Blog kategorie
Chętnie wybierane przez naszych Klientów
Lampa UV do wody TMA D8
Lampa UV do wody TMA D8

1 100,00 zł

Cena regularna:

1 205,00 zł

Najniższa cena: 1 100,00 zł
szt.
Promiennik do lampy UV TMA V25/25 LA
Promiennik do lampy UV TMA V25/25 LA

189,00 zł

szt.
Membrany osmotyczne Vontron
Membrany osmotyczne Vontron

75,00 zł

szt.
Filtr wstępny Cintropur NW 32
Filtr wstępny Cintropur NW 32

399,00 zł

szt.
Blog chmura tagów
Jak uzdatniać wodę ze studni? 0
Jak uzdatniać wodę ze studni?

 

Oczyszczanie wody w studni to stosunkowo złożona kwestia. Woda z sieci jest objęta stałą kontrolą, której wykonywanie leży po stronie lokalnego dostawcy - wodociągów. Inaczej sprawa wygląda z wodą studzienną. Jej weryfikacja pod względem występowania bakterii czy późniejsze uzdatnianie wody w studni leży po stronie właściciela. Jak filtrować wodę ze studni, aby mieć dobre rezultaty? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Jak uzdatnić wodę ze studni?

Jak przygotować się do instalacji systemu uzdatniania wody ze studni? Kluczowe jest wybranie urządzeń dopasowanych do zapotrzebowania domowników. Przede wszystkim zaś, dobór przeprowadza się względem jakości samej wody. Uzdatnianie wody ze studni kopanej często wymaga wieloelementowej stacji uzdatniania wody. Jakich informacji potrzebujemy, aby pomóc wybrać Ci odpowiedni system uzdatniania wody ze studni?

Oto lista informacji potrzebnych do doboru filtrów do wody studziennej:

 1. Liczba domowników korzystających na co dzień z wody

 2. Zużycie wody w ujęciu miesięcznym lub kwartalnym

 3. Typ hydroforu - posiadasz ocynkowany czy przeponowy?

 4. Wydajność pompy - ma to duże znaczenie dla wydajności uzdatniacza

 5. Ilość punktów poboru wody w domu: ilość łazienek / kranów

 6. Czy woda zmienia barwę po kontakcie z powietrzem?

Przygotuj dla nas powyższe informacje, a będziemy mogli pomóc Ci dobrać urządzenie filtracyjne skuteczne w oczyszczaniu wody ze studni głębinowej. Właściwe uzdatnianie wody ze studni kopanej wymaga specjalistycznej konsultacji, która u nas jest bezpłatna. Chcesz się najpierw więcej dowiedzieć o samym procesie i kosztach uzdatniania wody ze studni, zanim wybierzesz filtr studzienny? Nie wiesz jakie są do wyboru specjalistyczne filtry do wody studziennej? Czytaj dalej!

 

Uzdatnianie wody ze studni kopanej - kiedy jest konieczne?

Czy zawsze należy badać studnię pod względem jakości wody? Nie, jeśli chcesz jej używać tylko do mycia auta czy podlewania, a jej kolor jest prawidłowy. Kiedy trzeba zbadać i uzdatnić wodę ze studni? Zawsze, gdy ma być ona przeznaczona do spożycia i użytku domowego. Wówczas zachodzi konieczność uzdatniania wody. Zwłaszcza, jeśli obserwujesz typowe objawy problemów z wodą studzienną. Objawami wskazującymi na konieczność uzdatniania wody ze studni są:

 • mętność wody - zawiesiny od zanieczyszczeń pochodzenia organicznego

 • rdzawy kolor i zacieki na wannie - powstają w wyniku dużej zawartości żelaza w wodzie

 • osady z kamienia kotłowego - wskazują na podwyższoną twardość wody 

 • zły zapach (zgniłych jaj) - to znak obecnego w wodzie siarkowodoru

Jakich zanieczyszczeń nie widać gołym okiem? Niestety, tych najbardziej niebezpiecznych, czyli bakterii. Jak zweryfikować wszystkie możliwe do występowania w wodzie studziennej zanieczyszczenia? Najlepiej wykonać kompleksowe badanie wody. Tylko na jego podstawie można wybrać odpowiedni filtr do wody ze studni. Który system oczyszczania wody wybrać? Filtrację multifunkcyjną czy może wystarczą mechaniczne filtry do wody? Podpowiadamy poniżej, co powoduje poprawę jakości wody w konkretnych przypadkach i które urządzenia wziąć pod uwagę przeprowadzając dobór uzdatniaczy wody.

Uzdatnianie wody ze studni - skuteczne sposoby

Jak przebiega filtracja wody studziennej? Spotykamy się z różnymi pytaniami w tym temacie ze strony Klientów. Czy można przeprowadzić oczyszczanie wody w studni głębinowej, bezpośrednio? Są osoby, które chcą spróbować uzdatniania wody w studni, dosłownie w zbiorniku. Niestety w takim przypadku zostaje jedynie okresowe chlorowanie wody w studni. Skuteczne uzdatnianie wody ze studni przeprowadza się jedynie na wejściu wody do budynku. Jakie filtry można zastosować do uzdatniania wody studziennej? Czy ważna jest ich kolejność. Wyjaśniamy to poniżej.

 • Filtracja wstępna - pierwszy etap uzdatniania wody ze studni
  Proces: jest to pierwszy etap oczyszczania wody. Woda ze studni ma często wysoką mętność i dużą ilość zanieczyszczeń stałych. Co to oznacza? Typowe jest występowanie drobin piasku, rdzy z instalacji czy mułu w wodzie ze studni. Pierwszy krok do oczyszczania wody ze studni głębinowej to zastosowanie filtracji wstępnej. Na tym etapie z wody zostają usunięte tak zwane zanieczyszczenia stałe, czyli większych rozmiarów. Wstępnie oczyszczona woda może trafić do kolejnych urządzeń, by przejść inne etapy filtracji - np. usuwania żelaza z wody.
  Filtry: przepływowe filtry do wody. Dedykowane urządzenia do filtracji wstępnej, to filtry narurowe. Są montowane na samym początku wejścia wody do budynku. Inna ich nazwa to przepływowe filtry do wody. Najlepsze filtry mechaniczne jakie filtrują wodę ze studni, to filtry Cintropur. Dlaczego akurat produkty tej firmy? Filtry wstępne Cintropur posiadają dużą powierzchnię filtracyjną, dostosowaną do zanieczyszczonej wody studziennej. Dzięki temu, każdy filtr wstępny CIntropur skutecznie filtruje z mułu i piasku nawet mocno zanieczyszczoną wodę. Popularnym modelem filtra mechanicznego do wody ze studni kopanej jest filtr wstępny Cintropur NW 32. Dzięki dużej powierzchni filtracyjnej świetnie zatrzymuje zanieczyszczenia organiczne w wodzie. Masz mętną wodę w kranie? Narurowy filtr do wody pozwoli wyeliminować mętną wodę. Filtr mechaniczny pozwoli zatrzymacć największe zanieczyszczenia stałe i przygotować wodę do dalszych etapów uzdatniania.

 • Odżelazianie i odmanganianie - jak usunąć żelazo z wody?
  Proces: to specjalistyczne oczyszczanie wody z żelaza i manganu. Są to pierwiastki, które bardzo często mają przekroczone normy. Warto zaznaczyć, że żelazo może występować w wodzie w dwóch formach. Pierwsza z nich to żelazo dwuwartościowe. Jest ono bezbarwne i rozpuszczone w wodzie. Drugi typ to żelazo trójwartościowe, czyli wytrącone. To ten drugi typ jest widoczny gołym okiem, jako czerwone osady. W zależności od postaci żelaza, dobiera się odpowiednie rozwiązanie. Jaka jest najczęściej kolejność odżelaziania? Do odżelaziania wody ze studni kopanej potrzebne są: napowietrzanie wody, korekta pH i złoże odżelaziające.
  Filtry: skuteczne odżelazianie przeprowadzają odżelaziacze wody. Taki filtr pracuje na specjalnym złożu, które posiada właściwości zatrzymywania żelaza. Odżelaziacze, które kupisz od naszej firmy są regenerowane wodą, nie zaś substancjami chemicznymi. To bezpieczne i ekologiczne rozwiązanie. Czy żelazo usunie tylko odżelaziacz? Są sytuacje, gdy żelazo może zostać usunięte filtrem wielofunkcyjnym. Jak filtrować wodę ze studni z żelazem? usuwanie żelaza z wody to najbardziej skomplikowany proces, dlatego warto skonsultować dobór odżelaziacza wody ze specjalistą. Filtry odżelaziające nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego wartow wybrać rozsądnie właściwe urządzenie. Mangan w wodzie występuje bardzo czesto razem z żelazem, co dodatkowo podnosi poziom trudności jeśli chodzi o poprawę składu wody. • Uzdatnianie wody w studni z wielu zanieczyszczeń - filtracja multifunkcyjna
  Proces: multifiltracja wody, czyli filtracja na wielu poziomach jest konieczna, gdy w wodzie występuje kilka parametrów przekroczonych jednocześnie. Co to może być? Jeśli Twoje badanie wody wskazało dużą twardość wody, obecność manganu i żelaza, trzeba zastosować złoże wielofunkcyjne. Takie złoże do multifiltracji wody jest mieszaniną kilku złóż o różnych właściwościach. Dzięki temu, jest możliwe uzdatnianie wody ze studni kopanej z wieloma zanieczyszczeniami naraz. ZŁoże przeznaczone do filtracji multifunkcyjnej jest w stanie usunąć jednocześnie żelazo z wody, a także zredukować mangan w wodzie. To substancje szkodliwe pod wzgldem spożycia, dlatego warto zainwestować w domowy filtr do wody.
  Filtry: urządzenia do niwelowania kilku zanieczyszczeń jednocześnie to filtry multifunkcyjne. Bardzo dobrze sprawdzają się jako filtry studzienne. Stacje wielofunkcyjne Clack są bardzo wydajne do uzdatniania wody ze studni, a koszt utrzymania tej stacji nie jest duży. Jeśli zastanawiasz się, jak uzdatnić wodę ze studni z różnymi zanieczyszczeniami - filtr wielofunkcyjny jest dla Ciebie. Dobór uzdatniaczy wody o działaniu miltifunkcyjnym rónież powinien być poprzedzony badaniem wody czyli fizykochamiczną analizą wody. Interesuje Cię przemysłowy filtr do wody, który przeprowadza filtrację multifunkcyjną? Zapytaj o ofertę na przemysłowy filtr do wody, który wypełnia złoże multifunkcyjne.

 • Dezynfekcja promieniowaniem UV - filtr do wody ze studni z bakteriami
  Proces:
  Zastanawiasz się, jak uzdatnić wodę ze studni, gdy badanie wykazało bakterie? Jedyną skuteczną w 99,99% metodą oczyszczania wody ze studni głębinowej z bakteriami, jest promieniowanie ultrafioletowe. Ważne, aby woda do sterylizacji była uprzednio oczyszczona wstępnie z innych zanieczyszczeń. Jest to konieczne, aby uzyskać w tym procesie maksymalny efekt dezynfekujący. 
  Filtry: skuteczne w walce z bakteriami są wyłącznie lampy bakteriobójcze. Sterylizatory UV do wody to jedyne filtry dezynfekujące o skuteczności na poziomie 99,9%. Lampy UV do wody emitują promieniowanie ultrafioletowe. To promienie UV likwidują mikroorganizmy. System uzdatniania wody ze studni, który ma wiele elementów powinien mieć zamontowaną lampę sterylizującą na samym końcu. Jak filtrować wodę ze studni głębinowej lampą UV? Nowa seria lamp TMA ma dwukrotnie mocniejsze promienniki, które wymienia się dopiero po dwóch latach. Eksploatując bakteriobójczą lampę UV do oczyszczania wody w studni głębinowej, musisz jedynie wymieniać promiennik. Raz na dwa lata. Lampa jest poza tym bezobsługowa i ma ciągły tryb pracy, czym zapewnia stale czystość mikrobiologiczną wody. Jaki model lampy do dezynfekcji i uzdatniania wody ze studni kopanej będzie dobry do domu jednorodzinnego? Jest nim lampa TMA UV D6 lub zbliżony model pod względem możliwości: sterylizator UV TMA D8. Pamiętaj, że w doborze właściwej lampy UV ważny jest przepływ wody. Filtry dezynfekujące usuwają drobnoustroje bez zmiany własciwości wody. Kiedy zainstalujesz bakteriobójczą lampę UV, chemiczne oczyszczanie wody nie będzie konieczne. Z tego powodu lampy sterylizujące to ekologiczne filtry dezynfekujące wodę.

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, czy poprawić smak wody stosuje się na instalacji także filtry węglowe. Mogą to być duże kolumny węglowe lub korpusy filtrów do wody wyposażone we wkłady węglowe. Niezależnie od wybranej formy filtra do wody ze studni, zastsowanie w nim filtracji węglowej to zawsze dobry pomysł. Węgiel aktywny wyraźnie poprawia smak i zapach wody po właściwym uzdatnianiu wody wcześniejszymi urządzeniami. Domowy filtr do wody z węglem aktywnym zastosowany po filtracji wstępnej i filtrze wielofunkcyjnym sprawi, że woda ze studni będzie smaczniejsza. Czy dla wody studziennej stosuje się zmiękczanie wody? Woda studzienna nie ma zazwyczaj tak dużej twardości jak woda z sieci. Jednak jeśli okaże się, że woda z Twojego ujęcia jest twarda możesz zastosować zmiękczanie wody. Nadmierną twardość będzie w stanie usunąc także wspomniana multifiltracja wody. Systemy odwróconej osmozy to dobry pomysł jeśli chcesz usunąć kamień i zanieczyszczenia punktowo, w kuchni. Gdy nie chcesz inwestować w dużą stację uzdatniania ale chcesz bezpiecznie pić wodę ze studni prosto z kranu, system odwróconej osmozy jest konieczny. To najdokładniejszy filtr wody pitnej.

 

Który filtr do wody ze studni wybrać?

W przypadku doboru systemów uzdatniania wody ze studni głębinowej, forum  okazuje się całkiem przydatną kopalnią wiedzy. Popularne budowlane forum, uzdatnianie wody ze studni głębinowej omawia bardzo szeroko. Można tam spotkać opinie i opisane doświadczenia użytkowników różnych systemów do uzdatniania wody ze studni kopanej. Jakie firmy produkujące filtry do wody polecają do instalacji użytkownicy? Na forum do uzdatniania wody ze studni głębinowej polecane są filtry Clack, Maxima Oxydizer czy TMA. Produkty tych firm znajdziesz w naszym sklepie z dużym asortymentem filtrów do wody. Który system uzdatniania wody ze studni wybrać? Filtry w dobrej cenie - domową stację uzdatniania wody ze studni - dobiorą Ci właściwie nasi specjaliści.

Domowa stacja uzdatniania wody ze studni cena

Ciekawi Cię, jaki jest koszt uzdatniania wody ze studni? Wszystko zależy od tego, jakie urządzenie jest konieczne do rozwiązania Twojego problemu z wodą. Może się okazać, że w przypadku obecności bakterii w studni, będziesz potrzebować lampy UV. Najmniejszy model sterylizatora UV do uzdatniania wody w studni możesz kupić za mniej niż tysiąc złotych. To lampa TMA UV D2. W Twojej badanie wykazało bardzo dużą ilość drobnoustrojów? W przypadku zapotrzebowania na mocniejszą lampę do większego przepływu, dobry wybór to sterylizator wody TMA D6. Ta druga lampa to wydatek około 1500 zł.  Cena domowej stacji uzdatniania wody ze studni to ponad 3 tysiące złotych, jeśli konieczny jest filtr odżelaziający. To filtr do wody, w której wykryto znaczną ilość żelaza. Ekonomiczne rozwiązanie problemu z żelazem to filtr trójstopniowy narurowy z wkładami odżelaziającymi. Jednak przy dużej ilości żelaza taka metoda jest w dłuższej perspektywie mało wydajna. Ostateczny koszt uzdatniania wody ze studni zawsze zależy od ilości i stopnia zanieczyszczeń.

 

Koszt uzdatniania wody ze studni

Jeżeli będziesz potrzebować poprawy kilku parametrów jednocześnie, to koszt zakupu stacji do studni będzie większym wydatkiem. Z czego to wynika? Każdy z parametrów wody wymaga często zastosowania osobnego urządzenia. W określonych sytuacjach można także zastosować filtr wielofunkcyjny. Przykładem takiego urządzenia jest stacja multifunkcyjna Clack WS1CK, która potrafi usunąć twardość, żelazo i mangan jednocześnie. Cena takiej domowej stacji uzdatniania wody ze studni to ponad 4 tysiące złotych. Czym się kierować, patrząc na różne wyceny uzdatniania wody ze studni? Najczęściej warto ponieść początkowo nieco większy koszt instalacji do oczyszczania wody w studni. Woda z własnego ujęcia jest zazwyczaj bardzo wymagająca, tj. o słabej jakości. Urządzenia tanie w zakupie, przynoszą raczej krótkotrwałe efekty. Nie warto przesadnie oszczędzać na oczyszczaniu wody w studni głębinowej, jeśli chcesz używać bezpiecznej wody i zachować sprawność instalacji.

 

Jak filtrować wodę ze studni? Podsumowanie

Co jest absolutną podstawą do rozpoczęcia doboru właściwego urządzenia w przypadku problemu z jakością wody studziennej? To zlecenie badania wody. Dlaczego to takie istotne? Tylko analiza laboratoryjna pozwoli zweryfikować dokładny poziom poszczególnych parametrów. Wynik badania jest wskazówką do doboru rodzaju i wielkości urządzenia. Nie warto korzystać z usług hurtowni czy dystrybutorów, gdzie sprzedaje się uzdatniacze wody, bez weryfikacji jakości wody. Taki filtr do uzdatniania wody ze studni, nie będzie spełniał swojej roli prawidłowo. Ilość zanieczyszczeń, która będzie większa, niż możliwość filtra nie zostanie właściwie usunięta. W naszym sklepie możesz zamówić badanie wody. Na jego podstawie uzyskasz fachową pomoc w doborze filtra. Skonsultuj z nami wynik swojego badania lub zleć nam jego wykonanie. Potrzebujesz wyceny uzdatniania wody studziennej? Wyślij swoje zapytanie na maila: sklep@filtrododmu.pl. Na tej podstawie dobierzemy dla Ciebie właściwe filtry wody, dopasowane do jakości Twojej wody ze studni. Zleć dobór uzdatniaczy wody firmie z doświadczeniem, by nie martwić się o jakość wody i samych urządzeń filtracyjnych.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Telefon:

505 124 123

sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl