Blog kategorie
Chętnie wybierane przez naszych Klientów
Blog chmura tagów
Jaki zmiękczacz wody do mieszkania w bloku będzie najlepszy? 1
Jaki zmiękczacz wody do mieszkania w bloku będzie najlepszy?

Zmiękczanie wody w mieszkaniu — co wziąć pod uwagę?

Szukając zmiękczacza do mieszkania, można odnieść wrażenie, że najwięcej rozwiązań istnieje dla domów jednorodzinnych. Są ku temu słuszne podstawy. Zmiękczacz wody montuje się na głównym doprowadzeniu wody do budynku, tuż za licznikiem. Dostęp do tego miejsca w przypadku własnego domu jest o wiele prostszy. Chcąc posiadać zmiękczacz w mieszkaniu w bloku, najlepiej zadbać o to na etapie deweloperskim. Unika się wtedy konieczności kucia ścian czy podłóg, chcąc inaczej poprowadzić instalację. W mieszkaniu w stanie surowym można wprowadzić jeszcze zmiany pod kątem planowanego montażu zmiękczacza. Warto zadbać, aby w lokalu:

  1. Doprowadzenia wody zimnej nie rozgałęziać od razu na wejściu. Umożliwi to zamontowanie zmiękczacza dla całego mieszkania, na jednej rurze. Osobne poprowadzenie wody do kuchni i oddzielnie do łazienki przekreśla takie rozwiązanie.
  2. Zadbać o dostęp do odpływu wody do kanalizacji.
  3. W miejscu, gdzie ma stać zmiękczacz umieścić gniazdo sieci elektrycznej.

Zdarza się, że zmiękczacze są montowane przez mieszkańców na klatkach za zgodą spółdzielni. Główny czynnik, który warunkuje możliwość zainstalowania zmiękczacza w mieszkaniu, to posiadanie doprowadzenia zimnej wody i samodzielne jej podgrzewanie. Wtedy ma sens zmiękczacz wody dla całego mieszkania. W sytuacji, gdy ciepła woda pochodzi z sieci, nie da się jej całkowicie uzdatnić. Nadal jest możliwość zainstalowania zmiękczacza, ale jedynie dla urządzeń podgrzewających zimną wodę. Niewielki uzdatniacz świetnie sprawdzi się, filtrując wodę dla czajnika czy ekspresu do kawy.

Najlepsze filtry zmiękczające wodę do mieszkania

To właśnie w mieszkaniu najbardziej liczy się ilość miejsca zajmowanego przez urządzenie. Wybierając niedużych rozmiarów sprzęt AGD, jednocześnie nie chcemy przecież rezygnować z wysokiej skuteczności. Przygotowaliśmy listę najchętniej wybieranych pod tym względem filtrów wody do bloku. Zaprezentowane modele mają obie, pożądane cechy: niewielkie gabaryty i maksymalną skuteczność filtracji wody. Wydajność tych zmiękczaczy zaskakuje każdego, kto do tej pory borykał się z problemem twardej wody w domu. Jednocześnie ich kompaktowa budowa nie zabiera cennej przestrzeni w naszym lokum. Filtry do domu gwarantują koniec problemów z osadem na kabinie prysznicowej i armaturze łazienkowej. Od chwili zamontowania kąpiel w miękkiej wodzie staje się przyjemnością. Poniżej modele warte uwagi, dla właścicieli mieszkań w bloku. Zdecyduj, który kompaktowy zmiękczacz wody zagości w Twoim mieszkaniu.

Dwuelementowy zmiękczacz wody — eVOLUTION DUO ED

Absolutny numer jeden, jeśli chodzi o zmiękczanie wody w mieszkaniu to filtr EcoWater eVOLUTION DUO ED. Na filtr składają się dwa osobne korpusy. Jeden główny z głowicą sterującą, a drugi mieszczący solankę do regeneracji zmiękczacza. Przede wszystkim jest to nowoczesne urządzenie filtrujące, którego ustawienie można dowolnie modyfikować. Wąska, pionowa wnęka obok szafy lub pralki? A może niska szafka pod zlewem? Obie części zmiękczacza DUO ED można dowolnie ustawiać względem siebie. Właśnie dlatego zmieszczą się w każdym z tych mało ustawnych miejsc. Model zmiękczacza EcoWaterr eVOLUTION DUO ED działa na złożu wysokiej jakości, co zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat. My udzielamy na niego aż 10 lat gwarancji.

Kompaktowy zmiękczacz EcoWater Comfort 300

Zmiękczacz EcoWater Comfort 300 należy do serii filtrów, wyjątkowo cenionej przez klientów pod względem użytkowania. Ten odkamieniacz, potrafi zredukować koszty eksploatacji nawet o 50% względem innych filtrów. Licznik przepływu wody pozwala dodatkowo kontrolować bieżące zużycie. W rezultacie zmiękczacz EcoWater Comfort 300 to wyjątkowo oszczędny filtr do mieszkania w bloku. Urządzenie generuje stosunkowo nieduży spadek ciśnienia wody, a panel sterujący jest prosty w obsłudze.

Uzdatniacz dla 2 osób EcoWater Comfort 200 

Najmniejszy model zmiękczacza wody od EcoWater z serii Comfort - z podstawową elektroniką. Jest to dobry wybór dla osób, które nie mają dużo miejsca na filtr zmiękczający w domu. Zależy Ci na prostym panelu sterującym i oszczędzeniu ilości miejsca, które zajmie urządzenie? Model EcoWater Comfort 200 jest dla Ciebie. Jego wydajność jest odpowiednia dla mieszkania, w którym z wody korzystają dwie lub trzy osoby. Filtr Comfort 200 pomoże Ci pozbyć się kamienia z wody, nie generując przy tym dużych kosztów.

Mały zmiękczacz eVOLUTION EcoWater 100 Compact

Najmniejszy filtr wody z rodziny eVOLUTION od EcoWater. Jest idealny do zamontowania nawet w niewielkiej szafce pod zlewem. EcoWater eVOLUTION 100 Compact dobrze sprawdzi się w mieszkaniu, gdzie nie zużywa się bardzo dużo wody. Jego praca jest niezwykle intuicyjna, a obsługa wygodna. Ze zmiękczaczem można się komunikować z pomocą sieci bezprzewodowej. Wraz z urządzeniem oddana jest użytkownikowi do dyspozycji aplikacja na Androida oraz iOS. Filtr wyśle także powiadomienie SMS o tym, że kończy się w nim sól i trzeba zadbać o jej zapas. Najwyższa jakość materiałów, z których jest wykonany eVOLUTION 100 Compact, gwarantuje wieloletnią pracę bez awarii. Wbudowany w urządzeniu by-pass pozwala na mieszanie wody miękkiej z twardą i dzięki temu uzyskanie indywidualnych parametrów wody wyjściowej. Dla nieco większego zużycia wody warto będzie wziąć pod uwagę zmiękczacz jonowymienny EcoWater eVOLUTION 200 Compact.

Ekonomiczny uzdatniacz wody Erie IQsoft Eco 9

Filtr do zmiękczania wody Erie IQsoft Eco 9 to propozycja od producenta Erie Water Treatment. Filtr IQsoft to dobra propozycja dla niedużych mieszkań. Jego tryb pracy opiera się na proporcjonalnym solankowaniu. To oznacza, że urządzenie pobiera do regeneracji dokładnie tyle wody i soli, ile rzeczywiście potrzebuje. Oryginalna głowica Erie i wbudowany elektrozawór korzystnie wpływają na obniżenie kosztów eksploatacji i skrócenie czasu potrzebnego na pełną regenerację złoża. Filtr IQsoft należy do serii, która również posiada Wi-Fi. Ta wygodna funkcja, zapewnia w pełni zdalną konfigurację ustawień. Użytkownicy doceniają to zwłaszcza podczas wyjazdów na wakacje i dłuższej nieobecności w domu.

Zmiękczacz wody bez odpływu — możliwe rozwiązania

Są sytuacje, w których instalacja kompaktowego zmiękczacza wody w mieszkaniu nie jest możliwa. Zdarza się, że klient chce zmiękczacz na kran, nie na całe mieszkanie. Czy można zamontować zmiękczacz wody tylko na kran albo na rurę? - to zapytania, które wówczas padają. Odpowiedź brzmi: można, ale czy warto? Z tym bywa już różnie. Dla niewielkiego zapotrzebowania na wodę zmiękczoną, np. do czajnika lub kawiarki, można zamontować filtr narurowy z wkładem zmiękczającym w szafce pod zlewem. Celowo, warte zaznaczenia jest tu niewielkie zapotrzebowanie dla urządzeń podgrzewających wodę w kuchni. Złoże w takim punktowym filtrze nie ulega procesowi samodzielnej regeneracji jak w przypadku elektronicznych, kompaktowych zmiękczaczy opisanych wyżej. Przy średniej twardości wody i litrowej objętości złoża w takim wkładzie zmiękczającym, będzie on w stanie zmiękczyć 150 litrów. Niestety w tym przypadku, samodzielnie trzeba zaobserwować, kiedy wkład przestanie skutecznie filtrować wodę.

Ochrona AGD — zmiękczacz wody do pralki

Kolejną alternatywą dla kompaktowego zmiękczacza, jest filtr pralkowy. Takie rozwiązanie stosuje się, gdy instalacja elektronicznego uzdatniacza lub filtra z wkładem zmiękczającym nie wchodzi w grę. Filtr pralkowy zapewnia minimum koniecznej ochrony przed kamieniem dla urządzeń AGD. Wówczas pozostaje wariant punktowego zmiękczania wody dla pralki i zmywarki. Ten rodzaj filtra należy zamontować na doprowadzeniu zimnej wody do pralki.

Co się zmieni? Miękka woda do prania, uzyskana dowolnym zmiękczaczem przedłuży żywotność urządzenia. Pralka do pracy na miękkiej wodzie będzie potrzebowała zdecydowanie mniej środków piorących. Zadaniem detergentów jest ochrona tkanin pranych w twardej wodzie. Założenie filtra do pralki zmniejszy więc zużycie proszku i płynu do płukania.

Jak działa zmiękczacz wody w zmywarce?

Ten sam model niewielkiego filtra „pralkowego” można samodzielnie zamocować przed wejściem wody do zmywarki. Jego działanie opiera się na punktowym zmiękczaniu wody, zapobiega krystalizacji osadów kamienia czy rdzy. Co ważne, nie można go zastosować na wejściu zimnej wody używanej do picia. Korpus zawiera około 100 g polifosfatu — złoża przeznaczonego do ochrony sprzętów domowych przed kamieniem. Nie jest ono odpowiednie do kontaktu z żywnością. Zmiękczanie wody tym filtrem do zmywarki jest jednak w pełni bezpieczne. Filtr nie niweluje zupełnie twardości, ale obniża rozpuszczalność kamienia w wodzie używanej przez urządzenie. Dzięki temu zmywarka ma dłuższą perspektywę bezawaryjnej pracy:

  • Urządzenie zużywa mniej detergentów.
  • Nie osadza się na nim kamień.
  • Elementy grzewcze pracują dłużej bez szwanku.

Zmiękczacz wody w piwnicy

Sposób prowadzenia wodociągu w bloku ma jeszcze jedno ograniczenie techniczne. Instalacja wodna jest jedna dla całego pionu. W zawiązku z tym nie można mieć własnego zmiękczacza w piwnicy. Ominięcie liczników sąsiadów, żeby doprowadzić zmiękczoną wodę, tylko do swojego mieszkania jest nierealne. Pomieszczenia techniczne: wózkownie, suszarnie, komórki lokatorskie, są jak najbardziej odpowiednim miejscem na filtr zmiękczający. Dobrym pomysłem jest inicjatywa sąsiedzka, kiedy kilka mieszkań ma doprowadzoną wodę z jednego zmiękczacza. Należy wtedy wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy przerobowej. Dla kilku mieszkań najlepsze będą zmiękczacze Clack WS1Ck 80 l i Eco Water eVOLUTION 700 Power. Chcąc zainstalować zmiękczacz dla całej wspólnoty mieszkaniowej, zleca się montaż dużej stacji zmiękczającej wodę. Instalacje stacji uzdatniających, o skali zbliżonej do przemysłowej, znajdują się w zakresie naszych usług. Taki montaż dla wspólnoty mieszkaniowej poprzedza szczegółowy wywiad i dobór rozwiązania według potrzeb.

Filtr już wybrany — jak podłączyć zmiękczacz wody?

Ostatnim tematem przy wyborze filtra jest pytanie o montaż zmiękczacza. Klientów zastanawia stopień trudności takiej instalacji i możliwość zlecenia jej fachowcom. W naszym sklepie można samodzielnie dobrać do zmiękczacza, odpowiednie przyłącza. To niezwykle proste. Wystarczy w karcie produktu wejść w zakładkę Produkty powiązane". Tam dla każdego modelu zmiękczacza znajdują się odpowiednie przyłącza. Węże EcoWater są dedykowane filtrom tej marki, ale można je zastosować także do innych zmiękczaczy z naszej oferty. Węże zakończone gwintem 3/4" i 1", będą pasować także do filtrów zmiękczających iQsoft i Maxima Eco. Można oczywiście podłączyć zmiękczacz bezpośrednio do instalacji przyłączem umieszczonym w głowicy / By-passem. Samodzielny montaż, jak również zlecony hydraulikowi nie powoduje utraty gwarancji.

Zmiękczacz wody w bloku — podsumowanie

Wybór odpowiedniego filtra wody jest kwestią dość złożoną. Urządzenie uzdatniające ma w końcu rozwiązać problem odpowiadający konkretnym parametrom wody. Dodatkowo plan zamontowania zmiękczacza jonowymiennego w mieszkaniu wymaga przeanalizowania większej ilości aspektów technicznych. Ze swojej strony oferujemy bezpłatne konsultacje, na podstawie wyników klienta. Można u nas uzyskać komentarz otrzymanych badań wody w swoim domu czy mieszkaniu. Wystarczy wysłać je na maila: sklep@filtrdodomu.pl Na ich podstawie przygotujemy propozycję urządzenia dokładnie odpowiadającego Twoim potrzebom. Najlepszy zmiękczacz to ten, który rozwiąże właśnie Twój problem z twardą wodą. Zadzwoń i przekonaj się, że na hasło "zmiękczacz do bloku" zawsze mamy odpowiedź.

Komentarze do wpisu (1)

27 listopada 2021

Proszę o kontakt ws instalacji zmiękczacza wody w mieszkaniu Mariusz 505505604 Wańkowicza 5 Warszawa

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Masz pytania?

Telefon: 505 124 123

Email: sklep@filtrdodomu.pl

więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl