Blog kategorie
Chętnie wybierane przez naszych Klientów
Blok węglowy WWB 10" Slim
Blok węglowy WWB 10" Slim

10,00 zł

szt.
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 30 l
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 30 l

3 090,00 zł

szt.
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 42 PLUS
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 42 PLUS

4 060,00 zł

szt.
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 56 PLUS
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 56 PLUS

4 490,00 zł

szt.
Lampa UV do wody TMA D8
Lampa UV do wody TMA D8

1 100,00 zł

Cena regularna:

1 205,00 zł

Najniższa cena: 1 100,00 zł
szt.
Wkład sznurkowy 10" Slim
Wkład sznurkowy 10" Slim

4,00 zł

szt.
Blog chmura tagów
Bakteria E. Coli w wodzie - jak się jej pozbyć? 0
Bakteria E. Coli w wodzie - jak się jej pozbyć?

Woda jest naturalnym środowiskiem wielu mikroorganizmów. Bakterie żyjące w ekosystemach wodnych, pełnią różnorodne funkcje ekologiczne. Większość z nich jest korzystna dla środowiska. Bakterie pomagają w procesach biologicznych, takich jak rozkład materii organicznej czy utrzymanie równowagi ekosystemu. Jednak istnieją również bakterie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi. Są to tak zwane bakterie patogenne, które mogą powodować choroby, jeśli zostaną spożyte. Woda przeznaczona do picia powinna być pozbawiona mikroorganizmów. Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej spotykaną niepożądaną bakterią w wodzie jest bakteria Escherichia Coli. Jakie są przyczyny występowania w wodzie bakterii E. Coli? Czego najlepiej użyć do dezynfekcji wody? Poznasz odpowiedzi na te pytania zapoznając się z tym artykułem.

Skąd się bierze bakteria e coli w wodzie?

Ciekawi Cię, skąd bakteria e coli w wodzie może się wziąć w Twoim kranie? Warto wyjaśnić na początek, czym jest ta konkretna bakteria i gdzie występuje. Bakteria Escherichia Coli, czyli pałeczka okrężnicy wchodzi w skład flory bakteryjnej jelit ludzi i zwierząt. Jednak jej obecność w wodzie przeznaczonej do picia niesie ryzyko powikłań zdrowotnych. Co jest przyczyną zakażenia wody właśnie tą bakterią? W jaki sposób bakterie E. Coli dostają się do wody? Powodów zanieczyszczeń wody bakterią E. Coli jest co najmniej kilka. Do głównych przyczyn skażenia wody bakteriami należą poniższe sytuacje:

I. E coli w wodzie se ze studni

  1. Woda jest zanieczyszczona ściekami. To najczęstsza przyczyna zanieczyszczenia wody ze studni bakteriami. Nieoczyszczone okoliczne ścieki przenikają do wód powierzchniowych i gruntowych. Narażeni na skażenie wody w studni są zwłaszcza właściciele studni, które są kopane stosunkowo płytko. Posiadasz studnię głębinową? W tej sytuacji ryzyko zanieczyszczenia skażoną wodą powierzchniową Twojej studni kopanej jest mniejsze. Niestety, jeśli ścieki zawierają E. Coli, z jelit ludzi przedostają się z łatwością do okolicznych zbiorników wodnych, rzecz i studni.
  2. Kontaminacja rolnicza: skażenie wód w wyniku nawożenia gleby obornikiem. To popularne i naturalne rozwiązanie niesie ze sobą pewnie ryzyko. Okoliczne cieki wodne mogą być zanieczyszczane w wyniku spływającej wody z bakteriami z nawozu. Obornik wylany na pobliskie pola jest produktem odzwierzęcym. Zwierzęta hodowlane wydalają wraz z kałem bakterie, które następnie są obecne w nawozie. Studnie kopane w okolicy terenów rolniczych są więc narażone na skażenie mikroorganizmami chorobotwórczymi.

II. Bakterie Coli w wodzie wodociągowej

  1. Skażenie wody w wyniku awarii systemu wodociągowego. To sytuacja, w której osoby korzystające z sieci wodociągowej są narażone na spożycie wody z bakteriami. Kiedy najczęściej dochodzi do zanieczyszczenia wody z wodociągu? Podczas prac serwisowych i obsługi, czyli nawet rutynowych czynności w zakresie dostarczania wody mieszkańcom. Powodem przedostania się bakterii E. Coli do wody bywa też nagła nieszczelność rur na jakimś ich odcinku. To obrazuje dobrze kwestię braku stuprocentowej pewności co do jakości wody, niezależnie od jej źródła.

Bakterie coli w wodzie z kranu mogą pojawić się jak widać z wielu powodów. Jak być przygotowanym na powyższe sytuacje? Czym może skutkować wypicie skażonej wody przez człowieka? Omawiamy to w dalszej części artykułu. 

Czy bakteria Escherichia coli jest szkodliwa dla zdrowia?

Woda z bakteriami E Coli wymaga dezynfekcji przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Picie wody z bakteriami może być potencjalnie groźne dla zdrowia. Bakterie występujące w wodzie mogą być chorobotwórcze i powodować infekcje. Zwłaszcza dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zanieczyszczona woda może zawierać bakterie, wirusy, pasożyty lub inne patogeny. Takie mikroorganizmy mogą wywoływać różne schorzenia. Bakteria E Coli spożyta wraz z wodą pitną daje charakterystyczne objawy. Jakie skutki dla organizmu ma wypicie wody z pałeczkami okrężnicy?

Objawy po spożyciu wody z bakteriami E. Coli:

  • biegunka
  • bule brzucha
  • wymioty
  • gorączka

Czym grozi spożywanie wody z bakterią E Coli?

Kto powinien szczególnie uważać na bakterie w wodzie pitnej? Zdecydowanie osoby o osłabionym układzie odpornościowym: dzieci, osoby starsze i zmagające się z chorobami przewlekłymi. Dla osób z wrażliwym układem pokarmowym zakażenie bakteriami może być bardziej poważne i prowadzić do powikłań. Dlatego ważne jest, aby pić bezpieczną wodę, która jest odpowiednio oczyszczona. Tylko filtrowana odpowiednio woda i poddana dezynfekcji będzie bezpieczna dla zdrowia i dobra do spożycia. Widzisz u siebie objawy występujące po spożyciu Escherichia Coli? Jak najszybciej udaj się do lekarza, ponieważ jest to przypadek groźny dla zdrowia człowieka. 

Gdzie wykonać badanie na bakterie e coli w wodzie?

Jak sprawdzić, czy woda doprowadzona do Twojego domu nie zawiera bakterii z grupy Coli? Jedynym właściwym sposobem jest zlecenie badania wody w profesjonalnym laboratorium, które wykona odpowiednie testy mikrobiologiczne. W naszym sklepie Filtr do domu zamówisz profesjonalne badanie wody bez wychodzenia z domu! Laborant przyjedzie na wskazane przez Ciebie miejsce i pobierze próbkę wody. Dzięki takiemu badaniu sprawdzisz wartość wszystkich parametrów wody studziennej, istotnych dla zdrowia. Wynik analizy wody weryfikuje i przydatnych do doboru filtrów wody. Co w przypadku, gdy badanie wykazało obecność pałeczek okrężnicy, czyli Escherichia Coli?

Jaka jest norma bakterii E Coli w wodzie?

Ile bakterii coli może być w wodzie? Wynik badania zawsze określa wartość dopuszczalną. W przypadku bakterii Escherichia Coli wartość musi wynosić zero. Woda zdatna do spożycia przez ludzi nie może zawierać żadnej ilości bakterii Escherichia Coli. Na wyniku laboratoryjnym jest to wyrażone w jednostkach JTK/100ml. Badanie wody uwzględnia również ogólną liczbę mikroorganizmów, wyrażoną jako JTK/ml wody. Dozwolona wartość to poniżej 300 JTK/ml w wodzie kranowej.

Pamiętaj, że testowanie wody na obecność bakterii z grupy Coli jest ważne. Szczególnie gdy istnieje podejrzenie zanieczyszczenia wody lub występowania problemów zdrowotnych związanych z jej jakością. Jeśli masz wątpliwości lub obawy dotyczące jakości wody, warto wykonać jak najszybciej analizę wody. Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Opowiemy Ci jak dokładnie będzie przebiegać badanie wody zlecone naszej firmie. Wychodzimy naprzeciw potrzeb naszych Klientów. W cenie usługi analizy wody ze studni oferujemy interpretację wyniku i dobór uzdatniaczy wody.

Badanie wykazało bakterie Coli w wodzie - co robić?

Badanie Twojej wody wykazało bakterie Coli? Co robić? Na pewno nie można takiej wody pić. Czy do czasu jej uzdatnienia można z niej korzystać? Tak, ale tylko do celów użytkowych. Bakteria E Coli w wodzie na pranie nie powinna mieć większego wpływu. Możesz więc korzysta a takiej wody przy pracach domowych. Warto jednak pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Obecność bakterii E. Coli w wodzie świadczy o jej ogólnym zanieczyszczeniu. Bakterie Escherichia Coli są po prostu najłatwiej wykrywalnymi drobnoustrojami. Dlatego to właśnie te mikroorganizmy bada się w analizie wody. W ich towarzystwie często występują inne mikroorganizmy czy wirusy zanieczyszczające wodę. Jest wysoce prawdopodobne, że woda z bakteriami E Coli, zawiera inne patogeny szkodliwe dla zdrowia. 

Bakteria e coli w wodzie a mycie. Bakteria e coli w wodzie czy można się kąpać?

Sama kąpiel w wodzie z bakteriami nie jest niebezpieczna dla człowieka. Korzystając z naturalnych kąpielisk czy zbiorników wodnych również ma się kontakt z tymi bakteriami. Najważniejsze, aby woda z bakteriami E Coli nie znalazła się w Twojej kuchni. Jeśli jednak z jakichś względów musisz używać skażonej wody bakteriami Coli, najpierw koniecznie ją przegotuj. E coli w wodzie zostają zniszczone poprzez zagotowanie. Woda z bakteriami Coli po przegotowaniu nadaje się do spożycia. Po przegotowaniu znikają najgroźniejsze drobnoustroje, ponieważ wysoka temperatura niszczy komórki pałeczek okrężnicy. Bakterie Coli w wodzie przegotowanej ulegają zniszczeniu i nie stanowią już zagrożenia dla zdrowia. Chcesz bez obaw użytkować i pić wodę z kranu bez uprzedniej obróbki termicznej? Szukasz skutecznego sposobu na dezynfekcję? Jedynym pewnym urządzeniem do sterylizacji wody jest lampa bakteriobójcza.

Bakterie coli w wodzie - jak się pozbyć skutecznie mikroorganizmów?

Okazało się, że masz bakterie E. Coli w wodzie - co robić w tej sytuacji? Chcesz ustrzec się przed dokuczliwymi objawami spożycia bakterii E Coli w wodzie ze studni? Co zabija bakterie coli w wodzie z największą skutecznością? Woda z bakteriami E Coli zostanie skutecznie zdezynfekowana tylko sterylizatorem UV. Lampy UV do wody są urządzeniami z najwyższą skutecznością dezynfekcji wody. Sterylizatory bakteriobójcze przeprowadzają dezynfekcję o dokładności 99,9%. To jedyne rozwiązanie problemu z bakteriami w wodzie. Takie urządzenia działają w oparciu, o silne promieniowanie ultrafioletowe, które wykazuje działanie bakteriobójcze. Co istotne, promienie UV nie mają wpływu na pozostałe parametry wody. To oznacza, że woda po lampie jest dobra do picia i użytku, w kuchni i łazience.

Lampy UV do usuwania bakterie Coli z wody

Lampy bakteriobójcze wykazują silne działanie dezynfekujące wodę z bakteriami E Coli. Najwyższa skuteczność wykazują na wodzie wcześniej oczyszczonej. To bardzo ważna kwestia. Woda z bakteriami E Coli może zawierać także inne zanieczyszczenia. Zwłaszcza, że bakterie w wodzie w większości sytuacji występują w wodzie studziennej. Przed lampą UV stosuje się filtry wstępne, multifunkcyjne i odżelaziacze. Oczywiście w zależności od ilości i stopnia przekroczonych parametrów.

Bakterie Coli w wodzie - co robić, jakie sterylizatory wybrać?

Jakie sterylizatory stosujemy najczęściej w wykonywanych przez nasz instalacji? U naszych Klientów najwięcej montujemy lamp TMA. Dlaczego te produkty są bardzo popularne? Sterylizatory marki TMA posiadają najlepszy stosunek ceny do jakości. Są polskimi produktami i pracują na oryginalnych promiennikach. Z racji polskiej produkcji lampy TMA cechuje wysoka jakość wykonania oraz stosunkowo łatwa dostępność części zamiennych. Które z modeli szczególnie polecamy?

Najlepsze lampy bakteriobójcze do zastosowań domowych, to:

I. Lampa UV TMA D6 - zaletą lampy D6 są mniejsze wymiary. Ten model będzie więc dobrym wyborem dla małej kotłowni.


II. Lampa UV TMA D8 - jest tańsza w zakupie, ale nieco droższa w eksploatacji. Ma mocniejszy promiennik o 15 W, który jest droższy o 40 zł przy wymianie.Oba modele mają świetlówki, które działają wydajnie przez 2 lata. Wymiana promienników jest więc wskazana dopiero po tym czasie. Cechy wspólne tych lamp UV są takie same średnice przyłączy wynoszące 1''. Każda z tych lamp będzie odpowiednia do przepływu do 2m3/h. Obie lampy można również zakupić z przyłączem w kształcie litery "Z" który umożliwia łatwiejszy montaż. Chcesz się upewnić, jaki model lampy będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Chcesz mieć czystą wodę w kuchni i bezpieczną do picia? Skonsultuj z nami swój problem z wodą. Od naszych specjalistów dowiesz się, co robić w przypadku bakterii Coli obecnych w wodzie.

Bakteria Coli w wodzie jak się pozbyć? Podsumowanie

O czym warto pamiętać, podchodząc do tematu uzdatniania wody? Skuteczność metod oczyszczania wody może się różnić w zależności od stopnia zanieczyszczenia oraz samego pochodzenia wody. Usuwanie bakterii z grupy Coli z wody wymaga zastosowania skutecznych rozwiązań. Woda z bakteriami E Coli stwarza zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza osób starszych, dzieci i przewlekle chorych. Masz wątpliwości co do wyboru filtrów wody? A może potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji? warto skonsultować się ze specjalistą ds. uzdatniania wody. Nasi pracownicy doradzą Ci najlepsze metody oczyszczania wody w Twoim konkretnym przypadku. Wyślij wynik badania wody na maila: sklep@filtrdodomu.pl lub zamów u nas analizę składu wody. Nie odwlekaj dłużej tej kwestii i zadbaj już dzisiaj o zdrowie Twoich domowników.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl