Producenci

Membrany do filtrów

Posiadasz filtr wody pitnej pracujący na membranie? W tej kategorii znajdziesz potrzebne do eksploatacji takiego filtra membrany. Czym jest membrana? To serce filtra osmotycznego i nanofiltracyjnego. Membrana odpowiada za proces dokładnej filtracji wody przeznaczonej do picia. Membrany posiadają małe mikropory, które zatrzymują najdrobniejsze zanieczyszczenia, takie jak bakterie czy wirusy. Filtry wody, które pracują na membranach, to najdokładniejsze systemy filtracji wody pitnej. Co dokładnie usuwa membrana? Membrany filtracyjne zatrzymają takie zanieczyszczenia, jak:

  • wirusy
  • bakterie
  • metale ciężkie
  • substancje organiczne

Jak działają membrany do filtrów wody?

Wysoka dokładność oczyszczania wody pozwala na zatrzymanie do 99% zanieczyszczeń, właśnie dzięki membranie. W jakich filtrach wykorzystuje się membrany osmotyczne? Membrany pasują do standardowych systemów odwróconej osmozy oraz do filtrów RO bez zbiornika, czyli nowoczesnych. Tego typu membrany są również wykorzystywane w akwarystyce. Filtr wody pitnej z membraną sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba dostarczyć możliwie najczystszą wodę. Z tego powodu filtrację stosuje się także w szpitalach. W tej kategorii znajdziesz także membrany do nanofiltracji.

Membrany do filtrów wody

Membrany do filtrów - jak często je wymieniać?

Membrany do filtrów są jak najbardziej rodzajem wkładów do filtra wody. Podlegają wymianie, podobnie jak wkłady liniowe, kiedy spada ich wydajność. Po jakim czasie należy przeprowadzić wymianę membrany w filtrze wody? W zależności od modelu, ten okres może wynosić nawet do 5 lat.

  1. Membrana osmotyczna Filmtec - to najlepsza membrana na rynku. Cechuje ją wyjątkowa trwałość i dokładność filtracji. Okres jej wydajności to aż 5 lat. Dokładność filtracji tą membraną do filtra wody to  0,0005 μm. Membranę Filmtec możesz kupić w wariancie 75 GPD lub 100 GPD.
  2. Membrana osmotyczna Vontron - to jakościowa membrana stosowana w osmozach od RO4 do RO8. Osmoza Vontron jest tańsza w zakupie niż Filmtec. Jednocześnie oferuje dobrą jakość w stosunku do ceny. Membranę Vontron należy wymienić po około 2-3 latach. Wybór dokładności filtracji w przypadku tej membrany to zakres od 75 GPD do 150 GPD.
  3. Membrana nanofiltracyjna 250 GPD - jest stosowana w systemach nanofiltracyjnych typu NanoPad. Ta membrana pasuje do filtrów wody, które przeprowadzają nanofiltrację. Będzie pasować do tradycyjnej obudowy filtra wody.
  4. Membrany Aquaphor - w przypadku obu modeli membran do wody marki Aquaphor : RO-50S i RO100S wymiana jest wskazana po dwóch latach.

Jak wybrać właściwie membranę?

Najważniejsze kryterium przy zakupie membrany to jej wydajność. Jest ona oznaczana skrótem GPD. Co on dokładnie oznacza? To rozwinięcie w języku angielskim oznacza "Galon Per Day". Jeden galon daje wartość około 3,785 litra. Jak ocenić wydajność membrany? Membrana do filtra wody o niższej wartości GPD będzie mniej wydajna. Czyli, membrana 75 GPD będzie miała niższą wydajność w ciągu dnia, niż taka o wartości 100 GPD. Warto podkreślić, że na wydajność samej membrany ma oczywiście jakość filtrowanej wody.

Membrany do filtrów wysokiej jakości

Zastosowanie membran w filtrach wody do kuchni pozwala na zatrzymanie nawet do 99% zanieczyszczeń. Membrany do filtracji wody posiadają wysoką skuteczność w eliminacji groźnych drobnoustrojów: wirusów, bakterii czy metali ciężkich. W naszej ofercie posiadamy membrany sprawdzonych producentów: Vontron i Filmtec. Znajdziesz także w sklepie Filtr do domu membrany Aquaphor, dedykowane do urządzeń tej marki. System filtracji z membraną działa nadzwyczaj skutecznie, gdyż uzdatnia wodę z wszelkiego rodzaju grzybów, bakterii czy rdzy, poprawiając jej smak i zapach. Dzięki osmozie otrzymujesz wodę, którą możesz pić bezpośrednio z kranu – przefiltrowaną i miękką. Membrany to jeden z podstawowych elementów filtrów wody pitnej, pełniące istotną funkcję w całym procesie filtracyjnym. Dlatego koniecznie zaopatrz się w membranę od zaufanego dostawcy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl