Blog kategorie
Chętnie wybierane przez naszych Klientów
Blok węglowy WWB 10" Slim
Blok węglowy WWB 10" Slim

10,00 zł

szt.
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 30 l
Kolumna węglowa Clack WS1 TC 30 l

3 090,00 zł

szt.
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 42 PLUS
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 42 PLUS

4 060,00 zł

szt.
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 56 PLUS
Odżelaziacz wody Supreme OXYLINE 56 PLUS

4 490,00 zł

szt.
Lampa UV do wody TMA D8
Lampa UV do wody TMA D8

1 100,00 zł

Cena regularna:

1 205,00 zł

Najniższa cena: 1 100,00 zł
szt.
Wkład sznurkowy 10" Slim
Wkład sznurkowy 10" Slim

4,00 zł

szt.
Blog chmura tagów
Stacja uzdatniania wody do domu - jak działa i czy warto ją zamontować? 2
Stacja uzdatniania wody do domu - jak działa i czy warto ją zamontować?

Stacja uzdatniania wody do domu - jak działa i czy warto ją zamontować?

Zastanawia Cię, jakie urządzenia określa się, stacją uzdatniania wody? Taką nazwę często stosuje się dla oczyszczania wody w przemyśle. Czy tylko? Skojarzenie z dużą skalą produkcyjną, nie jest błędne. Wszystkie zaawansowane procesy oczyszczania wody, z powodzeniem stosuje się w filtracji wody dla domu jednorodzinnego. Domowa stacja uzdatniania, również może składać się z kilku elementów: filtrów służących różnym procesom oczyszczania wody. Metody uzdatniania wody domowej są dokładnie takie same, jak w przypadku zastosowania stacji uzdatniania wody w przemyśle. Różnicą jest kwestia skali. Wydajna stacja uzdatniania wody to taka, która odpowiada przepływowi wody w danym miejscu. Duże filtry wody są stosowane do odpowiednio dużego przepływu. Jak działa taka stacja uzdatniania i jakie filtry do uzdatniania wchodzą w jej skład? Czy zastosowanie stacji uzdatniania wody w swoim domu to dobry pomysł? Na te pytania odpowiadamy poniżej. Poznaj najważniejsze plusy uzdatniania wody oraz skuteczne sposoby przeprowadzania tego procesu.

Jak działa stacja uzdatniania wody dla domu? 

Podstawą każdego uzdatniania wody, jest analiza jej składu. Jeżeli korzystasz z wody wodociągowej, najpewniej Twoim problemem jest duża twardość wody w kranie. Inne problemy z wodą, w przypadku wody sieciowej są rzadkością. Z czego to wynika? Wodociągi mają za zadanie dostarczać wodę pitną zdatną do spożycia, wolną od bakterii - czyli bezpieczną. Niestety w przypadku wody z sieci, pozostaje problem sporej twardości wody. Wiele osób ma w swojej łazience: na kabinie prysznicowej czy kranach, trudny do usunięcia osad. Jest to najczęstsza bolączka związana z wodą, w domach Polaków. Jako stacja uzdatniająca wodę o dużej twardości, najlepiej działa zmiękczacz wody. Zanim rozpoczniesz planowanie uzdatniania wody, wykonaj najpierw badanie odpowiednim testerem twardości wody. Pomoże Ci to zweryfikować jej twardość i dobrać domowy filtr wody dopasowany do stopnia występowania kamienia w Twojej wodzie.

Stacja uzdatniania - co usuwa i kiedy jest konieczna?

Zmiękczacz wody z filtrem wstępnym to najbardziej popularny zestaw uzdatniający wodę sieciową. Nie wszyscy jednak mają, dostęp do wody wodociągowej. Problemy z wodą studzienną, mają szerszą skalę i są zdecydowanie trudniejsze do rozwiązania. W wodzie z własnego ujęcia może znajdować się wiele szkodliwych związków. Mogą to być: żelazo, mangan, jony amonowe i azotanowe. Robi się naprawdę groźnie, kiedy w wodzie pojawiają się bakterie i wirusy. Kiedy szkodliwe mikroorganizmy, dostaną się z wody do organizmu człowieka, powodują choroby układu pokarmowego czy moczowego. Wówczas konieczna jest dezynfekcja wody. Jak usunąć bakterie z wody pitnej? Co warto zastosować, żeby się uchronić przed ryzykiem spożycia skażonej wody? Jaki filtr zamontować, gdy woda ma sporą mętność, a która metoda filtracji usunie zapach chloru? Wyjaśniamy poniżej.

Stacja uzdatniania wody z własnego ujęcia - ranking rozwiązań

Warianty różnych konfiguracji stacji uzdatniającej, zależą jak widać, od parametrów wody. Jakie rodzaje stacji uzdatniania wody są skuteczne w poszczególnych przypadkach? Może wystąpić inny układ, tj. kolejność urządzeń. Sam wybór głównego filtra wody, również będzie wpływał na dobór pozostałych elementów stacji uzdatniania. Opisana wcześniej stacja zmiękczająca to najpopularniejsze urządzenie do uzdatniania wody. I jednocześnie, stosunkowo łatwy problem do usunięcia - obniżenie twardości, czyli zmiękczanie wody. Co, kiedy woda wymaga więcej niż jednego procesu uzdatniania, czyli poprawy kilku parametrów jednocześnie?

Wydajna stacja uzdatniania wody studziennej

Taka sytuacja wymaga zazwyczaj zastosowania więcej niż jednego urządzenia filtrującego wodę. Każdorazowo przed doborem wydajnego filtra wody studziennej, należy wykonać badanie jakości wody. Obserwujesz pogorszony smak i zapach wody? Filtracja cieczy zwykłym filtrem mechanicznym wody nie dała rezultatów? Specjaliści od uzdatniania wody będą w stanie pomóc Ci dobrać filtrujące wodę systemy wyłącznie na podstawie wyniku analizy składu wody. Poniżej przygotowaliśmy ranking stacji uzdatniania wody, czyli najlepszych rozwiązań do oczyszczania wody ze studni. 

Metody uzdatniania wody: nowoczesne stacje uzdatniania wody

Stacja uzdatniania wody z lampą UV - jest to filtracja wody, której kluczowym elementem jest lampa bakteriobójcza. Może być to główny filtr wody w takiej stacji. Wówczas, wystarczy poprzedzić sterylizator UV filtrem narurowym. Głównie celem ochrony urządzenia, przed zanieczyszczeniami mechanicznymi. Gdy woda potrzebuje jedynie dezynfekcji, czyli usunięcia wykrytych w niej drobnoustrojów: bakterii czy wirusów. Najczęściej jednak, gdy woda pochodzi z własnej studni lampa UV występuje w duecie z innym filtrem. Konkretnie, filtrem multifunkcyjnym lub odżelaziaczem. Stacja uzdatniania wody z własnego ujęcia jest wtedy tak zamontowana, aby sterylizator był ostatni w układzie. Dezynfekcja wody działa w najwyższym stopniu, gdy odbywa się na wodzie wstępnie już oczyszczonej. 

Stacja uzdatniania wody z filtrem węglowym-  inaczej: węglem aktywnym. Może nią być kompaktowy filtr wody, wyposażony w  filtrację węglem. Tak jest w przypadku zmiękczaczy wody EcoWater z węglem aktywnym: Refiner Boost i Refiner Power. W takim wydaniu stacja uzdatniania zmiękcza wodę, a dodatkowo przepuszcza ją przez filtrację węglową. Dzięki temu stacja radzi sobie z twardością, chlorem, metalami ciężkimi obecnymi w wodzie. Inną wersją stacji uzdatniającej wodę węglem aktywnym jest samodzielna butla z takim wypełnieniem. Może być to stacja filtrująca z głowicą Clack. Tak zbudowany filtr węglowy, również będzie sobie świetnie radził z dużą mętnością i zapachem chloru. Stacja węglowa do duży uzdatniacz do picia. Zalety stacji uzdatniania wody z węglem aktywnym to dużo większa wydajność oczyszczania wody niż ta, którą dają filtry wody do picia pod zlewem.

Stacja uzdatniania wody z jonizatorem - to np. system osmotyczny do filtracji wody. Trzeba tu podkreślić, że chodzi tutaj o punktowe uzdatnianie wody pitnej. Tylko dla wody do celów spożywczych, jest odpowiedni jonizator. Stosuje się go jako dodatkowy element systemu odwróconej osmozy. Stacja z jonizatorem, nie jest rozwiązaniem na cały dom. Jonizator wzbogaca wodę w minerały: potas, wapń i magnez - co jest korzystne tylko dla wody pitnej. Nie używa się wody po jonizatorze do gotowania czy zaparzania gorących napojów. Jednym z bardziej popularnych uzdatniaczy do picia jest kompaktowy filtr odwróconej osmozy RO Pad z jonizatorem Biocera. Planowanie uzdatniania wody w kuchni powinno uwględniać także wylewkę wielodrożną. Baterie kuchenne, kótre umożliwiają rozdzielnie wody po osmozie od wody po mineralizatorze pozwala dłużej zachować właściwości tego drugiego. Mineralizacja wody w filtrze kuchennym to doskonałe uzupełnienie wody do picia w minerały po stacji zmiękczającej wodę.

Stacja uzdatniania wody z montażem

Jak wygląda praktyczny aspekt oczyszczania wody, związany z instalacją? Gdy już wiadomo, jakich urządzeń będziesz potrzebować do uzdatniania wody domowej trzeba rozplanować ich układ. Jak zaprojektować przestrzeń na to przeznaczoną? Jest kilka kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Jedną z nich jest odpływ do kanalizacji. Odżelaziacze czy zmiękczacze wody, potrzebują wydalić popłuczyny po regeneracji złoża. Podczas montażu stacji uzdatniania wody od razu instaluje się odprowadzenie wody do kanalizacji. Ważne jest też, by w pobliżu filtrów do uzdatniania był dostęp do gniazda sieci elektrycznej. Po udanym montażu pozostaje podpiąć urządzenie do prądu. Instalacja stacji uzdatniającej wodę jest gotowa do pracy.

Stacja uzdatniania wody - cena i koszty eksploatacji

Czy uzdatnianie wody w domu jednorodzinnym musi wiązać się z dużymi kosztami? Nie - jeśli stacja jest właściwie dobrana, a instalacja dobrze zaplanowana i wykonana. Warto wiedzieć, jak się uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami. Instalacja stacji uzdatniającej wodę jest w końcu inwestycją na lata. Dobrze więc, aby była przemyślana. Czy warto postawić na najtańsze urządzenia do uzdatniania? Sporo można stracić chcąc zaoszczędzić na samym zakupie stacji. Co to znaczy?

Ile kosztuje stacja uzdatniania wody na cały dom?

Najtańsze rozwiązania na rynku filtrów wody, pracują na chińskich głowicach. Mają one niskie ceny zakupu, ale generują duże koszty eksploatacyjne. Częstotliwość awarii i konieczność ciągłego serwisowania z czasem jest przytłaczająca. Także finansowo. W dłuższej perspektywie jest to nieopłacalne rozwiązanie. Najniższe koszty eksploatacyjne, czyli oszczędny pobór wody i soli do regeneracji wyróżnia zmiękczacze EcoWater. Odkamieniacz tej marki to praktycznie bezobsługowa stacja uzdatniania wody. Poniżej podajemy konkretne odpowiedzi, na dwa najpopularniejsze pytania w kwestii kosztów eksploatacyjnych. Zastanawiasz się, jak dużo soli do regeneracji i soli pobierze Twój filtr? Zobacz, na co się przygotować planując stację uzdatniania.

Ile soli zużywa stacja uzdatniania wody z sieci?

Jeden worek soli Ciech 25 kg wystarcza na około 3 miesiące. To uśredniony wynik, dla dobrej jakości urządzenia i przy średniej twardości wody w domu. Jeśli zużycie wody w domu jest duże, stacja uzdatniania będzie częściej wchodzić w regenerację i zużywać więcej soli. Rozważając zakup uzdatniacza wody, warto zapytać o ten aspekt użytkowania filtra. Tylko oryginalne głowice sterujące, gwarantują oszczędny tryb pracy, który nie będzie generował dodatkowych kosztów. Dlaczego piszemy o soli Ciech? Jest to sprawdzony producent soli tabletkowanej wysokiej jakości. Zastosowana technologia i sposób produkcji są ważne - dobra sól wpływa także na obniżenie kosztów eksploatacji zmiękczacza. Jak się to dzieje? Sól Ciech rozpuszcza się równomiernie, nie powodując powstawania tzw. mostków solnych. Oprócz optymalnego zużycia soli, oszczędzasz także na wzywaniu na pomoc serwisantów. Dobra jakość komponentów przedłuża żywotność filtra wody. Sól producenta Ciech najlepiej współpracuje z domowymi stacjami uzdatniania wody.

Ile wody zużywa stacja uzdatniania wody?

Na oczyszczanie wody w domu jednorodzinnym, stacja uzdatniania może zużywać od 70 do 100 litrów wody. To przedział ogólny. Precyzyjna liczba zależy oczywiście od indywidualnego zużycia wody w domu, jaki i jej twardości. Tutaj, podobnie jak w przypadku zapotrzebowania na sól - wiele zależy od jakości samego urządzenia. Inwestując w zmiękczacz czy filtr multifunkcyjny dobrego producenta, nie ryzykuje się dużym zużyciem materiałów eksploatacyjnych. Ekonomiczny proces regeneracji wyróżnia stacje uzdatniania z serii: ComforteVOLUTION czy IQsoft. To najbardziej oszczędne produkty tego typu w naszym sklepie z filtrami wody.

Ile soli zużywa stacja uzdatniania wody z sieci?

Jeden worek soli Ciech 25 kg wystarcza na około 3 miesiące. To uśredniony wynik, dla dobrej jakości urządzenia i przy średniej twardości wody w domu. Jeśli zużycie wody w domu jest duże, stacja uzdatniania będzie częściej wchodzić w regenerację i zużywać więcej soli. Rozważając zakup uzdatniacza wody, warto zapytać o ten aspekt użytkowania filtra. Tylko oryginalne głowice sterujące, gwarantują oszczędny tryb pracy, który nie będzie generował dodatkowych kosztów. Dlaczego piszemy o soli Ciech? Jest to sprawdzony producent soli tabletkowanej wysokiej jakości. Zastosowana technologia i sposób produkcji są ważne - dobra sól wpływa także na obniżenie kosztów eksploatacji zmiękczacza. Jak się to dzieje? Sól Ciech rozpuszcza się równomiernie, nie powodując powstawania tzw. mostków solnych. Oprócz optymalnego zużycia soli, oszczędzasz także na wzywaniu na pomoc serwisantów. Dobra jakość komponentów przedłuża żywotność filtra wody. Sól producenta Ciech najlepiej współpracuje z domowymi stacjami uzdatniania wody.

Ile wody zużywa stacja uzdatniania wody?

Na oczyszczanie wody w domu jednorodzinnym, stacja uzdatniania może zużywać od 70 do 100 litrów wody. To przedział ogólny. Precyzyjna liczba zależy oczywiście od indywidualnego zużycia wody w domu, jaki i jej twardości. Tutaj, podobnie jak w przypadku zapotrzebowania na sól - wiele zależy od jakości samego urządzenia. Inwestując w zmiękczacz czy filtr multifunkcyjny dobrego producenta, nie ryzykuje się dużym zużyciem materiałów eksploatacyjnych. Ekonomiczny proces regeneracji wyróżnia stacje uzdatniania z serii: ComforteVOLUTION czy IQsoft. To najbardziej oszczędne produkty tego typu w naszym sklepie z filtrami wody.

Ranking stacji uzdatniania wody - opinie o filtrach do wody

Przeglądasz fora internetowe poświęcone budowie i wykończeniu domu, poszukując najlepszego modelu dla siebie? Ułatwimy Ci to zadanie. W opiniach zadowolonych klientów pojawia się kilka urządzeń wartych uwagi. Dobre zdanie, po dłuższym czasie użytkowania filtra wody to szczególnie cenny opiniotwórczy fakt. Niewiele modeli ma stale wysoką punktację. Niezmiennie, dobrymi opiniami cieszą się jednak, poniższe filtry wody:

1. Stacja uzdatniania wody EcoWater Comfort 300 - bardzo chętnie wybierana stacja uzdatniania wody Comfort, ze względu na swoje niewielkie gabaryty. Idealnie nadaje się do małych domów jednorodzinnych i niedużych gospodarstw domowych. Ten typ produktu cechuje bardzo ekonomiczny tryb pracy. Zmiękczacz wody działanie opiera na wymianie jonowej, kóra zachodzi na złożu wewnątrz kompaktowej obudowy. Stacja uzdatniania Comfort 300 jest częstym wyborem, dla gospodarstw domowych. Wydajność tego zmiękczacza jest odpowiednia dla 1-4 osób. Warto dodać, że producent EcoWater to pionierska marka, jeśli chodzi o filtry do wody sieciowej z kamieniem. W domach naszych Klientów, zmiękczacze wody tego producenta działają wydajnie ponad 20 lat!. Zmiękczacz wody jest praktycznie bezobsługowym urządzeniem. Wystarczy raz na jakiś czas dosypać soli do zbiornika na solankę. Masz jeszcze większe potrzeby uzdatniania wody? A może chcesz porównać stacje odkamieniające innych producentów filtrów wody? Na stronie naszego sklepu Filtr do domu znajdziesz duży wybór domowych filtrów wody, w tym także filtry wody do picia. Chesz dokładnie poznać działanie zmiękczacza wody? Przeczytaj artykuł na naszym blogu o tym, jak działa zmiękczacz wody. Warto dodać, że niektóre modele odkamieniaczy radzą sobie także z niedużymi przekroczeniami żelaza. Takim produktem, kótrym przeprowadzisz zmiekczanie i odżelazianie jest zmiękczacz wody Aquaphor S550.

2.Filtr zmiękczający EcoWater eVOLUTION 300 Boost - stacja uzdatniania wody EcoWater dla 3 lub 4-osobowej rodziny

Jest to zmiękczacz z rozbudowaną elektroniką. Lubisz sterować zdalnie urządzeniami, które masz na wyposażeniu w swoim domu? Ten zmiękczacz jest dla Ciebie. Moduł WiFi umożliwia pełen podgląd pracy i statystyk zużycia wody. Stację uzdatniania wody eVOLUTION 300 Boost docenią szczególnie osoby, które często wyjeżdżają. W ciągu dnia często długo przebywasz poza domem? Zdalne sterowanie i dedykowana aplikacja dają Ci pełną kontrolę i podgląd na wypadek jakiejś awarii. Jeżeli nastąpi niespodziewany wyciek wody lub jej wzmożony pobór, dostaniesz powiadomienie (również SMS). Produkt tego typu to klasa premium wśród zmiękczaczy. Twój dom jest nowoczesny, a urządzenia AGD w pełni zautomatyzowane i sterowane zdalnie? Stacja uzdatniania EcoWater z serii z WiFi świetnie uzupełni wyposażenie nowych domów.

3. Bakteriobójcza Lampa UV TMA D6 - najbardziej popularna lampa od wody

To sterylizator wody, który sprzedaje się najczęściej. Jest montowany jako ostatni etap stacji uzdatniania wody ze studni. Produkty marki TMA to skuteczne sterylizatory wody, które usuwają z niej bakterie. Niestety skażenie mikroorganizmami jest bardzo częste w przypadku pobierania wody z własnego ujęcia. Co, jeśli badanie wody, wykazało bakterie także w wodzie z Twojej studni? Musisz samodzielnie zadbać o jej jakość. Producent TMA to polska marka godna zaufania. Sterylizator D6 to bardzo praktyczny model. Nie jest to długa lampa, dlatego łatwo znaleźć dla niej miejsce. Może pracować w pionie i w poziomie. W swojej ofercie jako jedyni na rynku posiadamy ten model również z układem przyłączy typu "Z". Taki układ zdecydowanie ułatwia instalację lampy w ramach wieloelementowej stacji uzdatniania. Oryginalny promiennik Philips pracuje w lampie nawet 9000 godzin, czyli nawet dwa lata. Jest bardzo skuteczny - 24 W, a jednocześnie nie pobiera dużo prądu. Dlatego lampa TMA D6 jest chętnie wybierana w celu uzdatniania wody ze studni.

3. Wielofunkcyjna stacja Clack WS1CK 40l - filtr wody multifunkcyjny do zadań specjalnych

Można go zasypać dowolnym złożem multifunkcyjnym, typu Ecomix A. Takie złoże usunie jednocześnie: twardość wody, żelazo i mangan. Multifunkcyjna stacja uzdatniania wody Clack to inwestycja sprawdzona przez wielu zadowolonych użytkowników produktów tej marki. Doskonałe opinie o tym sterowniku stacji uzdatniania wody można spotkać przede wszystkim na popularnych forach budowlanych. Główną zaletą tego urządzenia filtrującego wodę jest nowoczesny sterownik Clack WS1CK. To właśnie głowica sterująca odpowiada za zarządzanie pracą tej stacji. Na życzenie naszych Klientów programujemy sterownik stacji uzdatniania Clack, zgodnie z parametrami wody. To daje maksymalną gwarancję skuteczności w oczyszczaniu wody. Dlaczego w przypadku kilku problemów z jakością wody warto zainwestować właśnie w wielofunkcyjne filtry do wody Clack?

Zamiast montować osobno zmiękczacz i odżelaziacz, możesz zainstalować stację uzdatniania Clack o działaniu wielofunkcyjnym. To pozwala na realną oszczędność czasu i pieniędzy. Zalety stacji uzdatniania wody Clack to przede wszystkim niska awaryjność i prosta obsługa tego systemu filtracji. Sól tabletkowana to jedyny materiał eksploatacyjny, jakiego oprócz wody potrzebujesz do działania tej stacji filtracji. Filtry multifunkcyjne tej marki są bardzo wytrzymałe, dlatego doskonale nadają się jako systemy filtracji wymagającej wody studziennej. Potrzebujesz przeprowadzić jednocześnie zmiękczanie i odżelazianie? Zrobisz to skutecznie jednym urządzeniem wielufunkcyjnym. Stacja multifunkcyjna to rozwiązanie twardej wody z podwyższonym żelazem. Jako filtracja mechaniczna przed multifunkcyjną stacją uzdatniania wody, wskazane są filtry wstępne Cintropur ze względu na dużą powierzchnię filtracyjną. Wkłady filtrujące do filtrów Cintropur są wykonane z nylonowej siatki, dlatego są wielokrotnego użytku. Filtracja do 5 mikronów to najdokładniejszy poziom oczyszczania. Im mniejsza wartość mikronażu, tym dokładniejsze oczyszczanie. Filtry narurowe wody Cintropur na wymienne wkłady filtrujące poprawiają jakość wody ale także wydłużają żywotność filtra wody - głównej stacji.

4. Odżelaziacz Supreme Oxyline 42 plus - Stacja uzdatniania wody z żelazem

Jak uzdatnić wodę ze studni, gdy głównym problemem jest nadmiar żelaza? Wówczas na pomoc przychodzą odżelaziacze wody. To wysoce wydajne urządzenia przystosowane do oczyszczania wody z własnego ujęcia. Odżelazianie wody to jedyne skuteczne rozwiązanie problemu z żelazem. Woda w Twoim kranie ma brunatny kolor? Czy w łazience pozostają rdzawe zacieki na zlewie i wannie? Jeśli tak, konieczne będzie zastosowanie stacji uzdatniania do usuwania żelaza. Najpierw jednak wykonaj badanie wody, aby zweryfikować jego ilość. Tylko na podstawie dokładnej wartości żelaza, którą wykaże badanie dobiera się odżelaziacze wody. Przydatne będzie także pH wody oraz jej utlenialność. Te wartości są potrzebne, by poprawnie ocenić szanse na odżelazianie wody oraz dobór właściwych urządzeń. Jeśli wkłady filtrujące w zwykłym korpusie zamontowanym na instalacji szybko zmieniają kolor na brunatny to z pewnością masz problem z dużą zawartością żelaza w wodzie. Może się okazać, że ilość żelaza w wodzie oraz stopień twardości są tak duże, że trzeba wykonać zmiękczanie i odżelazianie osobnymi kolumnami filtracyjnymi.

Warianty systemów filtrujących wodę z żelazem

Stacje filtracji wody z nadmiarem żelaza może mieć kilka wariantów. Może to być odżelaziacz wraz z filtrem wstępnym. Innym razem woda wymaga wcześniejszego napowietrzania, więc ważny będzie hydrofor i jego rodzaj. Co zamontować jako stację uzdatniania, gdy oprócz żelaza występują inne zanieczyszczenia i woda jest bardzo brudna? Wówczas dodatkowo za odżelaziaczem montuje się filtr multifunkcyjny jak opisany powyżej. Gdy ponadto w takiej wodzie są bakterie, na końcu dodatkowo instaluje się lampę UV. Tak może wyglądać przykładowa stacja uzdatniania składająca się z kilku produktów z naszego sklepu. Usuwanie żelaza z wody może być jedynym etapem filtracji lub być rozbudowane o inne procesy filtracji. Warto wspomnieć, że regeneracja złoża filtracyjnego po procesie odżelaziania wody odbywa się wyłącznie za pomocą wody. Systemu filtracji wody z żelazem z naszego sklepu nie wymagają regeneracji złoża odczynnikami chemicznymi, co jest ekologicznym sposobem usuwania żelaza z wody. Popularnym systemem filtracji wody z żelazem do domu jednorodzinnego jest odżelaziacz wody Supreme Oxyline 42 plus.

Stacja uzdatniania - podsumowanie

Zasięgając opinii o powyższych modelach, ciężko trafić na złe recenzje na ich temat. Są to stacje uzdatniania funkcjonujące w branży od wielu lat. Dlatego ich użytkownicy zdążyli o sobie wyrobić dobre zdanie. Jakość tych produktów jest poparta renomą marek: Clack, EcoWater, TMA. Są to topowi producenci filtrów uzdatniających wodę. Warto więc uwzględnić powyższe produkty, planując uzdatnianie wody w domu jednorodzinnym. Te konkretne modele wybijają się szczególnie, w ofercie wspomnianych producentów. Wszystkie wymienione tutaj produkty zaskoczą Cię jakością, niezawodnością i oszczędnym trybem pracy. W ofercie została Ci zaproponowana stacja uzdatniania Viessmann? Zwóć uwagę, że stacje EcoWater posiadają lepsze wsparcie gwarancyjne z opieką pokazukową. Stacja uzdatniania Viesmann to produkt hurtowniany, a stacja uzdatniania wody EcoWater to produkt premium, dobierany do indywidualnych potrzeb. Podejdź do uzdatniania wody w domu odpowiedzialne i już dziś zapytaj naszych specjalistów uzdatniania wody o najlepszy uzdatniacz wody do parametrów Twojej wody.

Stacja uzdatniania wody - czy warto ją zamontować?

Teraz wiesz już czym jest np. stacja uzdatniania wody z lampą UV lub odżelaziająca. Masz świadomość co wpływa na cenę stacji uzdatniania wody i opinie o różnych rozwiązaniach. Podstawą do dobrej inwestycji jest dobre rozeznanie. Po poszerzeniu swojej wiedzy w tej dziedzinie warto wykonać badanie wody. Jego wyniki najlepiej pokażą, jakiego rodzaju filtracji potrzebuje Twoja woda. Chcesz się upewnić, jaki rodzaj uzdatniania wody w domu jednorodzinnym zastosować? O to, czy warto zainwestować w stację uzdatniania wody z własnego ujęcia, możesz zapytać nas. Czekamy, aby Ci pomóc pod numerem telefonu: 505124123. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy przeanalizować wyniki badania wody. Interesuje Cię stacja uzdatniania wody z montażem? W zależności od problemu z wodą doradzimy, które urządzenie poradzi sobie z nim najlepiej. Zaufaj naszym specjalistom uzdatniania wody i napisz na adres: sklep@filtrdodomu.pl. Stacja uzdatniania wody - jej cena i skuteczność mogą być równie dobre. Już dziś popraw jakość wody w swoim domu.

Komentarze do wpisu (2)

6 września 2022

Mieszkam w bloku. Jaki jest ogólnie koszt montażu po waszej wizycie? . Monika Wojtas

7 października 2022

Pani Moniko, montaż wyceniamy indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 505 124 123.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl