studzienna zazwyczaj przysparza większych problemów. Parametry wody z własnego ujęcia rzadko są idealne. Co, gdy wynik badania pokaże żelazo albo mangan? Umieścisz wtedy inny filtr na wejściu wody do budynku niż w przypadku wody z sieci. Będzie to odżelaziacz lub filtr wielofunkcyjny. Tego rodzaju oczyszczacze wody ochronią twoje zdrowie, jak i urządzenia domowe przed dużym stężeniem niekorzystnych pierwiastków. W Twojej wodzie pojawiły się niebezpieczne bakterie? Sterylizator UV zamontowany na wejściu, nie dopuści do przedostania się drobnoustrojów dalej na instalację. Sterylizator UV chroni Cię przed użyciem wody z bakteriami do kąpieli czy picia.

Filtry do wody na cały dom cena - od czego zależy?

Zastanawia Cię, od czego zależy cena filtrów wody na cały dom? Im więcej osób korzysta w nim na co dzień z wody, tym wydajniejsze urządzenie jest potrzebne. Podobnie, potrzebujesz większej ilości złoża, gdy woda jest mocno zanieczyszczona. To kluczowe czynniki decydujące o koszcie zakupu filtra do wody na dom. System uzdatniający jest droższy, gdy producent np. zmiękczacza wody to jedna z najlepszych firm na rynku. Najlepszą jakością wyróżniają się uzdatniacze wody EcoWater. Warto uważać na chińskie, czyli najtańsze zmiękczacze wody. Jaki filtr do wody na cały dom warto jeszcze wziąć pod uwagę szukając wydajnego systemu? Filtry Aquaphor czy urządzenia firmy Clack to sprawdzone rozwiązania, rozpoznawalnych i uznanych producentów. Kupując od tych marek filtry do wody na cały dom, cena produktów będzie adekwatna do jakości.

Filtr do wody na cały dom - forum budowlane

Według użytkowników popularnego budowlanego forum filtr do wody na cały dom dobrej marki, działa nawet 20 lat. Nie warto więc zbytnio oszczędzać na jednorazowym zakupie filtra, który ma Ci posłużyć przez lata. Zatem jaki filtr do wody na cały dom wybrać? Koniecznie zapytaj przy zakupie sprzedawcę o rodzaj złoża i pochodzenie samego filtra. Najlepsi producenci filtrów wody są transparentni, jeśli chodzi o kraj produkcji i certyfikację swoich produktów. Zweryfikuj koniecznie czy filtr, jaki zamierzasz kupić jest wyprodukowany zgodnie z normami. Najlepsze filtry do wody na wejście do domu są wykonane z surowców wolnych od szkodliwych substancji.

Filtry do wody na cały dom - opinie o produktach

Sprawdź koniecznie opinie o filtrach do wody na cały dom, osób użytkujących je na co dzień. Dlaczego warto to zrobić i gdzie szukać opinii o filtrach do wody na cały dom? Recenzje poszczególnych modeli znajdziesz w popularnych porównywarkach. Gdzie szukać opinii o filtrze wody na cały dom, który Ci się podoba? Spotkasz je także na grupach tematycznych serwisów budowlanych. Jednymi z chętniej polecanych produktów są urządzenia na głowicy Clack WS1CK. Te filtry mają wytrzymałe sterowniki, które radzą sobie bardzo dobrze nawet z mocno zanieczyszczoną wodą studzienną. Co warto zastosować, jeśli chodzi o urządzenia do dezynfekcji wody? Na całą instalację są montowane stosowane lampy UV TMA. To polski producent sterylizatorów wody, którego produkty cechuje wyjątkowa wytrzymałość i skuteczność w walce z bakteriami. Jakie filtry do wody na cały dom 

Opinie o filtrach wody na cały dom 

W ofercie naszego sklepu filtrdodomu.pl posiadamy nowoczesne i wydajne filtry wody na cały dom. Uzdatniacze takich marek jak Clack, Aquaphor czy TMA to filtry, które cieszą się świetnymi opiniami. Filtry do wody, które oferujemy mają wysoką jakość wykonania. W pełni dysponujemy częściami zamiennymi do urządzeń, które znajdziesz w tej kategorii. Na nasze filtry udzielamy wieloletniej gwarancji. Podczas użytkowania uzdatniacza zalecamy regularne serwisy urządzenia. To pozwoli dłużej cieszyć się sprawnym urządzeniem. Decydując się na zakup uzdatniacza z naszej oferty, masz opiekę serwisową na czas trwania gwarancji. Zainteresował Cię konkretny filtr zmiękczający wodę na cały dom? Skonsultuj z nami swój wybór i otrzymaj najlepszą cenę!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl