Badanie wody fizykochemiczne i mikrobiologiczne | Pobór próbek i analiza

badanie-wody-cena-analizy.jpg
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 479,00 zł 479.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena:
Producent: GBA

Opis

Badanie wody ze studni - pobór próbek i analiza

Badanie wody to temat, który chodzi Ci po głowie, ale nie wiesz, jak się do niego zabrać? Przychodzimy Ci z pomocą, oferując pełne, kompleksowe badanie wody ze studni. Dlaczego warto zamówić pakiet badań wody właśnie u nas? Analiza wody realizowana przez nasz sklep Filtrdodomu jest dla Ciebie całkowicie bezobsługowa. Nie musisz samodzielnie umawiać terminu odbioru próbek ani tym bardziej ich pobierać. Jedyne co potrzebujesz zrobić, to zgłosić chęć zlecenia nam takiej usługi poprzez złożenie i opłacenie zamówienia. W przypadku wykonywania badania wody w Sandepidzie koszt za taki pakiet jest zdecydowanie większy. W dodatku cała logistyka poboru próbek wody i ich dostarczenia jest po Twojej stronie. Zamówiona tutaj analiza wody pozwoli Ci w korzystnej cenie poznać jakość wody w Twoim domu.

Jak przebiega realizacja usługi badania wody zakupiona w naszym sklepie?

 1. Składasz zamówienie - finalizując zamówienie w adresie dostawy podajesz adres wykonania podobu próbek wody. Uwaga: w koszyku zobaczysz jedynie odbiór osobistyTo poprawna forma złożenia zamówienia na badanie wody pitnej.
 2. Przekazujemy Twoje zlecenie do Labolatorium GBA
 3. Laboratorium kontaktuje się z Tobą z propozycją terminu poboru - sprawdzaj swoją skrzynkę mailową - proponowany termin otrzymasz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możesz go zaapceptować lub anulować, jeśli chcesz otrzymać inny termin. 
 4. Laborant realizuje pobór próbek wody pod wskazanym adresem - po akceptacji terminu, na adres podany przy składaniu zamówienia przyjeżdza pracownik labolatorium GBA, aby pobrać próbki wody.
 5. Otrzymujesz od nas wynik badania wraz z interpretacją - czas pomiędzy poborem próbek, a otrzymaniem pełnej analizy wody wynosi do 8 dni roboczych. 

Laborant osobiście przyjedzie we wskazane przez Ciebie miejsce, aby pobrać próbki wody. Czy lokalizacja ma znaczenie? Usługę badania wody realizujemy na terenie całej Polski. Co zawiera pełen zestaw badania wody?

 

Pełen zakres badań w ramach jednej usługi:

I. Badanie fizykochemiczne wody

Badanie fizykochemiczne wody pozwoli zweryfikować podstawowe parametry wody. Przedmiotem tego badania są elementy składu wody, które świadczą o ogólnej jej jakości. Badania fizykochemiczne weryfikują najczęstsze zanieczyszczenia występujące w wodzie. Wyniki pokażą właściwości użytkowe wody, takie jak np. poziom twardości. Analiza fizykochemiczna wody zweryfikuje ją także pod względem spożywczym. Ta część kompleksowego badania zawiera analizę wody w zakresie takich substancji jak:

 • Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu w wodzie)
  Wynik wskaże ilość pierwiastków powodujących osadzanie się tzw. kamienia kotłowego.
 • Żelazo
  Obserwujesz żółtą barwę wody i rdzawe zacieki na armaturze? Warto zweryfikować poziom żelaza, zanim przystąpisz do doboru odżelaziacza.
 • Mangan
  To pierwiastek, który często występuje w wodzie razem z żelazem. Przyjmuje postać czarnych drobin, które odkładają się w instalacji i kranach.
 • Barwa
  Kolor wody z pobranej próbki wskazuje na potencjalne zanieczyszczenia. Przykładowo, rdzawa barwa wody potwierdza obecność żelaza w wodzie. Parametr barwy wody ma określoną wartość i poza oceną wizualną wskazuje na konkretny problem z wodą.
 • Mętność
  W jakim celu weryfikuje się mętność wody? Wskazuje ona na obecność zawiesin, np. związków humusowych bądź organicznych. Podwyższona mętność występuje często przy obecności bakterii.  Woda dobra do picia nie może mieć mętności powyżej wartości 1 NTU. W przeciwnym razie woda ze studni nie nadaje się do spożycia.
 • Azotany
  Są pochodzenia chemicznego, zwłaszcza na terenach z dużą ilością upraw rolnych. Wykorzystywane w nawozach, przedostają się do wody studziennej.
 • Azotyny
  Podobnie jak azotany, to szkodliwe związki chemiczne. Azotyny przyjmowane z wodą spożywczą odkładają się w organizmie. To toksyny, które oddziałują rakotwórczo.
 • PH wody - pozwala zweryfikować jej odczyn i dobrać odpowiedni sposób uzdatniania
 • Jon amonowy (amoniak)
  To związek, który bywa przekroczony w wodach powierzchniowych i głębinowych. Przyczyną zanieczyszczenia wody jonem amonowym / amoniakiem są również nawozy z terenów uprawnych.
 • Indeks nadmanganianowy (utlenialność)
  Utlenialność to parametr określający zapotrzebowanie związków na tlen. Inaczej, wartość indeksu nadmanganianowego opisuje zawartość związków organicznych w wodach.
 • Przewodność elektryczna właściwa
  Pokazuje ilość substancji rozpuszczonych w wodzie. Im przewodność elektryczna jest wyższa, tym ilość substancji jest większa. Ten parametr potwierdza współwystępowanie różnych zanieczyszczeń w badanej wodzie. 

Ten zestaw zbadanych parametrów pozwoli precyzyjnie dobrać uzdatniacz wody. Konkretne wartości elementów badania fizykochemicznego wody wskażą główny problem z wodą. Czy badanie wody z sieci wodociągowej ma sens? Zlecenie na badanie wody z kranu, która pochodzi z sieci również weryfikuje jej jakość. W zależności od otrzymanego wyniku może się okazać, że potrzebujesz  zmiękczacza. Badając wodę z własnego ujęcia, może się okazać, że tylko odżelaziacz usunie wysokie żelazo z wyniku. Co, jeśli wynik badania wody z kranu pokaże kilka parametrów przekroczonych jednocześnie? Najlepiej zastosować filtr wielofunkcyjny z odpowiednio dobranym złożem. W każdym z tych przypadków należy skonsultować wynik badania fizykochemicznego wody, ze specjalistą.  Chcesz sprawdzić także wodę pod względem obecności bakterii? To zweryfikuje druga część badania wody na obecność bakterii.

 

II. Badanie mikrobiologiczne wody

Badanie wody na obecność bakterii wskaże precyzyjnie rodzaj bakterii występujących w wodzie oraz ich ilość. Analiza mikrobiologiczna wody jest zalecana zarówno dla świeżo wykopanej studni, jak i już używanej. Woda w Twojej studni pochodzi z warstw powierzchniowych? Tym bardziej warto zbadać ją w laboratorium. Wierzchnie warstwy gleby są często zanieczyszczane okolicznymi ściekami, czy nawozami z pól. Jeśli na terenach rolniczych wykorzystuje się obornik, to ryzyko wystąpienia w wodzie studziennej bakterii kałowych wzrasta. Analiza mikrobiologiczna wody pozwoli zweryfikować, czy są one obecne w Twojej wodzie. Mikroorganizmy to niestety częste zjawisko w wodzie pochodzącej z własnej studni kopanej. Zamawiając pakiet badań wody zbadasz, czy w woda z Twojego ujęcia zawiera groźne dla zdrowia drobnoustroje. Jeśli tak, może się okazać konieczna lampa UV bakteriobójcza do wody. Na wyniku badania wody z własnego ujęcia, z laboratorium będzie wykazana:

 • Liczba bakterii grupy Coli
  Bakterie grupy Coli w wodzie, mogą być pochodzenia środowiskowego i kałowego. Do tej grupy zalicza się kilka szczepów bakterii. Badanie może je wykazać nawet w wodzie poddanej wcześniej dezynfekcji. Co to oznacza?  Może to świadczyć o odradzaniu się populacji mikroorganizmów w Twojej studni i wtórnym jej zanieczyszczeniu. Przekroczona liczba bakterii w wodzie ze studni informuje często o skażeniu wody obcym materiałem. Badanie mikrobiologiczne wody wskaże, czy bakterie dostały się do wody, w skutek np. rozkładu materiału pochodzenia zwierzęcego. Jest to bowiem jedna z częstszych przyczyn 
 • Liczba Escherichia Coli
  E. Coli to groźna dla zdrowia człowieka bakteria - pałeczka okrężnicy. Gdy dochodzi do zatruć tym rodzajem bakterii, objawami są ostra biegunka i wymioty. W przypadku lokali gastronomicznych, po wykryciu bakterii E. Coli przez Sanepid, lokale zostają zamknięte, aż do pozbycia się bakterii z wody. Woda do bezpośredniego spożycia, jak i używana do produkcji czy przygotowania żywności nie może zawierać bakterii.
 • Liczba enterokoków
  Enterokoki to inaczej bakterie kałowe, a ich występowanie w wodzie najczęściej jest spowodowane zanieczyszczeniem ściekami. Ten typ bakterii występuje bowiem w kale ludzkim. Rzadziej enterokoki rozwijają się samoczynnie. Niestety te bakterie są bardzo odporne na różne warunki środowiskowe. Co może się stać po spożyciu wody z enterokokami? Dochodzi do zakażeń organizmu, np. układu moczowego.
 • Ogólna liczba mikroorganizmów
  Zauważasz sporą mętność wody w domu? Może to świadczyć o podwyższonej liczbie mikroorganizmów. Jakiego rodzaju to zanieczyszczenie? Mikroorganizmy to jednokomrókowce obecne w wodzie. Badanie wskaże, jaka ich ilość występuje w temperaturze 22 stopni Celsjusza.  

Zamów badanie wody - jego wynik zanalizujemy dla Ciebie bezpłatnie

Zastanawiasz się, jak przebiega realizacja usługi badania wody zakupionego na tej stronie? Po złożeniu zamówienia laboratorium wyznacza termin poboru próbki w Twojej lokalizacji. Otrzymasz maila z linkiem  w celu potwierdzenia zaproponowanej daty. Precyzyjną godzinę ustalisz z próbkobiorcą w dniu świadczenia usługi. Analiza wody z naszej oferty to przede wszystkim wygodna dla Ciebie forma badania. Maksymalnie uprościliśmy proces zamówienia i realizacji badania próbek wody. Oferujemy Ci analizę jakości wody w atrakcyjnej cenie. 

Cena badania wody zawiera usługi:

☑️ Dojazd przedstawiciela laboratorium do klienta

☑️ Pobranie próbki wody do badania przez laboranta

☑️ Właściwe badanie wody do spożycia w laboratorium

☑️ Szczegółowy wynik badania fizykochemicznego wody wraz z badaniem na obecność bakterii

Po zbadaniu wody w laboratorium otrzymasz gratis:

☑️ Interpretację wyniku ze wskazaniem przekroczeń

☑️ Propozycje rozwiązania problemu z wodą

Każdy z powyższych etapów przeprowadzają doświadczeni laboranci i specjaliści branży uzdatniania wody. Potrzebujesz zlecić badanie wody w Warszawie, Lublinie, a może w Bielsku-Białej? Wszędzie tam dotrzemy, aby pobrać próbkę wody.

Gdzie wykonać badanie wody? Zlecenie na badania wody 

Analiza wody w profesjonalnym laboratorium to gwarancja jakości. Dlaczego badanie wody warto zamówić akurat w naszym sklepie? Analiza wody w laboratorium jest akredytowana. Badanie jest przeprowadzone pod kątem obowiązujących norm i przepisów. Próbka wody jest badana w prestiżowym laboratorium. Analizę przeprowadzają laboranci z grupy GBA Polska. Odziały GBA są lokalizowane na terenie całego kraju. Dzięki temu możemy zaoferować Ci odbiór próbek wody z dowolnego miejsca. Kompletny pakiet badań wody pozwoli Ci sprawdzić najważniejsze wskaźniki. Ocenie zostaną poddane najważniejsze parametry mające wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne użytkowanej wody, dzięki badaniu mikrobiologicznemu. Analiza wody w zakresie właściwości fizykochemicznych wody pozwoli zaś ocenić jej parametry użytkowe.

 

Ile kosztuje badanie wody z kranu? Cena badania wody ze studni

Nasza usługa badania wody z własnego ujęcia jest na tym samym poziomie co sanepidowskie badanie wody. Oczywiście lokalny sanepid badanie wody także przeprowadzi dla Ciebie rzetelnie. Jednak opłata za badanie wody w sanepidzie może Cię zaskoczyć. Ile kosztuje badanie wody ze studni głębinowej? Gdzie wykonać badanie wody? Wybierz badanie wody pitnej z naszej oferty. Działamy sprawnie na terenie całej Polski wykonując badanie jakości wody. Zachowujemy przy tym terminy poboru próbek. Realizujemy badania wody z sieci wodociągowej i badania wody ze studni w cenie najbardziej atrakcyjnej. Zlecenie na badanie wody realizujemy w miastach jak Łódź, Poznań, Białystok, Kraków, Katowice, Wrocław. Badanie jakości wody zrealizujemy także w lokalizacjach: Kielce, Lublin, Gdańsk czy Szczecin. Badanie wody pitnej w Warszawie czy Gliwicach? Lokalizacja nie stanowi dla nas problemu. Dotrzemy po próbkę wody do każdego klienta. Jako sklep Filtr do domu oferujemy kompleksowe usługi w zakresie poboru i wykonania badań wody pitnej. W ramach jednej usługi zamówisz u nas kompletną analizę chemiczną wody. Czyli badanie fizykochemiczne wody oraz badanie mikrobiologiczne wody. Co wyróżnia naszą ofertę? Razem z wynikami dostarczamy przykłady rozwiązań dokładnie Twojego problemu z jakością wody pitnej. Badamy wodę z sieci, ze studni kopanych i wierconych, czyli tzw. głębinówkę. Gdzie wykonać badanie wody dla firmy? Zamówisz je u nas zarówno jako osoba prywatna, jak i w imieniu przedsiębiorstwa.

Czy koszt badania wody ze studni to duży wydatek? Cena badania czystości wody

Ile kosztuje badanie wody ze studni głębinowej? 479 zł to całościowy koszt badania fizykochemicznego wody i badania mikrobiologicznego wody. Zakup badania jakości wody w naszym sklepie zdecydowanie bardziej opłaca się naszym Klientom. Dlaczego bardziej, niż analiza wody ze studni zamówiona w Sanepidzie? Cena badania wody w naszym sklepie jest atrakcyjna. Kupując każdy z parametrów wody osobno, uzyskuje się niestety spory całościowy koszt badania wody. Jako sklep Filtr do domu współpracujemy z laboratoriami na terenie całego kraju. Ze względu na stałe zlecenia na badania wody pitnej, mamy korzystne warunki współpracy z GBA Polska. Z tego względu możemy zagwarantować naszym Klientom niską cenę badania wody.

 

Badanie wody do odbioru budynku

Badanie wody do odbioru budynku ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa dostarczanej wody. Chcesz korzystać z własnej studni kopanej? Badanie wody do odbioru budynku musisz przeprowadzić we własnym zakresie. Nie masz pewności co do stanu wody w miejscu, do jakiego się wprowadzasz? Pamiętaj, że w tej sytuacji badanie wody do odbioru budynku jest konieczne. Nasz partner GBA Laboratorium badanie wody do odbioru budynku przeprowadzi dla Ciebie kompleksowo. Przy tym koszt badania wody ze studni pozytywnie Cię zaskoczy. Co zyskasz przeprowadzając badanie jakości wody, oprócz zgody na użytkowanie domu?

Badanie wody do odbioru budynku warto przeprowadzić z kilku względów:

 1. Badanie wody pitnej zweryfikuje jej zgodność z normami i przepisami
  Badanie wody do odbioru budynku pozwala upewnić się, że woda spełnia obowiązujące normy. Nie wiesz, czy woda ze studni na Twojej działce spełnia przepisy dotyczące jakości wody do picia? Podstawowe standardy, które woda musi spełniać, aby była bezpieczna do spożycia sprawdzi właśnie badanie jakości wody. W przypadku nadmiaru żelaza wyjdzie ono w badaniu fizykochemicznym wody. Badanie wody pitnej obejmuje także analizę mikrobiologiczną sprawdzając, czy w wodzie nie ma bakterii.

 2. Zlecając badanie czystości wody zadbasz o zdrowie swoje i domowników
  Jakość wody jest kluczowym elementem dla zdrowia mieszkańców budynku. Spożywanie zanieczyszczonej wody może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Woda niezdatna do picia może wywoływać infekcje, choroby żołądka, alergie i czy nudności. Czy żelazo w wodzie ma wpływ na zdrowie? Koszt badania wody ze studni jest z pewnością mniejszy, niż leczenia powikłań po spożyciu zanieczyszczonej wody.

 3. Badanie jakości wody pozwoli Ci zabezpieczyć sprzęt AGD
  Badanie wody pozwala odpowiednio wcześnie wykryć obecność różnych zanieczyszczeń chemicznych, biologicznych i fizycznych. Takie związki jak metale ciężkie, bakterie, wirusy, pestycydy, substancje organiczne są zagrożeniem dla zdrowia. Zanieczyszczenia w wodzie szkodzą także sprzętom domowym, które z niej korzystają. Robiąc badanie wody do odbioru budynku, możesz wcześnie podjąć odpowiednie działania w celu oczyszczenia wody. Dzięki temu zapobiegniesz potencjalnym awariom urządzeń AGD. Pralka, czajnik czy zmywarka nie lubią wody z dużą twardością i zawartością żelaza/manganu. Szybko uszkadzają się ich grzałki i inne elementy, mające kontakt z wodą. Cena badania wody 479 zł to opłacalna inwestycja. Ponosząc jednorazowy koszt badania wody ze studni dobierzesz odpowiednie filtry i zachowasz doskonały stan urządzeń AGD.

 4. Badanie jakości wody pomoże odpowiednio zabezpieczyć instalację 
  Zanieczyszczona woda może prowadzić do korozji i uszkodzenia rur oraz elementów instalacji wodnej w Twoim domu. Regularne badania wody pozwalają monitorować stan infrastruktury i unikać kosztownych napraw pralki czy instalacji. Badanie wody do odbioru budynku pomoże Ci dobrać odpowiednie filtry wody na cały dom. Analiza fizykochemiczna wody zweryfikuje także, czy potrzebujesz któregoś ze zmiękczaczy do niwelowania twardości. Tak zwany kamień kotłowy, który odkłada się w rurach wpływa niekorzystnie na ich przepustowość. Cena badania wody w naszym sklepie zawiera oczywiście parametr twardości wody. 

Czy warto więc zamawiać badanie wody pitnej przed zamieszkaniem w wymarzonym domu? Badanie wody do odbioru budynku jest kluczowe dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa dostarczanej wody. Dzięki badaniu wody pitnej przekonasz się, czy jest ona zgodna z normami i przepisami. Pomaga to zminimalizować ryzyko zdrowotne oraz zabezpieczyć instalację. 

Laboratorium badanie wody - gdzie zamówić?

Zastanawiasz się, gdzie zlecić badanie fizykochemiczne wody? Analiza chemiczna wody to złożony proces, dlatego warto powierzyć badanie wody laboratorium z pełną akredytacją. Zamiast zamawiać test do badania wody ze studni, wybierz sprawdzoną usługę badania wody pitnej. W pobliskiej stacji Sanepidu badanie wody zlecisz zanosząc samodzielnie pobrane próbki. Ile kosztuje badanie wody ze studni? Jaki jest koszt badania wody w sanepidzie? Chcesz poznać koszt badania wody w Sanepidzie? Cennik jest dostępny najczęściej na stronie danej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Cena badania wody w Sanepidzie zawierającego podstawowe parametry wody to koszt nawet ponad 600 zł. Koszt badania wody ze studni w naszym sklepie to jedyne 479 zł. Badanie czystości wody zdecydowanie lepiej zamówić w jednym pakiecie. Zamiast płacić wysoką cenę badania wody, bo za każdy parametr osobno. Analiza wody, która zamówisz u nas jest przeprowadzana przez profesjonalne laboratorium GBA.

Badanie wody w laboratorium - które wybrać?

Dlaczego wybór akredytowanego laboratorium do zlecenia badania wody ze studni jest tak ważny? Tylko takie laboratoria spełniają określone standardy jakości i dokładności badań. Możesz skontaktować się z lokalnymi ośrodkami i wybrać laboratoria, które są akredytowane w Twojej okolicy. W tym celu skontaktuj się z wybranym miejscem. Dowiedz się o ich cenach oraz czasie realizacji badań. Gwarantujemy Ci, że czas i cena badania wody zamówiona w naszym sklepie są korzystniejsze. Większość laboratoriów wymaga dostarczenia próbki wody we własnym zakresie. Upewnij się, że pobierasz próbki zgodnie z instrukcjami laboratorium, aby wyniki były dokładne. Badanie wody pitnej, które u nas zamówisz nie wymaga żadnego zaangażowania z Twojej strony. Pobór próbek wody do analizy chemicznej wody wykonuje laborant. Po badaniu jakości wody otrzymasz od nas wyniki opatrzone interpretacją. Dostaniesz jasną informację, czy parametry wody mieszczą się w normach. W zależności od wyników, które otrzymasz, może być konieczne podjęcie uzdatniania wody. Działania poprawiające stan wody to zmiękczanie, odżelazianie lub dezynfekcja wody. Ważne jest, aby wybrać wiarygodne laboratorium, które ma doświadczenie w badaniach wody i jest akredytowane. Dzięki temu otrzymasz wiarygodne wyniki, na podstawie których będzie można dobrać filtry aby poprawić jakość wody.

Wskazówka: przed badaniem wody warto studnię przechlorować aby uzyskać wiarygodny wynik. Możesz do tego użyć chloraminy.

Ile czeka się na badania wody ze studni głębinowej?

Realizując u nas zlecenie na badanie wody z własnego ujęcia nie czekasz w nieskończoność na rezultat. Masz dostęp do informacji o swoim zleceniu na bieżąco. Twoje zamówienie na badanie fizykochemiczne wody otrzymuje przydzielonych opiekunów. Zarówno odnośnie logistyki, jak i samego badania fizykochemicznego. Ile czeka się na badanie wody? Pierwszy etap, czyli umówienie się na dogodny termin trwa do kilku dni. Maksymalnie w ciągu kilkunastu dni przyjeżdża do Ciebie osoba po próbki wody. Pobrana wcześniej opłata za badanie wody zawiera już tę usługę. Nie musisz płacić dodatkowej ceny za pobór próbki badania wody ze studni osobie, która po nią przyjedzie. Po jakim czasie możesz spodziewać się gotowego wyniku wraz z interpretacją? Od pobrania próbki to około 7 dni. Opłata za badanie wody jest bardzo atrakcyjna, w stosunku ilości przebadanych parametrów. Nadal zastanawiasz się, gdzie wykonać badanie wody? Zapytaj naszych specjalistów o szczegóły oferty! Czekamy na Twoje pytania pod numerem: 505 124 123.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Sprawdzamy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl